Şimdi Ara

GTS 250 sıcaklık sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartım stabil bir şekilde çalışırken oyunlarda mavi ekran vermeye ve sürücü durduruldu hatası vermeye başladı.Bende servise yolladım.Tüm grafik testlerini başarıyla geçti şeklinde bir raporla geri geldi.Sistemi toplayıp çalıştırdım.Uzay sistem halinde (kasaya monte etmeden) çalıştırdığımda 1 saate yakın crysis 2 full ayar oynadım.Daha sonra kasayı toplayınca oyunda sürekli takılmalar ve oyundan atmalar baş gösterdi. Sıcaklık değerlerine baktığımda yük altında 65 dereceyi geçmediğini gördüm. Ancak kartı biraz zorladığımda dediğim gibi takılmalara yol açıyor. Nedir sizce sebebi?

Not: Kartın tam modeli POV GTS250 Exo Edition.Yani referans soğutma değil özel soğutması var.

• mrb;
    ilk olarak driverınız güncel ise bi alt sürüm ddriverı yükleyip deneyiniz.Eğer güncel değilse güncelleyiniz.
    Sisteminiz hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeWeLoNe

mrb;
    ilk olarak driverınız güncel ise bi alt sürüm ddriverı yükleyip deneyiniz.Eğer güncel değilse güncelleyiniz.
    Sisteminiz hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisiniz?
    İlginiz için teşekkürler.Ekran kartı driverlarından denemediğim sürüm kalmadı diyebilirim.Garanti servisi 3D Mark, Crysis 2, Test Drive 2 gibi yeni oyunlarla uzun süreli test edilip hiçbir sorun çıkartmadığını yazmışlar rapora.Bende diğer parçalardan şüphelendim.Garantiden gelir gelmez 1 saat kadar Crysis 2 oynamak suretiyle test ettim hiçbir sorun çıkartmadı.Lakin sistemi topladıktan sonra dediğim sorun devam etti.

Sistemim:
    AMD Phenom 9500 Quad-Core 2.2Ghz işlemci
    4 gb 800 Mhz ram
    Asus M4A78-VM anakart
    580W Xilence PSU
  • quote:

Orijinalden alıntı: semi26

İlginiz için teşekkürler.Ekran kartı driverlarından denemediğim sürüm kalmadı diyebilirim.Garanti servisi 3D Mark, Crysis 2, Test Drive 2 gibi yeni oyunlarla uzun süreli test edilip hiçbir sorun çıkartmadığını yazmışlar rapora.Bende diğer parçalardan şüphelendim.Garantiden gelir gelmez 1 saat kadar Crysis 2 oynamak suretiyle test ettim hiçbir sorun çıkartmadı.Lakin sistemi topladıktan sonra dediğim sorun devam etti.

Sistemim:
    AMD Phenom 9500 Quad-Core 2.2Ghz işlemci
    4 gb 800 Mhz ram
    Asus M4A78-VM anakart
    580W Xilence PSU

Alıntıları Göster
    memtest86 ile ramlerinizi test etme sansiniz var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Din Djarin

memtest86 ile ramlerinizi test etme sansiniz var mi?

Alıntıları Göster
    memtest86 4.0 versiyonuyla test ettim 15 dakika kadar sorunsuz tamamladı.
  • quote:

memtest86 4.0 versiyonuyla test ettim 15 dakika kadar sorunsuz tamamladı.

Alıntıları Göster
    15 dk mi? hocam afedersiniz ama benim neden 2 saatten fazla suruyor memtest...
    dos modunda yapildi degil mi?
    birde sistemi kasa icine aldiginizda oldugunu soylediniz. anakarti vidaladiginiz kisimda hafif bir sıkıntı olmasın?
  • quote:

15 dk mi? hocam afedersiniz ama benim neden 2 saatten fazla suruyor memtest...
    dos modunda yapildi degil mi?
    birde sistemi kasa icine aldiginizda oldugunu soylediniz. anakarti vidaladiginiz kisimda hafif bir sıkıntı olmasın?

Alıntıları Göster
    pc'yi kapattıktan sonra uzun bir süre bekleyip test ettiğiniz oldu mu? yani 4, 5 saat bekleyip donanımlar tam olarak soğuduktan sonra denemek gibi...

eğer bu denemeden sonra herhangi bir sorun çıkmıyorsa kartınız ısıya aşırı hassas olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GameMonster1

pc'yi kapattıktan sonra uzun bir süre bekleyip test ettiğiniz oldu mu? yani 4, 5 saat bekleyip donanımlar tam olarak soğuduktan sonra denemek gibi...

eğer bu denemeden sonra herhangi bir sorun çıkmıyorsa kartınız ısıya aşırı hassas olabilir.

Alıntıları Göster
    @exeter

Hocam cd ye yazdırıp boot esnasında dos ekranı ile yaptım testi.15 dakika sonunda test bitti altta no error test finished tarzı yazılar yazdı.Devam edilmesi gerekiyorsa da ben o yazıyı görünce çıktım.

@GameMonster1

Tüm donanımlar tamamen soğumuşken birleştirdim ve 10 dakika kadar bir oynayış sonunda dediğim şekilde hata vermeye başladı.Dün 5 dakika sonunda tamamen kilitlendi sistem reset atmam gerekti.Tam olarak karta bakan 8cm bir kasa fanı monte ettim (karta doğru üflüyor) sonuç yine aynı.Isı dediğim gibi ölçüm programlarına göre 65-68 dereceyi geçmiyor.

Servisin bana sorunsuz olarak raporla birlikte yollaması kafamı karıştırdı.İşlemci anakart ya da diğer donanımlardan kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım.

• quote:

@exeter

Hocam cd ye yazdırıp boot esnasında dos ekranı ile yaptım testi.15 dakika sonunda test bitti altta no error test finished tarzı yazılar yazdı.Devam edilmesi gerekiyorsa da ben o yazıyı görünce çıktım.

@GameMonster1

Tüm donanımlar tamamen soğumuşken birleştirdim ve 10 dakika kadar bir oynayış sonunda dediğim şekilde hata vermeye başladı.Dün 5 dakika sonunda tamamen kilitlendi sistem reset atmam gerekti.Tam olarak karta bakan 8cm bir kasa fanı monte ettim (karta doğru üflüyor) sonuç yine aynı.Isı dediğim gibi ölçüm programlarına göre 65-68 dereceyi geçmiyor.

Servisin bana sorunsuz olarak raporla birlikte yollaması kafamı karıştırdı.İşlemci anakart ya da diğer donanımlardan kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım.

Alıntıları Göster
    Hocam 15 dk da 4gb ram i taramasi cok zor
    bende de 4 gb ram var 2 saat suruyo. 15 dk da yapsa valla oper basima koyarim. siz gene bi daha deneyin bence.

• quote:

Hocam 15 dk da 4gb ram i taramasi cok zor
    bende de 4 gb ram var 2 saat suruyo. 15 dk da yapsa valla oper basima koyarim. siz gene bi daha deneyin bence.

Alıntıları Göster
    bence sorun psu'dan kaynaklanıyor olabilir. stabil çalışmayan bir psu, donanımlarda problem yaratabilir hatta donanımlara zarar verebilir. eğer psu'da bir bozukluk varsa, bunu saptamak gerekir. başka bir psu'nuz varsa sisteminizi onunla çalıştırmayı deneyin. bu şekilde pc'den tam verim alabilirsiniz.

ayrıca ram ve cpu değerleri masaüstündeyken % kaç gözüküyor?

başka bir soru daha: servise yalnızca ekran kartınızı mı gönderdiniz yoksa bütün pc'yi mi gönderdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GameMonster1 -- 12 Haziran 2011; 23:43:19 >

• quote:

bence sorun psu'dan kaynaklanıyor olabilir. stabil çalışmayan bir psu, donanımlarda problem yaratabilir hatta donanımlara zarar verebilir. eğer psu'da bir bozukluk varsa, bunu saptamak gerekir. başka bir psu'nuz varsa sisteminizi onunla çalıştırmayı deneyin. bu şekilde pc'den tam verim alabilirsiniz.

ayrıca ram ve cpu değerleri masaüstündeyken % kaç gözüküyor?

başka bir soru daha: servise yalnızca ekran kartınızı mı gönderdiniz yoksa bütün pc'yi mi gönderdiniz?

Alıntıları Göster
    aynı kart bende de var. kartın sıcaklığı normal, diğer parçalarda sorun olabilir. +psu

• quote:

Orijinalden alıntı: warbow07

aynı kart bende de var. kartın sıcaklığı normal, diğer parçalarda sorun olabilir. +psu

Alıntıları Göster
    @GameMonster1

Başka bir PSU'm var.Onunla deneyeceğim.Masaüstündeyken CPU max. %5 RAM max. %20 gözüküyor.Sevise yalnızca kartı gönderdim.

@warbow07

Bende 2-3 ay öncesine kadar gayet güzel kullanıyordum ve memnundum.Diğer parçaları test edeceğim şimdi bakalım.

Bu arada cevaplarınız için teşekkürler.
  • quote:

@GameMonster1

Başka bir PSU'm var.Onunla deneyeceğim.Masaüstündeyken CPU max. %5 RAM max. %20 gözüküyor.Sevise yalnızca kartı gönderdim.

@warbow07

Bende 2-3 ay öncesine kadar gayet güzel kullanıyordum ve memnundum.Diğer parçaları test edeceğim şimdi bakalım.

Bu arada cevaplarınız için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    aynı kart 1gb 256 bitde bende var.
    fifa 2011 oynarken simge durumuna atıyor.grafikler karışıyo çok az sıklıkla.
    Sistemim msı 870a-g54
    phenom II x4 955
    4GB 2000mhz Ram
    Exeter adlı üyenin uyarmasıyla gidip 1TB WD 64MB Hard Disk Aldım çok Fark Etti.Ama Aspect Ratio Oranı 5:4 veya 4:3 civarı çözünürlükleri,örneğin 1024X768 de oyunu açarsam kitlenip siemge durumuna küçültüyor.Sıcaklığı 55 Dereceyken Yapıyor Bunları.
    Kartmı Arızalı Sizce Ne Yapmalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

aynı kart 1gb 256 bitde bende var.
    fifa 2011 oynarken simge durumuna atıyor.grafikler karışıyo çok az sıklıkla.
    Sistemim msı 870a-g54
    phenom II x4 955
    4GB 2000mhz Ram
    Exeter adlı üyenin uyarmasıyla gidip 1TB WD 64MB Hard Disk Aldım çok Fark Etti.Ama Aspect Ratio Oranı 5:4 veya 4:3 civarı çözünürlükleri,örneğin 1024X768 de oyunu açarsam kitlenip siemge durumuna küçültüyor.Sıcaklığı 55 Dereceyken Yapıyor Bunları.
    Kartmı Arızalı Sizce Ne Yapmalıyım

Alıntıları Göster
    Valla ben wide monitör kullandığım için dediğin ratio değerlerinde ve o çözünürlükte denemedim hiç.Ancak kart yük altında 300w yakın güç çekiyor.Güç düşüşlerinden etkileniyor olabilir.

• quote:

Valla ben wide monitör kullandığım için dediğin ratio değerlerinde ve o çözünürlükte denemedim hiç.Ancak kart yük altında 300w yakın güç çekiyor.Güç düşüşlerinden etkileniyor olabilir.

Alıntıları Göster
    kasa fanını kontrol ettin
  • quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

kasa fanını kontrol ettin

Alıntıları Göster
    PSU watt yeterli oldugunu kontrol ettinizmi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazmapolitan

Alıntıları Göster
    serviste ekran kartını farklı bileşenlerle(cpu, psu vs.) test ettikleri için ekran kartını tam verim alarak kullanabilmişlerdir. sorun büyük olasılıkla diğer donanımlardan kaynaklanıyor. işlemci darboğaz yapıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trail Of Blood

Ewet yterli
  • quote:

serviste ekran kartını farklı bileşenlerle(cpu, psu vs.) test ettikleri için ekran kartını tam verim alarak kullanabilmişlerdir. sorun büyük olasılıkla diğer donanımlardan kaynaklanıyor. işlemci darboğaz yapıyor olabilir.

Vatandan garantili. Gotursem test edip hemen sonucu soylerlermi yoksa yatarmi orda kart
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

quote:

Vatandan garantili. Gotursem test edip hemen sonucu soylerlermi yoksa yatarmi orda kart

Alıntıları Göster
    Oyunlardaki kaplamalarda da sorunlar var onu yazmayı unutmuşum.Bazı kısımlar renk değiştirip yokolup geri geliyor.Çözemedim bir türlü.Farklı bir anakart ve işlemciyle test edeceğim kartı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.