Şimdi Ara

GTA IV Kasmadan Nasıl Oynarız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
9.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben yeni yükledim GTA IV. Fakat sistem kasıyor anlamadım yani sistemimde epey iyi. Low da bile ara ara takılmalar yaşıyorum. 1.0.3 bu en son çıkan patch var.

Sistemimi yazıyorum aşağıya ne yapmam gerekli bir yol gösterirseniz sevinirim.

CPU : Intel Core 2 Duo e6850 3.0 GHz
    Anakart : Asus Maximus Extreme
    Ram : 2 GB DDR3 Kingston HyperX 1375 MHz
    Ekran Kart : Asus Nvidia 8800 Ultra 768 MB
    HDD : Western Digital Raptor 10k RPM 146 GB
    Monitor : Samsung Syncmaster T260HD (1920x1200)

Bu sistem eğer GTA IV oynatamıyorsa daha ne yapalım :). Bir şeymi upgrade etmem gerek beni bilgilendirirseniz çok makbule geçer. Gerçekten çok güzel oyun ama rahatsız edici takılmalar olmasını istemiyorum.

Teşekkürler,

• oyun açıkken ram kullanımın ne kadar oluyor. bir de çözünürlüğü 1920 de mi oynuyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msw -- 23 Nisan 2009; 17:58:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msw

oyun açıkken ram kullanımın ne kadar oluyor. bir de çözünürlüğü 1920 de mi oynuyorsun
    bu 8800 gts olayına ben bir forumda rastladım...Oyungezerdi galiba...yabancı forumlarda'da gördüm..8800 ultranın bugı galiba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep.34

bu 8800 gts olayına ben bir forumda rastladım...Oyungezerdi galiba...yabancı forumlarda'da gördüm..8800 ultranın bugı galiba...

Alıntıları Göster
    Oyun Açıkken ram kullanımına bakmadım nereden bakabiliriz ?

1920x1200 @60 Hz de oynuyorum. Low bile olmasına rağmen genede 10-15 saniyede bir takılma yaşanıyor 1 saniyelik.

8800 Ultra da bug olacağını zannetmiyorum ben iyi karttır yani eskisi gerçide çoğu oyunda bu sistemim hiç bir sorun çıkarmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jediknight

Oyun Açıkken ram kullanımına bakmadım nereden bakabiliriz ?

1920x1200 @60 Hz de oynuyorum. Low bile olmasına rağmen genede 10-15 saniyede bir takılma yaşanıyor 1 saniyelik.

8800 Ultra da bug olacağını zannetmiyorum ben iyi karttır yani eskisi gerçide çoğu oyunda bu sistemim hiç bir sorun çıkarmadı.

Alıntıları Göster
    1920 o ekran kartı için fazla gibi geldi bana, ctrl alt del yapıp ram kullanımına bakabilirsin.
  • quote:

1920 o ekran kartı için fazla gibi geldi bana, ctrl alt del yapıp ram kullanımına bakabilirsin.

Alıntıları Göster
    fazlamı az mı geldi ? :). ram kullanımına bakıp söyelyeceğim. teşekkürler
  • quote:

fazlamı az mı geldi ? :). ram kullanımına bakıp söyelyeceğim. teşekkürler

Alıntıları Göster
    1920 çok gibi yani düşür onu öyle dene
  • quote:

1920 çok gibi yani düşür onu öyle dene

Alıntıları Göster
    ram kullanımı 1.1 gb de cpu ise %90 larda idi sanırsam. 1920 yi her şeye indirdim gene ara sıra takılmaların önüne geçilmiyor. delircem ya. sistem upgrade mi yapcaz yani şimdi illa gtx 295 felanmı almamız gerek bu oyunu oynatabilmek için ?
  • quote:

ram kullanımı 1.1 gb de cpu ise %90 larda idi sanırsam. 1920 yi her şeye indirdim gene ara sıra takılmaların önüne geçilmiyor. delircem ya. sistem upgrade mi yapcaz yani şimdi illa gtx 295 felanmı almamız gerek bu oyunu oynatabilmek için ?

Alıntıları Göster
    O bir kaç snlık takılmalar bende de oluyor ben o işi çözdüm çok saçma ama böyle işte.

games for windowsu yamayla disable edip girdim mi full grafik hiç kasılmadan oynayabiliyorum ama gamaes for windows profiliyle oynamaya başlayınca o takılmalar yenıden başlıyor.

Yani olay games for windowsdan kaynaklanıyor en azından benim için böyle ne etkisi oluyoda öyle yapıyor anlamış degilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sapper

O bir kaç snlık takılmalar bende de oluyor ben o işi çözdüm çok saçma ama böyle işte.

games for windowsu yamayla disable edip girdim mi full grafik hiç kasılmadan oynayabiliyorum ama gamaes for windows profiliyle oynamaya başlayınca o takılmalar yenıden başlıyor.

Yani olay games for windowsdan kaynaklanıyor en azından benim için böyle ne etkisi oluyoda öyle yapıyor anlamış degilim.

Alıntıları Göster
    games for windows nasıl disable edebilirim dostum bu konuda yardımcı olabilirmisin ? aynı yaptığın şeyleri bir özet geçersen burada çok makbule geçer inan :(..

teşekkürler,

• quote:

games for windows nasıl disable edebilirim dostum bu konuda yardımcı olabilirmisin ? aynı yaptığın şeyleri bir özet geçersen burada çok makbule geçer inan :(..

teşekkürler,

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: jediknight

teşekkürler,

1.0.3 ün crack patchi var nette ararsan bulursun onun ıcınde xlive.dll dosyası cıkıyor disable etmek için fakat gta 4. exe oyun içinde hata verebiliyor sorunsuz calısmıyor sen gene dene dedigim gibi olacak mı bakalım takılmalar hakkında.

• quote:

quote:

teşekkürler,

1.0.3 ün crack patchi var nette ararsan bulursun onun ıcınde xlive.dll dosyası cıkıyor disable etmek için fakat gta 4. exe oyun içinde hata verebiliyor sorunsuz calısmıyor sen gene dene dedigim gibi olacak mı bakalım takılmalar hakkında.

Alıntıları Göster
    xlive.dll yi nereye kopylamam gerekiyor ?

• quote:

xlive.dll yi nereye kopylamam gerekiyor ?

Alıntıları Göster
    Gta 4 klasörünün içine.
  • quote:

Gta 4 klasörünün içine.

Alıntıları Göster
    evet sorun ortadan kalktı dostum, çok teşekkürler. Bu live dalgası ile alakalı bir şeymiş seninde dediğin gibi. Şu anda High detaylarda 1920x1200 kasmadan oynayabiliyorum. Çok teşekkürler gerçekten.

Peki biz bu oyunun orjinalini almaya kalksak gene kasacakmı acaba bu Live den dolayı ? Multiplayer oynamak istiyorumda
  • quote:

evet sorun ortadan kalktı dostum, çok teşekkürler. Bu live dalgası ile alakalı bir şeymiş seninde dediğin gibi. Şu anda High detaylarda 1920x1200 kasmadan oynayabiliyorum. Çok teşekkürler gerçekten.

Peki biz bu oyunun orjinalini almaya kalksak gene kasacakmı acaba bu Live den dolayı ? Multiplayer oynamak istiyorumda

Alıntıları Göster
    quote:

Büyük ihtimal gene aynısı olacaktır. Bu dll dosyası ile oyun exe hatası verebiliyor yalnız onu belirteyimde.

• quote:

quote:

Büyük ihtimal gene aynısı olacaktır. Bu dll dosyası ile oyun exe hatası verebiliyor yalnız onu belirteyimde.

Alıntıları Göster
    evet veriyor oyundan çıktıktan sonra ama yapacak bişi yokki dostum bi tek böyle oynanıyor adam gibi. Alla alla biraz ilginç ama. Bunun orjinalinde de o zaman bu bug varmıki acaba ?

• quote:

evet veriyor oyundan çıktıktan sonra ama yapacak bişi yokki dostum bi tek böyle oynanıyor adam gibi. Alla alla biraz ilginç ama. Bunun orjinalinde de o zaman bu bug varmıki acaba ?

Alıntıları Göster
    bende herhangi bir bug yok orjinal degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msw -- 24 Nisan 2009; 3:39:46 >
  • quote:

bende herhangi bir bug yok orjinal degil

Alıntıları Göster
    kart aynı high da kasmadan oynuyorum ama 1680*1050 de lcd den dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aso2

kart aynı high da kasmadan oynuyorum ama 1680*1050 de lcd den dolayı

Alıntıları Göster
    9800 gtx al.Eğer böyle bir başlık açarsan böyle derim kusura bakma

• quote:

Orijinalden alıntı: L337

9800 gtx al.Eğer böyle bir başlık açarsan böyle derim kusura bakma

Alıntıları Göster
    bende 9600 gt var ben aynı başlığı kullanıyorum :D (ben 9800 dedim deme pek fark olmaz sanırım benimki ile)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.