Şimdi Ara

GÜNCELLENDİ: 3 Kırmızı Işık Problemi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
1
Favori
64.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sos05

O kırmızı ışıklı fotoğraf benim xboxa 3 kırmızı ışık olduğu zaman çektiğim fotoğraf değilmi
    Ayrıca güzel bir yazı olmuş

Kesinlikle doğru, o fotograf. Gereken bilgilendirmeyi ekledim. Bu arada çok şık bir foto olmuş ;)

Arkadaşlar,

Güzel sözleriniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim, çok yakında ikinci bölüm ile devam ediyoruz.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codew -- 16 Şubat 2007; 9:01:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cineos

xbox360 grafik chip üzerindeki aleminyum soğutucu yerine bakır soğutucu plaka ve plakanın üstüne dizüstlerinde kullanılan minik fanlardan

koysalarda daha stabil soğuturdu

Ama dvdrom o fanın hava alanını yok ediyor. Emisyon yok ve hava tahliye edilemiyor.

Son zamanlarda değişik bulgular çıktı. Mesela, şase kasa dengesiz yani kaba tabirle resmen yamuk. Şu anda bu sorunu nasıl kaldırabiliriz çalışması yapılmakta. Mevcut yapıya bu sorununda kalkması sonucu, 3-5 derece arasında ısı düşmesi kazandırılmış olacak. Ayrıca Thermaltake ürünü üzerinde tornada değişiklik yaptırmaktayız. Bir kaç gün içinde bu ürünüde deneyecez. Nasreddin Hoca misali. ya tutarsa olacak ama bunu denemeden içim rahat etmeyecek. Deneyelim aklımızda kalmasın.

• Ellerinize sağlık.. ve lütfen Türkçeye dikkat edin..

"refurbish edip/etmeyip, " ve
    "Photo by sos05" acayip sırıtıyor orada. :)

Tabii ki bazı kelimeler de herkesçe anlaşılıyor (hardware, heatsınk, vs)... Ama aslında onları bile kullanmasak keşke.

Kolay gele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vefalok -- 16 Şubat 2007; 11:02:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: vefalok

Ellerinize sağlık.. ve lütfen Türkçeye dikkat edin..

Tabii ki bazı kelimeler de herkesçe anlaşılıyor (hardware, heatsınk, vs)... Ama aslında onları bile kullanmasak keşke.

Kolay gele.

haklısınız. abes kaçanlar düzeltildi.
    teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vefalok

Ellerinize sağlık.. ve lütfen Türkçeye dikkat edin..

Kolay gele.

vefalok ? Benim tanıdığım Vefa mıdır ? Bu yazı yazma işi zordur, tedirgin oldum.
  • Yazman gerekmiyordu şaka olsun diye söylemiştim ama güzel olmuş vay be bir fotoğraf sayesinde hem 360ım hem ben meşhur oldum
  • Bu 10-2006 üretimli konsollardan memnun galiba birçok kişi.İnşallah biter sorunlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solidfb -- 17 Şubat 2007; 15:51:39 >
  • niye sildiniz mesajımı ya

gerçekten güzel bir yazı olmuş tebrik ederim. en kısa zamanda diğer bölümleri tamamlamanı temenni ederim.

quote:

[2.]Teoride, �Gears of War� veya �Lost Planet� gibi oyunlar her ne kadar güçlü grafiklere sahip olsalar da 360 gibi yeni çıkmış bir konsolun henüz emekleme dönemi oyunları olarak gösterilmeleri gerekir. Yani çok daha kuvvetli grafiklerle dolu oyunlar gelecektir ve normal bir konsol hayatı için gelmelidirler de. Ancak 360�ımız ısı konusunda şimdiden su koyuvermeye başlamıştır. Ek olarak bu iki oyun gibi oyunların �3 Kırmızı Işık� problemi riskini arttıracaklarını düşünmek yanlış olmayacaktır. Yani, şu çıkarım doğru mudur: Güzel oyunlar çıktıkça 360�lar daha hızlı dökülecektir. Bu bir çeşit lanet mi ?. :)

yaa işte sonra '' her xbox360 birgün 3 kırmızı ışık verecek '' dediğim zaman kızdınız bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkd66 -- 17 Şubat 2007; 9:33:14 >

• 2.kısım eklenerek yazı dizisi güncellenmiştir.
    Saygılar.
  • tekrar eline sağlık diyorum şu anda ve iyi uykular diliyorum
    anladın sen onu
  • hocam mükemmel bir yazı dizisi hazırlamışsın bitince zaten üst konu olur bu ellerine sağlık

ama ben bişeyi anlayamıyorum... yeterince bu konu hakkında bilgi ve tecrübeye sahipsin ... hataları irdeliyosun çözüm yollarını açıklamaya çalışıyosun ok..

peki bunu microsoft ve mühendisleri nasıl akıl edemiyorlar onu anlamıyorum ben ... orda çalışanlar bizim ''uçuk'' diye tabir ettiğimiz zehir gibi kafaları çalışan adamlar ( heralde öledir ) bunları tasarlarken düşünülmedimi hiç... yoksa bu insan aklının ermeyeceği aptal bi tasarım stratejisimidir...

cevap konsolu ps3 ten önce çıkarıp sükse yapmak ise.. bence cevabı bu değil bukadar kolpa bi firma ve marka değil microsoft.. bile bile kim eksik veya bikaç ayrıntısı düşünülmemiş konsol çıkartırki...

zaten xbox ın yasal olarak satıldığı yerlerde arızalı konsol ya tamir ediliyor yada sıfırı ile değiştiriliyor... garantili ürünü satılmayan ülkeler (Türkiye gibi.. vs.. ) xbox360 hasarlarından en çok mağdur olanlar.. tek suçları konsolu sevip almaları ama konsolun hataları ve hasarları yüzünden oyun zevklerini diken üstünde yaşıyorlar.. çatır çatır gözü kara olarak oynayan çok az insan vardır aramızda...

kesinliği belli olmayan yeni xbox360 modeli olan küçük kasa ve işlemci, 120gb hdd, 1080p hd görüntü.. özellikli konsol ise resmi olarak duyurulmadı.. alınabilir ve hayallerdeki xbox360 gibi dursada şuan sadece bi söylenti( kesinse kusuruma bakmayın )

forumdaki arkadaşlar son üretim tarihli xboxlarda iyileşmeden söz ediyolar.. allah onlara kırmızı ışık göstermesin ama ilk modellerden alan arkadaşların suçu ne..( sorun çıkarmayan konsollarda olmuştur tabide ilk modellerde daha fazla oldu diye sölüyorum ) konsoldan nalet ettiren sorunlar yaşadılar..

forumca bi yolunu bulup bu sorun çözülebilir belki.. çok detaylı uğraşan , araştıran, analiz ve test eden arkadaşlarımız var.. hepsine kolay gelsin diyorum

microsofta xbox360 için

ama hataları içinde

bi insan sevdiği halde konsolu alamaz mı yaa ( şimdi demeyin aman hocam al oyna bak keyfine aman tek derdin o olsun falan... bende biliyorum alıcak imkanım varda .. olmuyo işte öle duydularımı anlatamıyorum şuan )

yazı için tekrar teşekkürler çok sağlam birşey olunca bitince kolay gelsin

iyi forumlar..

• Müthiş bir yazı ve saygı duyulacak bir hareket, ellerinize sağlık codew...Bu yazıyı okuduktan sonra Microsoft'u bir kez daha kınıyorum ve 360 sahiplerine kırmızı ışıksız günler diliyorum..Ve bu yazıdan şunu anlıyoruzki piyasaya sürülen her Xbox360'da üretim tarihi farketmeksizin kırmızı ışık ihtimali yüksek ve hatta abartırsak bir gün eninde sonunda olacak gibi, hadi hayırlısı.. Bu aslında bir skandal ama garanti işin içine girdi diye kullanıcılar ses çıkarmıyor...Yani uzun lafın kısası 360 almadan önce 2 kere daha düşünmek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weycell 61 -- 17 Şubat 2007; 0:53:54 >
  • arkadaşlar bu yazı dizisi daha yeni başladı devamıda var bence biraz daha sabredip hepbirlikte tüm forum verelim kararımızı birlik beraberlik içinde 360 ın eksileri ve artıları olarak.üstadımızın yazısı zaten forumun en üstlerinde yerini bulacak buna şüphem yok şunuda yazmadan geçemeyeceğim hayatımda gördüğüm en objektif xbox 360 ve 3 kırmızı ışık yazısı olmuş bu
  • okudum okudum ve çok güzel bilgilendirici bir yazı dizisi olduğunu düşünüyorum. Kolay gelsin devamını bekliyoruz.
  • arkadaşlar ben xbox360 ımı şuanda cam bir sehpada kullanıyorum ve eskiden masa üstünde kullandığıma göre çok daha az ısınıyor. 2 saat oynadıktan sonra bile hala çok sıcak değil, masa üstünde 2 saat kullansam el değmez derecede sıcak oluyordu nerdeyse.

codew arkadaşımdan bu konudaki yorumlarını beklerim.

cam ısıyı tahtaya, suntaya mdf ye göre daha iyi iletiyor değilmi
  • Güzel tespit, haklısın dark. Cam aynı metal gibi ısıyı çok çabuk iletir
  • quote:

Orjinalden alıntı: leo

Güzel tespit, haklısın dark. Cam aynı metal gibi ısıyı çok çabuk iletir

alp dostum bu konuyu neden üstlerde taşımadın şaşırdım doğrusu.bence sürekli güncelleneceğine göre bitmesini bekleme yazının.hakettiği yere koy bu yazıyı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamerr -- 18 Şubat 2007; 2:14:18 >
  • Hocam üste kesinlikle alacağım bu konuyu. Ama yazının tamamlanmasını beklesek daha iyi olur diye düşündüm. Ama şimdiden üst konu olsun diyorsanız, yapalım. Bu tip kaliteli yazılar pek sık yazılmıyor forumda

Bu arada bu konuyu inceleme altına aldım, gereksiz mesajları direk sileceğim. Kirlilik yapmasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AlpTéKiN

Hocam üste kesinlikle alacağım bu konuyu. Ama yazının tamamlanmasını beklesek daha iyi olur diye düşündüm. Ama şimdiden üst konu olsun diyorsanız, yapalım. Bu tip kaliteli yazılar pek sık yazılmıyor forumda

Bu arada bu konuyu inceleme altına aldım, gereksiz mesajları direk sileceğim. Kirlilik yapmasın.

tşkler yazı doğru yerindekimseninde itirazının olacağını sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamerr -- 17 Şubat 2007; 17:57:03 >

• Ben şimdi şunu düşünmeye başladım.

İyi bir sogutma sistemi yapabilmek için yerimiz ne yazıkki yok. Peki yer açmaya ne dersiniz. Dvd-rom içinden çıkarırsak yeteri kadar alan açılmış olacaktır. Sonrasında ise Gpu ve ramlerinin üzerine gelecek aktif bir sogutucu kullanırsak ve kasanın ust tarafınıda buna gore delikler açarsak ram ve gpu uzerindeki sogutma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olabiliriz. Sıra cpu ya gelir... Sizce cpu sogutma blogu yeterlimidir? Degilse orayada aktif bir sogutucu ile bu ısınma problemi tamamen ordan kaladırabiliriz. Ama işte bazıları için Dvd-rom dışarıda kalması sorun yaratabilir? Benim için sorun olmayacaktır. Çünki bu cihazı uzun sureli kullanabilmek benim için cok daha onemli olacaktır. Sizce boyle bir çözüm garanti bir çözum olurmu? Birde hangi sogutucuları seçmeliyiz..(sogutuculardan hiç anlamam.)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.