Şimdi Ara

GTX 980 Referans modeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Konuya girmek istiyorum. GTX 980 alacağım yakın zamanda fakat referans modellerinin tasarımı çok hoşuma gitti. Sizce onu almaya değer mi? Performans daha mı düşük alırım vs. onun haricinde önerebileceğiniz modeller nelerdir? Amazon üzerinden almayı düşünüyorum da.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B7C70F6C0

Bu mesaj silindi.
    Acaba alırsam öbür modellere göre daha mı fazla ısınır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet ÖZKAN

Acaba alırsam öbür modellere göre daha mı fazla ısınır?

Alıntıları Göster
    o.la ilginiz yok ise kasanızda buyuk ve temız hava rahat alıyor ise, bence alınır güzel kartlardır. ozel tasarım modellere gore biraz sıcak calısırlar o kadar. zaten bu yenı mımarıde kartlar cok ısınmıyorlar.
    sonuç olarak alınır. onemlı olan ucuza satın alabilmek.

ayrıca monitörünüz 60 hz ise bence gerek yok 980 ne onuda belırteyım size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 14 Şubat 2015; 14:48:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

o.la ilginiz yok ise kasanızda buyuk ve temız hava rahat alıyor ise, bence alınır güzel kartlardır. ozel tasarım modellere gore biraz sıcak calısırlar o kadar. zaten bu yenı mımarıde kartlar cok ısınmıyorlar.
    sonuç olarak alınır. onemlı olan ucuza satın alabilmek.

ayrıca monitörünüz 60 hz ise bence gerek yok 980 ne onuda belırteyım size.

Alıntıları Göster
    GTX 980 ASUS ROG Matrix te alabilirim aslında ama bilemedim. Tek fan olması dezavantaj.
  • quote:

GTX 980 ASUS ROG Matrix te alabilirim aslında ama bilemedim. Tek fan olması dezavantaj.

Alıntıları Göster
    referans tasarımları tavsiye etmiyorum blower fanlar bi süre sonra aşırı ses yapıyor kolay bozuluyor eski kartım elektrik süpürgesi gibi çalışıyodu ama gene de keyfiniz bilir tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kickboxer_18

referans tasarımları tavsiye etmiyorum blower fanlar bi süre sonra aşırı ses yapıyor kolay bozuluyor eski kartım elektrik süpürgesi gibi çalışıyodu ama gene de keyfiniz bilir tabi

Alıntıları Göster
    Rog Matrix alacağım. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kickboxer_18

amd de dediğin gibi oluyor ama nvidiada olmuyor o ses kullandığım için biliyorum ama özel model dururken referans kart almak pek mantıklı değil tabi
  • O modellerde hiç cw olsun artifact sorunu vb yok
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. Konuya girmek istiyorum. GTX 980 alacağım yakın zamanda fakat referans modellerinin tasarımı çok hoşuma gitti. Sizce onu almaya değer mi? Performans daha mı düşük alırım vs. onun haricinde önerebileceğiniz modeller nelerdir? Amazon üzerinden almayı düşünüyorum da.

eğer diğer diğer kartlarla fiyat farkı çok varsa alınır ama aşşağı yukarı aynı fiyatta ise refarans tasarım kesinlikle alınmaz hem daha sıcak çalışıyor diğerlerine göre hemde bi süre sonra fanları ses yapıyor genelde.
    overclock yaparkende diğerlerine göre pek overclock olcağını sanmıyorum sıcaklıkdan dolayı yada pcb kalitesinden dolayı
  • Dediğim gibi ASUS ROG Matrix 980 alacağım.
  • Yalıtımlı kasanız varsa ve o.c ile uğraşmayacaksanız üst düzey nvidia referans kartlar gayet hoş duruyor bence.
  • quote:

Dediğim gibi ASUS ROG Matrix 980 alacağım.

İyi bir seçim
  • Rog matrix bana adam bu hafta içi gelicek dedi gelmedi asustan yetkili biriyle konuşup söyledi ama haftaya gelir inş
  • prototype1903 kullanıcısına yanıt
    Vatan a mı?
  • quote:

Vatan a mı?

evet
  • prototype1903 kullanıcısına yanıt
    Gelirse fiyatı uçuk olur ya amazondan almak daha mantıklı.
  • quote:

Gelirse fiyatı uçuk olur ya amazondan almak daha mantıklı.

evet 2500 üstü olucak büyük ihtimalle amazondan alınınca garanti işlemiyor o sıkıntı o yüzden yurtdışı evga tercih edilebilir ekran kartı ne olucağı belli olmaz garanti şart
  • Mehmet ÖZKAN M kullanıcısına yanıt
    Piyasada bir sürü özel sogutuculu serin ve sessiz çalışan kart varken tavsiye etmem. Zaten özel soğutucuların çoğu oc edilmiş olarak geliyor. Bence görünüm için değmez almaya. Genelde siz bilirsiniz
  • Mehmet ÖZKAN M kullanıcısına yanıt
    Mehmet Bey merhabalar,

Konunuza cevap yazmadan önce geçmiş mesajlarınıza baktığımda R9 295X2 den başlayıp(hatta alacağınızı belirtmişsiniz ama vazgeçmişsiniz) daha sonrasında yine yakında 780 Tİ alacağınızı belirtmenize rağmen sonraki bir konuda R9 380 nin 980 solladığını söyleyip beklemeyi tavsiye ederken bugünde 980 için konu açtığınızı görünce epey şaşırdığımı söyleyebilirim.Oldukça kararsız görünüyorsunuz ama bu kadar kararsız kalınacak bir durumun olduğunu sanmıyorum madem R9 380 nin 980 den öte bir performans vereceğini düşünüyorsunuz(ki bende düşünüyorum) o halde başka bir konuda beklemeyi önerirken kendiniz neden 980 almayı tercih ediyorsunuz ?Bu kadar kararsız olsaydım yani R9 295X2 lerden 780 Ti ye oradanda tekrardan Gtx 980 ne yönelseydim bunlardan birisini almak yerine idarelik bir kart alır(eğer acil değilse) ve hem Amd'den hemde Nvidia'dan gelecek olan yeni gelişmelere göre tercihimi yapardım.

Konuya gelirsemde özel soğutmalı ve daha yüksek hızlı 980 ler varken referans tasarım bu aşamadan sonra alınmamalı hatta özel soğutmalılarıda alınmamalı yeni kart yada kartlar beklenmeli ona göre daha doğru bir tercih yapılmalı şu an yeni kart alacak olsam kesinlikle 980 almazdım performansı az yada kötü olduğu için değil daha iyileri geleceği için.

• quote:

Orijinalden alıntı: xtyper

Piyasada bir sürü özel sogutuculu serin ve sessiz çalışan kart varken tavsiye etmem. Zaten özel soğutucuların çoğu oc edilmiş olarak geliyor. Bence görünüm için değmez almaya. Genelde siz bilirsiniz
    ASUS'un ürettiği STRIX ve MSI a güvenemiyorum bu konuda. Sebebi sanki üzerlerine plastiği yapıştırıp piyasaya sunuyorlarmış gibi ve enayi yerine konulduğumuzu düşünüyorum bir nevi. Zaten Türkiye'de aldığımız MSI fiyatına en iyi 980'lerden birisini alabiliyoruz. Eski kartım 660'tı ASUS'un bir modeliydi ve gayet iyiydi o zamanın oyunlarına göre. STRIX kısaca işleri batırdı "bana göre".
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.