Şimdi Ara

GTX 1050 Tİ VE RX 570 FİYATLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün rx 570'e ve fiyatlara baktığımda biraz şaşırdım. Bu rx 570'in fiyatının ucuzlamasının sebebi nedir? Miningciler kartları mı saldı? Elimde bir 1050 ti var. Satıp rx 570'e geçmek şuan mantıklı mı?

• Dostum kesinlikle öneririm. Ben şu anda RX 570 4 GB kullanıyorum, performansı 10 numara.
    Aynen dediğin gibi, mining olayı artık çok azaldı, bu da kartların fiyatlarına yansıdı.
    Nvidia'nın kölesi olmaya hiiiiç gerek yokmuş.
    GTX 1050 128 Bit, RX 570 ise 256 bit. Baştan bi kere daha avantajlı.
    Ayrıca test ve karşılaştırma videoları izledim. 1060 ayarında bir kart. 3 gb versiyondan daha hızlı, 6 gb versiyonu da zorluyor.
    COD WWII, BF5, GTA V gibi sistem sömüren oyunları mis gibi oynuyorum.
    Kurgu - montaj işi ile uğraşıyorum ve kart Premiere ve After Effects programlarında da sorunsuz.

Kart da bu Hatta. Ben 920 TL'ye almıştım, bir indirim daha gelmiş. Hızlı kargo istedim, gece (Saat 00:30) sipariş vermiştim, öğlen 13:00 olmadan kart geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheriff_34 -- 1 Şubat 2019; 9:33:11 >

• 2. eli diyorsanız mining çıkmasıdır çoğu. Sıfırları da 850'den başlıyor 570'in.
  • forumdan 1 aylık kart aldım mining falan değil oyuncu kardeşin kartı 750 tlye aldım çokta memnunum vatan garantili
  • Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim. Kartı sıfır almayı planlıyorum elimde ki 1050 ti'ı satıcam fakat bir sorun daha var ben kendi bilgisayarımda oyun oynarken monitörde sürekli screen tearing (yırtılma) oluyor. Bunu düzeltebilir mi bu ekran kartı? Sonuçta AMD tarafı :) herhangi bir fikrim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zonarth

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim. Kartı sıfır almayı planlıyorum elimde ki 1050 ti'ı satıcam fakat bir sorun daha var ben kendi bilgisayarımda oyun oynarken monitörde sürekli screen tearing (yırtılma) oluyor. Bunu düzeltebilir mi bu ekran kartı? Sonuçta AMD tarafı :) herhangi bir fikrim yok.
    amd'de freescync ozellıklı monıtor kullanırsan sıfır yırtılma olur, ha bunun yanında mesela benim monitorum 75 HZ genelde 60 fpsye sabitliyorum oyunları vsycn kullanmadan lag olmasın diye ve yırtılma olmuyor. Ya vsycn açacaksınız yada fpsyi sabitleyeceksiniz şuanki monitörün HZ'ine
  • rx 570in şuanki fiyatlandirmasi baya baya çöpe cikardi 1050ti lari
  • zonarth kullanıcısına yanıt
    Ben de yirtilmadan cok sikayetciydim. FreeSync destekli bir monitore terfi ettim ve gozlerim bayram etti gercekten. PUBG oynarkenFPS yi 130 a sabitledim, 55-130 arasi dalgalaniyor ama en azindan yirtilma - stuttering ile karsilasmadan rahat rahat oynayabiliyorum. Ben AOC G2590FX modelini kullaniyorum, ayni panelin 75Hz FreeSync versiyonu uygun fiyata bulunabiliyor.
    www.hepsiburada.com
    AOC G2590VXQ 24.5" 75Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) FreeSync Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/aoc-g2590vxq-24-5-75hz-1ms-analog-hdmi-display-freesync-full-hd-oyuncu-monitoru-p-HBV00000AV5WL

Rx570 ve bu tarz bir monitore gecerseniz rahat edersiniz.

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Bende de ASUS VP228 var fakat buda ucuz bir monitör değil. Genede yırtılma çok oluyor. RX 570 indirimi biter mi ileri zamanlarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rogue Agent

rx 570in şuanki fiyatlandirmasi baya baya çöpe cikardi 1050ti lari
    Ama cidden millet 1 yıldır 1050 ti kovalıyordu her türlü 2.el satış sitelerinden. Artık kısıtlı bir süre bile olsa ülkenin kötü ekonomisinden sıyrılıp sıfır bir elektronik ürün alabilicem.
  • zonarth kullanıcısına yanıt
    Adaptive Sync teknolojisi olmadigi surece, monitor 60Hz gosterirken, ekran karti 60+ fps uretiyorsa kirilma yasarsiniz, caresi yok.

Dolar kurunda ciddi seviyede degisim olmadigi muddetce asagi yonlu hareket edecektir Rx570 fiyatlari. Yurt disi fiyatlari da ciddi seviyede dususte, stok fazlasi urunleri eritmeye calisiyor firmalar.
  • Kripto madenciler artık yeteri kadar kar edemedikleri için sistemleri dağıttı. Talep azalınca da kartlar üretici firmaların elinde kaldı. Stokları eritmek için mecburen fiyatları düşürdüler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Kripto madenciler artık yeteri kadar kar edemedikleri için sistemleri dağıttı. Talep azalınca da kartlar üretici firmaların elinde kaldı. Stokları eritmek için mecburen fiyatları düşürdüler.
    Evet, emekli dayılar ellerinde ki yazlık paralarıyla ordan burdan bulduğu ekran kartlarını satın alıp kâr edemeyince... Öyle kalır ellerinde
  • Rx570 fiyatına göre müthiş bir kart. 1050ti’ın yüzüne bile bakılmaz
  • 1050ti'ı kaça satacağınıza bağlı. Rx 570 epey performanslıdır 1050ti'a göre. Satıp, 900-1000 tl'ye Rx 570 alsanız vereceğiniz farka değecek mi onu hesaplamak lazım.

Ama yine de performans olarak farkı hissedersiniz geçiş yaparsanız.
  • Bende de Asus 1050 ti var. Satıp RX 570'e geçmeyi düşündüm ancak yazın yeni nesil AMD kartlar
    çıkacakmıs. Bence beklemek daha iyi gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenan9593

Bende de Asus 1050 ti var. Satıp RX 570'e geçmeyi düşündüm ancak yazın yeni nesil AMD kartlar
    çıkacakmıs. Bence beklemek daha iyi gibi
    Ne olacağı belli olmaz. Belki çıkarır ama işçi sınıfı bir kart çıkarır ya da çıkarmaz. Vadettiği şeye bağlıdır firmanın neye yükleneceği. Geçen sefer madencilere sattı kâr da etti. AMD oyunculara yönelik kart üzerinde çok geride kaldı. Nvidia 4K 8K coştururken AMD madencilerin parasını yedi. Şimdi de biraz rekabet oluşacak, benim için önemli olan bu firmaların geçmişi değil anakarta bağladığımda alacağım haz. Şuan ki fiyat gayet uygun RX 570 için.
  • Asus 5790 var canavar gibi masallah
  • 570 1060 ı bile öldürdü
  • değil 1050ti, 1060'ın bile katili, üstteki arkadaş haklı

1600 1700 1060 çöpüne vereceğine yapıştır 8 gb 570'i geç

zaten 1-2 yıl sonra rx 570'in 1060'ı net olarak geçeceği, 580'in de 1060'a %15-20 fark atacağı aşikar

rx 580 ile gtx 1070 başabaş performans vermeye başladığında göreceğim ben bu forumdaki kargaşayı :)

inanmayanlar "şanlı" gtx 780'in bugün ne hallere düştüğüne baksınlar. hd 7970'yi "geçen" kart, şu anda hd 7950 ile aynı raddede ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veliayhangizemiseviyor -- 2 Şubat 2019; 16:10:16 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.