Şimdi Ara

GTA IV Kasmadan Nasıl Oynarız ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
9.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: enerden

bende 9600 gt var ben aynı başlığı kullanıyorum :D (ben 9800 dedim deme pek fark olmaz sanırım benimki ile)

GTA IV Kasmadan Nasıl Oynarız ?

• Intel Core 2 Quad Q8300 2.50Ghz @ 3.00Ghz

Sapphire Radeon HD4830 1GB 256 Bit (Driver 9.4)

Kingston 4GB 1066Mhz RAM

Gigabyte EP45-DS3L Anakart

Arkadaslar sizce ben bu sistemle GTA IV ü high yada very high de oynar mıyım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: HD4830

Intel Core 2 Quad Q8300 2.50Ghz @ 3.00Ghz

Sapphire Radeon HD4830 1GB 256 Bit (Driver 9.4)

Kingston 4GB 1066Mhz RAM

Gigabyte EP45-DS3L Anakart

Arkadaslar sizce ben bu sistemle GTA IV ü high yada very high de oynar mıyım?

üste biraz daha koyup ekran kratını gtx260 yada 4870 1gb yaparsan rahat oynatır.bence öyle yapmaya çalış.(very high zor gibi ama)
  • peki high de oynar mıyım kasmadan?
  • GTA IV daha çok işlemciye yük veren bir oyun. bundan dolayı akıcı oynamak istiyorsanız işlemcinizin iyi olması gerekmekte. ben AMD Phenom II x4 920 kullanıyorum ve 4 çekirdek ile oyun kesinlikle sorunsuz ve akıcı çalışıyor herşey max da.
    ancak işlemciyi geri plana çekip ekran kartını yüksek tutarsanız yine darboğaz oluyor ve oyun kasılıyor. bu yüzden iyi bir işlemci kesinlikle şart.
    ayrıca sisteminde 2gb ram kullananlara 4gb yapmalarını öneririm. çünkü oyun 1gb dan fazla ram alanı harcıyor. xp de 1.30 / 1.60 arası idi. bu da ram'in şişmesine ve fazla bilginin hdd'e yazılmasına neden oluyor. böylece oyun da anlamsızca takılmaya başlıyor. bu darboğazı kaldırmak icin de 4gb kullanmak şart.
    ekran kartın ram'i ekran çözünürlüğünü yüksek tutuyorsanız kesinlikle 1gb olmalı. aşağısında ne kadar iyi kartınız olursa olsun oyun kasar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 28 Nisan 2009; 4:34:56 >
  • quote:

bende 9600 gt var ben aynı başlığı kullanıyorum :D (ben 9800 dedim deme pek fark olmaz sanırım benimki ile)

Donanımdan anlamadığın o kadar net ve açıkki.Arkadaşlar alıntı yapmış al bak testlere
  • quote:

9600gt 64sp'li 9800gtx 128sp'lidir doku birimi olarakda 9800gtx 2 kat daha fazla yani iki kart arasında ciddi fark var
  • -availablevidmem 1.4 commandline.txt Sinde Bu Ayarla Oyna Oynarsın.
    Şuan Ben
    8800GT
    1.8 Dual Core İşlemci
    3GB Ram İle Oynuyorum
    Bi Ara Test Eder Ortalama Fpsyi Koyarım.
  • Arkadaslar HD4830 1GB GTA IV ü high(AA kapalı) de yada very high de (AA kapalı) oynatacak kadar güzel bir kart mı?
  • Yaptığım olumlu ayarlar(commandline.txt)

1 yüksek texture kullanıyorsanız -memrestrict 629145600
    medieum texture kullanıyorsanız -memrestrict 314572800
    low texture kullanıyorsanız -memrestrict 209715200

2 512 mb ekran kartı ram im olduğu için
    -availablevidmem 1

3 -norestrictions
  • bi sapıklık var olayda hangi nvidia sürücüsünü kullanıyorsunuz ? GTX 275 sli ile sizin aldıgınız performansın yarısını alamıyorum gibi bişey 1280*1024de 30-35 fps mümkünse command line ayarlarını da verin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LimonKolonyasi -- 2 Mayıs 2009; 15:17:03 >
  • Arkadaslar gta4 de Antialiasing, Anisotropic Filtering ayarlarını nasıl yapıyorsunuz?Ben oyun içindeki menüde bulamadım da
  • Ben de sistemi yeniledim.4830 ile 1920*1200'de herşey full ortalama 30fps alıyorum.
    Core i7 920 var. Bence işlemcinin 4 çekirdekli olması bu oyunda çok etkili.
  • Ya ben şu son patchi yükledim fakat şimdi oyunu oynadıktan 15-20dk. sonra takılmaktan oynanmaz hale geliyor eskiden hiç kasmadan oynardım sorun nerede acaba?
  • Arkadaşlar işinize yararmı bilmiyorum ama yinede yazıyım. Belki biliyorsunuzduzdur.

Bir önceki işlemcim intel q9300 ve bu işlemci ile beraber 4 gb ram kullanıyordum. Ekran kartım oldukça iyi olmasına rağmen arasıra takılmalar olabiliyordu. 9800gx2 ler 512x2 olduüu için gta4 zaten her halikarda 512 mb ekran kartı var gibi görüyor. Ama aslında bende 4x512 mb ekran gartı yani 2 adet 9800gx2 bulunuyor. Hali hazırada quad Sli olmuş oluyor.

Daha sonra i7 940 işlmeciye geçtim ve 6gb triple teknolojisi ile birde gta'yı denedim. Arada okadar fazla fark varki anlatılamaz. Aynı şekilde intel dual core 6800 ile de fps yüksek ama sık takılmalar oluyor arkadaşımda.

Buda mantıksal olarak şu sonucu ortaya çıkıyor.

Gta4 ekran kartının iyi olması dışında işlemci gücüne çok ihtiyaç duyuyor. Zira oyunun high grafikleri ile low grafikleri arasında gerçektende kayda değer bir değişim söz konusu değil.

Şu an için oyunu high grafiklerde 1920x1080 full hd de takılmadan oynuyorum. Ancak Arkada herhangibir download programı (e.m.u.l.e.) açıkken oyun yine takılmalar yapabiliyor.

Bunu çözmenin bir başka yolu vistanın bütün özelliklerini kapatın ve task meneger 'den arkadaki bütün gereksiz uygulamaları kapatın. Öyleki işlemci ve ram seviyeniz iyice bir yükselsin. Sonra task meneger'den explorer 'ı yani windwosuda kapatın. Bu sefer masa üstünüzdeki herşey gidicek. Sonra yine task meneger'dan sol üst köşede dosya seçeneğin altında çalıştır yeri var. Oraya gelin. Ve Gta4 ün direk exe dosyasını buradan gösterin. Oyun açılacaktır. Ancak Winsows kapalı ve diğer uygulamalar da kapalı olduğu için size dar boğaz yaratacak hiçbirşey kalmayacak.

Belki yazdıklarımın bir faydası dokunur. Umarım işleriniz ras gider. Kolay gelsin.

İyi oyunlar.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.