Şimdi Ara

GÜÇ KAYNAĞI SORUNU!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim güç kaynağıyla ilgili bir sorunum var güç kaynağını şarj edemiyorum, bir gün power düğmesi açık haldeyken bıraktım sürekli bip bip sesler çıkarıyordu böyle şarj olmayınca bir günde power düğmesi kapalı haldeyken bıraktım gene olmadı daha önce kapalı bırakmıştım o zaman şarj olmuştu şimdi neden böyle?Güç kaynağında mı bir sorun var acaba?Yada şarj etme yöntemi nasıl ilk defa kullanıyorum.

• Güç kaynağı şarj olan bir ünite değildir. Sizin bahsettiğiniz sanırım batarya (pil) ve sanırım diz üstü bilgisayar kullanıyorsunuz. Kullandığınız bilgisayarın marka ve modelini belirtirseniz daha iyi olur.
  • masaüstü bilgisayar kullanıyorum bahsettiğim ups (kesintisiz güç kaynağı) sorunu bir türlü şarj edemiyorum
  • eğer güç kaynağı çok eski ise zamanla pilleri ölüyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: galatik

masaüstü bilgisayar kullanıyorum bahsettiğim ups (kesintisiz güç kaynağı) sorunu bir türlü şarj edemiyorum

"Haaaaa.." o zaman Öyle desene... Pili bitmiştir büyük ihtimalle. Yeni UPS'lerin 3 ila 5 sene pil ömürleri var ama eskiler en fazla 3 sene gidiyor diye biliyorum. Seninki yeniyse zaten 3 sene garantisi vardır servise götürürsün. Eskiyse yeni pil alman gerekecek.
  • birde arkadasım sana tavsıyem suan para harcıyamam dersen.
    Upsı ac bataryası cok kolay cıkan bir mekanızmaya sahıptır.
    12 voltluk 6 amperlık bır arac farı ampulu al heryerde 1 ytl fılandır yanı.
    Bataryanın Anot ve katotlarından ampulun anot ve katotuna baglantı yap.
    Ampul sureklı yanacaktır.
    sarj olmamasının sebebı fizikteki q-enerjı kavramıdır.
    Onu olabildigince bosalt. SOnra yeniden sarj tutacaktır.
    Peki nedir bu q enerji.
    Q enerji butun enerjı ureten birimlerde bulunur ruzgar tribunlerı.bataryalar hatta barajlarda bile.
    Asla tamamen bıtıremezsın asla yok edemezsın ama bosaltılabılınır haracanarak.
    Almanya yada ıngıltere gıbı ulkeler Bu q enerjıyı sole bosaltırlar "ayın su gunlerı ve su gecelerı mesaı yapan firmalardan o gece mesaı boyunca harcanacak enerjı bedeli alınmayacaktır" bolelıkle ıstıhdama yonelık kullanrak harcar q enerjıyı yeniden bosaltır. ve barajı yenıden faalıyete sokarak bataryaları yeniden doldurur.
    Turkıye q enerjıyı bosaltabilmek icin sokak lambalarının ısıklarını gunduz yakarak bosaltmaya calısır.

Burdada macro ekonomilerde Gelisim surecı dersi gormus oldunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastery -- 16 Mayıs 2008; 15:10:38 >

• quote:

Arkadaşlar benim güç kaynağıyla ilgili bir sorunum var güç kaynağını şarj edemiyorum, bir gün power düğmesi açık haldeyken bıraktım sürekli bip bip sesler çıkarıyordu böyle şarj olmayınca bir günde power düğmesi kapalı haldeyken bıraktım gene olmadı daha önce kapalı bırakmıştım o zaman şarj olmuştu şimdi neden böyle?Güç kaynağında mı bir sorun var acaba?Yada şarj etme yöntemi nasıl ilk defa kullanıyorum.

Ups lerin genelinde kapalı olsa bile şarj edebilme özelliği var. Akü şaj olsun diye yapacağın bir yöntem yok

Fişe tak ister açık ister kapalı 8 saate şarj olur.

Fişe takılıyken ups i açtığında kesintisiz bir şekilde biip diye ötüyorsa ya aşırı yük yada akü boştur, belirli bir aralıklarla bip bip diye devamlı ötüyorsa bir sorun var demektir.

Not: KGK ilgili tüm soru ve sorunlarınız için

http://forum.donanimhaber.com/m_7175263/mpage_12/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 16 Mayıs 2008; 15:30:45 >

• Ups yeni daha krm-iks senin dediğin gibi oluyor fişe takılıyken belirli aralıklarla bipliyor sorun mu var şimdi ?
  • quote:

Ups yeni daha krm-iks senin dediğin gibi oluyor fişe takılıyken belirli aralıklarla bipliyor sorun mu var şimdi ?

Ups i elektriğe taktığında ups den tık diye ses geliyormu ve ups in markası nedir? sigortası atmış olabilir

Bir teknik servisin görmesinde fayda var sigortayı sende değiştirirsin ama durduk yere arızalanmaz

Ups garantili ise servisine götür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 16 Mayıs 2008; 16:35:45 >
  • Ups in aküsünün ömrü bitmiş olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ASİL01

Ups in aküsünün ömrü bitmiş olabilir

ups i yeni aldım ömrü bitmiş olamaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

quote:

Ups yeni daha krm-iks senin dediğin gibi oluyor fişe takılıyken belirli aralıklarla bipliyor sorun mu var şimdi ?

Ups i elektriğe taktığında ups den tık diye ses geliyormu ve ups in markası nedir? sigortası atmış olabilir

Bir teknik servisin görmesinde fayda var sigortayı sende değiştirirsin ama durduk yere arızalanmaz

Ups garantili ise servisine götür

Hımm 2-3 yıl garantisi var teknik servis baksın o zaman cevaplar için herkese teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.