Şimdi Ara

GSM Sinyal Yükseltici Yardım !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
20.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an da bulunduğum evde telefon yeteri kadar çekmiyor. Ya pencerenin yanına gitmem gerek ya da dışarı çıkmam. Rahat rahat telefonla konuşamıyoruz, millet bize ulaşamıyor.

Biraz araştırma yaptım. Çeşitli sinyal dağıtıcılar var. Daha doğrusu sinyal uzatıcılar. Yani 1 anteni çeken bir yere koyuyorsunuz diğer ucunu da dağıtıcı kutuya koyuyorsunuz ordan alıp dağıtıyor gibi.

http://www.getcellranger.com/port şöyle bir ürün buldum. küçük işlevsel ama biraz pahallı.

birde
    www.dealextreme.com
    DealeXtreme - Cool Gadgets at the Right Price - DX Free Shipping Worldwide
    http://www.dealextreme.com/p/gsm-cdma-signal-booster-antenna-holder-for-3g-mobile-phones-900-1800mhz-45797

www.dealextreme.com
    http://www.dealextreme.com/p/gsm-signal-booster-antenna-holder-for-3g-mobile-phones-1970-2170mhz-45194

veya
    www.dealextreme.com
    http://www.dealextreme.com/p/gsm900-890-915mhz-935-960mhz-cell-phone-signal-booster-amplifier-94504

gibi birşeyler buldum. Sizce bunlar işe yarar mı? Kullanabilir miyim? Yoksa bunların dışında ekstra aparatlara da ihtiyacım var mı? Birde avrupa da olduğum için buradaki hatların sinyal olayını bilmiyorum. Sanırım farklılık gösterebiliyormuş.

konu hakkında bilgili bilgisiz yorum yapabilirseniz sevinirim.

• Yapay Zekanın Yanıtı

GSM Sinyal Yükseltici Yardımına mı İhtiyacın Var?

Zayıf GSM sinyalleri mi alıyorsun? Sinyal gücünü artırmak ve iletişimini geliştirmek için bir GSM sinyal yükseltici kullanmayı değerlendirmelisin.

GSM sinyal güçlendiricileri, iç mekanlarda zayıf sinyalleri yükselterek daha iyi sesli ve veri kalitesi sunar. İşletmeler, evler ve diğer kapalı alanlar için idealdirler.

GSM Sinyal Güçlendiricileri İşe Yarıyor mu?

Evet, GSM sinyal güçlendiricileri doğru şekilde kurulduklarında ve kullanıldıklarında işe yararlar. Sinyal gücünde önemli bir artış sağlayabilir ve sorunsuz iletişim sağlayabilirler.

GSM Sinyal Güçlendirici Yorumları

GSM sinyal güçlendiricileri hakkında yorumlar genellikle olumludur. Çoğu kullanıcı sinyallerinde gözle görülür bir iyileşme bildirmektedir. Amazon ve diğer çevrimiçi perakendecilerdeki yorumları okuyarak ürünlerle ilgili gerçek kullanıcı deneyimlerini görebilirsin.

GSM Sinyal Güçlendirici Seçimi

Bir GSM sinyal güçlendirici seçerken, kapsama alanını, mevcut ağını ve bütçeni göz önünde bulundurmalısın. 4.5G şebeke sinyal güçlendiricileri, daha yüksek hızlar ve daha geniş kapsama alanı sunarken, geleneksel GSM sinyal güçlendiricileri daha uygun fiyatlıdır.

Kurulum ve Kullanım

GSM sinyal güçlendiricileri genellikle kurulumu kolay cihazlardır. Dış bir anten, iç bir anten ve güç kaynağından oluşurlar. Antenleri uygun şekilde yerleştirerek en iyi sinyal gücünü elde edebilirsin.

GSM sinyal güçlendiricilerin yasal düzenlemelere uygun olduğundan emin olmalısın. Bazı ülkelerde kurulum için lisans gerekebilir.

Zayıf GSM sinyallerinden muzdaripsen, bir GSM sinyal güçlendirici kullanmayı düşünmelisin. Doğru ürün ve doğru kurulumla sinyal gücünü artırabilir, iletişimini geliştirebilir ve çevrimiçi varlığını iyileştirebilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • yardımcı olabilecek kimse yok sanırım?
  • dealex. Koyduklarin sadece anten digrrlerini bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhyegirdimkendimegeldim

dealex. Koyduklarin sadece anten digrrlerini bilmiyorum
    içinde bir tane repeater var. ben 3 ünü de sipariş ettim. büyük ihtimal çalışmayacak ama en azından denemedim demiyeceğim. kafamdaki plan 1 ini alıcı diğerini verici olarak repeater'a baglıyacağım. ve sanırım sinyal seviyesinde herhangi bir değişiklik olmayacak :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: xLn

içinde bir tane repeater var. ben 3 ünü de sipariş ettim. büyük ihtimal çalışmayacak ama en azından denemedim demiyeceğim. kafamdaki plan 1 ini alıcı diğerini verici olarak repeater'a baglıyacağım. ve sanırım sinyal seviyesinde herhangi bir değişiklik olmayacak :D

Alıntıları Göster
    şöyle bir fikir verebilirim. eski evimde en alt katta oturduğumdan telefon zor çekiyordu. fazladan bir hat ve telefonum olduğundan onları evin bir köşesine açık halde koydum ve telefonu gsm e ping atmaya ayarladım. böylece baz istasyonunun bizim bölgeye gelen sinyalinde yükselme olduğu için diğer telefonum daha net çekiyordu.
    tabi bu yasal birşey değil bunu da belirtmek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: caner.b

şöyle bir fikir verebilirim. eski evimde en alt katta oturduğumdan telefon zor çekiyordu. fazladan bir hat ve telefonum olduğundan onları evin bir köşesine açık halde koydum ve telefonu gsm e ping atmaya ayarladım. böylece baz istasyonunun bizim bölgeye gelen sinyalinde yükselme olduğu için diğer telefonum daha net çekiyordu.

Alıntıları Göster
    bu ping atmayı nasıl yapabilirim? ilk defa böyle birşey duydum. :D belki burda da işe yarar.

• quote:

bu ping atmayı nasıl yapabilirim? ilk defa böyle birşey duydum. :D belki burda da işe yarar.

Alıntıları Göster
    cellular repeater yada gsm repeater diye aratmanızı öneririm, ancak ne kadar başarılı ürünler olur bilmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _panzerschreck_

cellular repeater yada gsm repeater diye aratmanızı öneririm, ancak ne kadar başarılı ürünler olur bilmiyorum...

Alıntıları Göster
    eski cep telefonlarında antenlerinin arkasında araç kiti girişi vardı. aracın arka camına da küçük bir anten bağlanıyordu. aslında buna benzer bir sistemle istediğiniz şeyi yapabilirsiniz. yeni telefonların her ne kadar anteni yok diye bilsek de içlerinde antenleri var eğer harcayabileceğiniz bir telefonsa eski bir araç kitine dışarıdan bağlayarak araç kitinin anten kablosu uzatılabilir.
    iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: zoptrik

eski cep telefonlarında antenlerinin arkasında araç kiti girişi vardı. aracın arka camına da küçük bir anten bağlanıyordu. aslında buna benzer bir sistemle istediğiniz şeyi yapabilirsiniz. yeni telefonların her ne kadar anteni yok diye bilsek de içlerinde antenleri var eğer harcayabileceğiniz bir telefonsa eski bir araç kitine dışarıdan bağlayarak araç kitinin anten kablosu uzatılabilir.
    iyi forumlar...

Alıntıları Göster
    yok amacım ev telefonu yapmak değil :D ilandaki 3 ürünü de sipariş ettim. 2 tanesi antenimsi birşey diye düşündüm 1 de repater var. artık birbirlerine bağlayıp birşeyler olması için uğraşıcam. olmazsa da yapacak birşey yok. insanlar ulaşmıyıversin bana :D

• quote:

yok amacım ev telefonu yapmak değil :D ilandaki 3 ürünü de sipariş ettim. 2 tanesi antenimsi birşey diye düşündüm 1 de repater var. artık birbirlerine bağlayıp birşeyler olması için uğraşıcam. olmazsa da yapacak birşey yok. insanlar ulaşmıyıversin bana :D

Alıntıları Göster
    windows mobile işletim sistemli telefonlarda ping atmaya yarıyan yazılımlar var. büyük ihtimalle symbian için de mevcuttur fakat kullanmadığımdan emin değilim. yada herhangi bir hp telefonda *#163..... bu tip bir kodla engineering menüden ping atmayı ayarlıyabilirsiniz
    eskiden vodafone cepnet kullanırken de sürekli telefona ping attırırdım böylece sürekli baz istasyonuna bağlı kaldığından her tıklamada yeniden şebekeye bağlanmaya çalışmıyordu ve bir sürü zaman kazandırıyordu.

bu tarz bir şey in sizin işinize yarıyacağını düşünüyorum ama telefonunuzun modeline göre araştırma yapmanız gerekebilir.

• quote:

Hocam sonuç nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: reflection_91

Hocam Nokia 1200 ile nasıl ping atabilirim?Veya fiyatı ucuz 2. el herhangi bir telefon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yaralı Dilberim

quote:

Orijinalden alıntı: reflection_91

Hocam Nokia 1200 ile nasıl ping atabilirim?Veya fiyatı ucuz 2. el herhangi bir telefon.

Alıntıları Göster
    Aynı sorun bizim evde de mevcut.Bir çözüm bulamadım.Bulabilen varsa çok makbule geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Korkusuz Üye

Aynı sorun bizim evde de mevcut.Bir çözüm bulamadım.Bulabilen varsa çok makbule geçer.
    https://forum.donanimhaber.com/m_120982324//tm.htm#120982324 bu konuda çözüm yolunu anlattım fotoğraflarla. İşinizi görecektir.
  • teknoloji 7 yılda pek değişmedi galiba. buradaki ürünlerle aşağı yukarı aynı gözüküyor, boyutları dışında
    https://telefonsinyaliguclendirici.com/
  • Alternatif

Anten çıkartılıyorsa uygun uzatma kablosu ile kullanılabilir.
  • VoWifi teknolojisi daha pratik. Bulunduğunuz yerde internet varsa buna yönelin.

Wi-Fi ile Arama Teknolojisi
    Vodafone T�rkiye
    https://www.vodafone.com.tr/Internet/vodafone-vowifi.php

www.turkcell.com.tr
    HD Ses ve Video Arama (VoLTE&VoWifi)
    https://www.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 9 Ocak 2019; 11:15:39 >

• Yaklaşık 8 aydır benzer bir cihazı evimde kullanıyordum.
    Bugün BTK çalışanları geldi, sinyali tespit etmişler.
    Çevredeki başka bir baz istasyonu sinyaline parazit oluşturduğum için cihazı sökmemi istediler.
    Tekrar aynı sinyali tespit ederlerse para ve hapis cezası olduğunu söylediler.
  • ekarinca E kullanıcısına yanıt
    hangi cihazmış o?
  • rafetgulmez R kullanıcısına yanıt
    Şu ya da benzer bir cihazdı.
    https://h5.tr.aliexpress.com/item/32918743038.html

En iyi 2100 frekansı çektiğinden bunu almıştım.
    Konuşma olarak iş görüyordu fakat interneti kötü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.