Şimdi Ara

GTX 780

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler güzel bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum bütçem 2500+ tl gtx 780 li bi sistem kurmak istiyorum ama diğer parçaların ne olacağını ne olması gerektiğini bilmiyorum bana ne kadara gelir verdiğim bütçe az mı kalır? Eğer az kalırsa 2500 - 2800 arası bi sistem önerir misiniz?

Teşekkürler :)

• Gtx780 performansı fiyatına düşük bir kart artık.Yeni nesil kartlar çıkınca f/p oranını kaybetti.Ha f/p değildi ancak tekeldi diyelim.Onun yerine,

Gigabyte z97 hd3
    İ5-4590
    2x4gb gskill ripjawsx 1600mhz
    Hyper t4
    R9 290 tri-x
    Zalman z11 plus
    Xigmatek vector s 750w PSU
    1tb seagate barracuda 7200rpm

Alabilirsin.Z97 çipsetli anakart önermemin amacı ileride broadwell bir İ7 işlemciye terfi edersen o.c imkanın olsun diyedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simplyfor S kullanıcısına yanıt
    gtx780 fiyatına düşük kalır demişsin dostum ama 780ti lar hala çok pahalı ben versiyonunu falan pek anlamam ama yüksek performans verecek bi bilgisayar almak istiyorum fiyat aralığı dediğim gibi olacak. Ve hemen alacak acelem yok en uygun fırsatta almayı düşünüyorum vakit sıkıntım yok yani 1 ay içinde alabilirim diye düşünüyorum. Birde bu söylediğin sistem beni ne kadar götürür oyunlarda max ayarlarda kaç fps alırım? Nvidia fanboyluğum yok ama bana daha samimi geliyor ekran kartları falan. :)

Bu konularda acemiyim anlayışla karşılarsın umarım. :)

Teşekkürler
  • AirzunSL kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim performanslı ancak daha düşük fiyata muadilleri mevcut.

Maalesef nvidia kendi ürettiği referans tasarımda düşük bellek koyuyor.Buda kart üzerinde bellek darboğazına yol açabiliyor(bkz geçmişte gtx295-gtx680-gtx770 aklıma gelenler).Bu yüzden firmaların kendi çözümleri olan daha yüksek bellekli kartları almanızı öneririm.

Alacaksanızda en azından;

Asus gtx780 strix

Öneririm.Tabiki illa gtx780 olacak diyorsanız.Oda gtx970 fiyatına denk geliyor.

1 sene daha ultra ayarda götürür çok ileri bir grafik motoru çıkmazsa.Anti aliasing ayarını fazla abartmazsanız 2 sene daha ultra ayarda götürebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Neden gtx970 değil?Bence gtx970'li sistem daha çok performans verir.Ben yine sizin istediğiniz gibi toplayayım.
    İşlemci:Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci 503TL
    Anakart:MSI H97M-G43 Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz HDMI&DVI&DP 273TL
    Ekran kartı:Zotac GTX780 GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı 974TL
    Ram:CORSAIR 4GB Value DDR3 1333MHz CL9 Tek Modül Ram bundan 2 tane 190TL
    Hdd:WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 160TL
    Kasa:EVEREST RAMPAGE 75 GAMİNG USB 3.0 LED FANLI MidT ATX SİYAH 114TL
    Psu:THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 650W GÜÇ 199TL
    Toplam:2413TL
    Vatan bilgisayar fiyatlardır.
    Hayırlı olsun.
  • Tamam haklısınız size güveniyorum gtx780 falan farketmez bütçeme uygun olacak en iyi f/p kasa önerisi yaparsanız sevinirim. Kusura bakmayın biraz uğraştırmış oluyorum ama ben bu konuları pek bilmiyorum ekran kartlarını sadece youtubedan oyunlarda verdiği performansa fpsye göre biliyorum onun için gtx780ti iyi gibi geldi ama dedikleriniz daha mantıklı. Nvidia daha samimi geliyordu bana ama hani ordan burdan duyduklarımdan dolayı yoksa diğer kartlarda olur farketmez. Ayrıca işlemci oyundaki performansa etki eder mi yani i5 değilde i7 olsa fps artışı olur mu oyunlarda?

Teşekkürler
    Önerdiğim sistemdeki ekran kartını şununla değiştirin:Zotac GTX970 GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı 1102TL vatanda.Gerisi aynen kalsın.
    İ5 ile i7 arasında oyunlarda performans farkı yok.Bu yüzden i5 yeterli gelecektir.
  • 780 seni üzmez istersen 2.eldende alabilirsin bütçen kisitliysa illa Sifirina 1.100lira verme, bende satiyorum asus 780dcuii 850 liraya.suanki performansinida göstereyim testi az önce yaptim hem kendi merakimi giderdim hemde 780'i satarsam hangi modele geçerim diye ufak bir etüt yaptim bench puanlari üstünden.

GTX 780 GTX 780

Buda oc'li Giga G1 970'in puani (@Php adli üyeye aittir)
     GTX 780

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 7 Ocak 2015; 22:10:22 >

• ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dostum bilgilendirmen için bi kaç birşey daha sormak isterim müsaitsen?
    Şimdi yukarda bi arkadaş R9 290 tri-x ekran kartını tavsiye etti sende gtx970i tavsiye ettin ikisi arasında ne kadar fark ve hangisi daha iyi?
    Birde bu gtx970 e vatanda bakıyorum sonunda farklı farklı şeyler var ve fiyatlar artıyor bunlar ne ki böyle fiyat artışı sağlıyor birde marka farkları oluyor bunların bi etkisi var mı performansa?
    i7 ile i5 arasındaki fark nedir yani neden i7 değilde i5 öneriyorsun?

Akşam akşam biraz rahatsız ettim sizi galiba ama merak ediyorum o yüzden. :)

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

780 seni üzmez istersen 2.eldende alabilirsin bütçen kisitliysa illa Sifirina 1.100lira verme, bende satiyorum asus 780dcuii 850 liraya.suanki performansinida göstereyim testi az önce yaptim hem kendi merakimi giderdim hemde 780'i satarsam hangi modele geçerim diye ufak bir etüt yaptim bench puanlari üstünden.

GTX 780 GTX 780

Buda oc'li Giga G1 970'in puani (@Php adli üyeye aittir)
     GTX 780

Dostum bilgilendirmelerin için sağol ama ben böyle değerleri pek anlamıyorum. Ben sadece youtubeda gördüğüm fpslere göre ayrım yapıyorum ama yinede sağol. :)

Sorunuzun bir kısmına ben yardımcı olmaya çalışayım. Bildiğiniz gibi ekran kartının chipsetini nVidia üretiyor. MSI , ASUS, ZOTAC,EVGA gibi firmalar bu chipsetlere çeşitli modifikasyonlar ve kendi teknolojileriyle çeşitli soğutma yöntemleri sunarak piyasaya sürüyor. Fiyat farkı da bu yüzden ortaya çıkıyor. Atıyorum A firmasının GTX970 i daha serin çalışırken, B firmasının ki daha çok ısınıyor. Veya birisi çok sesli çalışırken diğerinin sesi duyulmuyor. Bunun gibi. Kalite arttıkça doğal olarak fiyat da yükseliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetburaktr -- 7 Ocak 2015; 22:57:53 >
    gtx 970.r9 290'dan daha iyi ve daha yeni bir kart.Gtx970'in oyunlardaki fps değeri gtx780ti'lere yakındır.Fiyatlarının farklı olmasının nedeni hem markalardan kaynaklı hem de performans açısından daha iyi olanlar daha pahalı genelde.İ7 ile i5 arasındaki fark oyun dışında kullanıldığında fazladır.Render vb. işlerde işlemciye yük bindiği için i7 daha çok performans verir.Ama iş oyuna gelince son nokta i5'tir.Şuradaki testten inceleyebilirsin:http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/intel-haswell-refresh_4.html#sect0
    Bu testlerde de gördüğün gibi i5'in üstü oyun için gereksiz.

Her markanın kullandığı malzeme farklı. Tabii ki gaming kartlar sizi üzmez. Backplate falan takıyor bazı markalar fiyat arttırıyor vb.

Bu arada tavsiyem gtx 970
     GTX 780

O zaman bu şekilde yapıyorum sistemi tamam mıdır dostum?
    Eklemem gereken birşey var mı daha ssd falan olsun ekstra daha iyi olacak şeyler falan?
    Bütçeyi 2800e kadar çıkarta bilirim eklenecek şeyler için
    Sistem tamamdır.Ssd almak tamamen sen zevkine kalmış.Ssd eklersen samsung almanı öneririm.Çünkü daha uzun ömürlüler.İstersen işlemciyide 4690'a terfi ettirebilirsin.Ama daha üstü gereksiz.
    Ssd nin bir etkisi var mı peki yani ne işe yarar oyunlarda ki performansı etkilemez sanırım ama yükleme ekranlarının çabuk dolmasını sağlar diye biliyorum ben. 4690 a yükseltirsem ne gibi faydası olur peki birde 4690k mı yoksa normal olanı mı önerirsin k olanda ne gibi bi fark var? 100-200 tl ye değecekse bunu eklerim listeye sana güveniyorum dostum. :)
    Birde bende şuan samsungun syncmaster 943nw 19" ekranı var bunun bi eksisi olur mu oyunlarda 1440x900 çözünürlükte acaba bunu satıp başka bir ekran mı alsam önerin varsa bunuda yazar mısın dostum.

Tekrardan çok teşekkürler :)
    Ssd'nin oyun performansına bir katkısı yok.Seninde dediğin gibi eğer oyunu ssd'ye kurarsan bölüm geçişleri,saving,loadingler daha kısa sürüyor.İşlemci i5 4690'a yükseltirsen oyun açısından değilde sistemin genel çalışması açısındab daha hızlı olur.4690k'ı genellikle overclockla uğraşanlar alıyor.Çünkü k'lı işlemcilerin çarpan kilidi açık.Ben bunu araştırmadan kendi sistemimde 4690k'yı aldım.Sonradan araştırdım ki bu işelmciye overclock yapsamda oyun performansında bir artış sağlamayacak.Bu benim yaptığım ilk hatamdı.Birde overclock yaparken sistemi yakma gibi bir durumda var.Bunları göze alıyorsan k'lı işlemci alabilirsin.Ancak bu sefer anakartınıda daha kaliteli alman gerekecek.
    Eski monitörünüzün bir eksisi olmaz sadece daha düşük çözünürlükte oyunlarınızı oynarsanız.Eğer satmak istiyorsanız 1920x1080 çözünürlükte 5ms veya daha düşük tepki süresi olan orta halli bir ıps led monitör alabilirsiniz.

Dostum gerçekten çok teşekkür ederim bilgilendirmelerin için bu ay içinde bu kasayı toplamayı düşünüyorum hayırlısıylada toplarım inşallah herşey için sağol güzel bir kasa olduğunu düşünüyorum gönül isterdi ki titan z lerle oyun oynayalım ama elden bu geliyor.

Herşey için teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.