Şimdi Ara

GTX 470 SLI Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde 2 tane GTX 470 kart bulunmakta, biri Zotac diğeri Leadtek. İkisi de referans tasarımlı kartlar, aynı hızda çalışıyorlar. Bugün Asus P8P67 Pro anakart satın aldım ve bu iki kartı 8x hızında çalışan 2 PCIe slotuna taktım. Araya da kutusundan çıkan SLI köprüsünü oturttum. Fakat ne yaptıysam Nvidia Control Panel'deki SLI sekmesini aktifleştiremedim. Her iki kart da sağlam, ikisini de tek tek denedim. Sürücü ve GPU-Z, her iki kartı da görüyor. Slotların ikisinde de ayrı ayrı çalıştırmayı denedim, onda da sorun yok. Anlayacağınız her iki kart da birbirinden bağımsız şekilde harika çalışıyor. Fakat bir türlü SLI aktifleştiremiyorum. Bu konuda tecrübeli birileri var mı acaba aramızda?

Teşekkürler.

• Bu mesajın okunmasının 0 olma ihtimali çok düşük gibi geliyor bana. Cidden kimse okumadı mı yoksa DH Forum sayacında mı bir sorun var? :S
  • hiç sli kullanmadigim için yorum yapamayacagım
  • hangi driver kurulu anakart sli destekliyormu bnu anakartı bilmediğimden soruyorum..gerçi p67 demişsin desteklemesi lazım sli köprüsünü kontrol edermisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NecroCyber-777 -- 13 Nisan 2011; 11:01:47 >
  • Anakartın sli'ı destekliyor köprüde bir sorun olabilirmi acaba.
  • Farklı marka olduğundan sorun yaşıyor olabilirmisiniz?

Bende SLI kullanmadığımdan varsayımda bulunabiliyorum ancak. Ama nvidia slı kurulumunun amd cf kurulumu kadar esnek olmadığını biliyorum.
  • Her 2 kartada aynı biosu yükelyerek deneyebilrsiniz ama bende kullandım Sorun olmadı hiç bende ya leadteke zotac yada zotac leadtek biosu yükle sonucta aynı çipset

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NecroCyber-777 -- 13 Nisan 2011; 12:02:23 >
  • Sorun çözüldü.

Aynı Windows toplam 40 ayrı donanımdan geçince, birazcık feleği şaşmış. Format attım, ilk denememde açıldı.

Yardımlarınız için teşekkürler.
  • süper sevindim gecen banada 570 slida aynısı oldu format atamadım anakart bozuldu servisde cünkü:D:D
  • bende de anakart olarak asus sabertooth p67 var, asus gtx570 ve evga gtx570 serileri ile sli yaptım ilk kurulmda sli ı gormedi, sonra format attım ilk denemede gordu. Ondan sonra windows guncellemeleri yaptı yeniden baslattım, bir baktım sli ı yeniden gormuyor

şimdi yeniden format attım hemen gordu, ama guncelleme yapmıyorum valla korkudan

neden olabilir acaba
  • servetnamli

Güncelleme yapmadan önce ekran kartı ve anakart çipset driverlarını yüklüyor musun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frostban3

Sorun çözüldü.

Aynı Windows toplam 40 ayrı donanımdan geçince, birazcık feleği şaşmış. Format attım, ilk denememde açıldı.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Hocam kartların performansıyla ilgili testleri bizimle paylaşırsan çok güzel olur. (3dmark 2011 vs vs)
  • tabiki

quote:

Orijinalden alıntı: leech

servetnamli

Güncelleme yapmadan önce ekran kartı ve anakart çipset driverlarını yüklüyor musun ?
  • Şu anda PC'de geçici olarak i5-2300 işlemci var, hızı aşırılmamış. Yarın i5-2500K geliyor ama yine de şu haliyle de sonuçları yollayım size. Bana biraz müsade o zaman :)
  • 3DMark Vantage, başlangıçta sistem taramasını gerçekleştiremedi ilginç bir şekilde. 3DMark 11'de ise işlemci testlerine geldiğinde sapıttı. Bu iki testi alamadım, Unigine Heaven ve Crysis Warhead ile idare edin artık :)

Sonuçlar

Crysis Warhead

04.25.2011 23:05:44 - Microsoft Windows 7 Ultimate

DirectX 10 ENTHUSIAST 3X @ Map: ambush @ 0 1920 x 1080 AA 4xx
    ==> Framerate [ Min: 18.72 Max: 64.41 Avg: 53.26 ]

Unigine testi resimde görünüyor.

GTX 470 SLI Sorunu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.