Şimdi Ara

GÜNCELLENDİ: 3 Kırmızı Işık Problemi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
1
Favori
64.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vay be ps3 ile x360 arasındaki kalite farkı hakkaten devasa. ps3 işi çok sıkı tutmuş. helal olsun sony' e bir kez daha.
  • Ben bazen acaba bu sorun fw işlemi sonrasında mı gerçekleşiyor diye düşünmüyor değilim. Acaba hiç fw yaptırmayıp orjinal kullananlar arasında bu sorunu yaşayanlar var mıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: soulfly1

Ben bazen acaba bu sorun fw işlemi sonrasında mı gerçekleşiyor diye düşünmüyor değilim. Acaba hiç fw yaptırmayıp orjinal kullananlar arasında bu sorunu yaşayanlar var mıdır?

3 kırmızı ışıktan bahsediyorsan ben aldım fw'siz makinemde aslında çok iyi bakıyodum ona ama arkasına bakmadan gitti
  • Böylece bu teorimde sonuçsuz çıktı..Tüh
  • Selamlar.Ben PS3 kullanıyorum.Bunun yanında xbox 360 ıda inceleme fırsatım oldu.Eğer sorununuza çare olacaksa ben şu tesbiti yaptım:

PS3 kasası çok büyük ve 3 tarafı bolca hava delikleriyle çevrili.Xbox 360 da dikkatimi çeken Kasası küçük ve üzerindeki hava delikleri PS3 e nazaran Çok çok daha az.Hava delikleri yetersiz.Nitekim Kasa da küçük olunca içerideki sıcak hava rahat dışarı atılamıyor atılsa bile delikler yetersiz olduğu için geç atılıyor o zamana kadar da donanım haddinden fazla ısınıp xbox 360 donanımına zarar veriyor.PC de bile ekran kartı ısındığında donmalar meydana gelir daha fazlası donanımı öldürür.

Sonuçta diyeceğim Xbox 360 kasası hem küçük hemde hava delikleri az.Hava içerisinde boğuluyor ve Kasanın yüzde kırkının havalandırmaya açık olması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Barış1

Selamlar.Ben PS3 kullanıyorum.Bunun yanında xbox 360 ıda inceleme fırsatım oldu.Eğer sorununuza çare olacaksa ben şu tesbiti yaptım:

PS3 kasası çok büyük ve 3 tarafı bolca hava delikleriyle çevrili.Xbox 360 da dikkatimi çeken Kasası küçük ve üzerindeki hava delikleri PS3 e nazaran Çok çok daha az.Hava delikleri yetersiz.Nitekim Kasa da küçük olunca içerideki sıcak hava rahat dışarı atılamıyor atılsa bile delikler yetersiz olduğu için geç atılıyor o zamana kadar da donanım haddinden fazla ısınıp xbox 360 donanımına zarar veriyor.PC de bile ekran kartı ısındığında donmalar meydana gelir daha fazlası donanımı öldürür.

Sonuçta diyeceğim Xbox 360 kasası hem küçük hemde hava delikleri az.Hava içerisinde boğuluyor ve Kasanın yüzde kırkının havalandırmaya açık olması lazım.

tamamen katılıyoru bu yuzden yatık kullanılacaksa altı da acık kalması lazım konsolun .cunku alttada delikler var .ben altina dvd kuyusu koydum .boylelikle altıda hava alıyor....

evet ps3 hacim olarak xbox 360dan buyuk ve hava kanalları daha fazla .birde gpu nun ustunde vanlilator kadar fan var .ısınma olayı yok

gel gorki xbox da gpu bombos

neden bu sekilde anlamadım.demekki microsoft gerek duymamıs.koskaca muhendisler unutacak degil ya.......

• Yazıyı yazan arkadaşa teşekkür ediyorum,Xbox360 alacaktım ama vazgeçtim evet xbox360 çok güzel bir konsol ama bu sorunun stresi ile oyun oynyamama ben en iyisi ps3 e dadanmak
  • 360 o kadar büyük sorunları olan bir makina değil!Lütfen bu konsola hak ettiği değeri verelim.İlk üretim tarihlerinde kullanılan lehimden dolayı oluşan arızalar aylar ilerledikçe düzeltilmiş, heat sink eklenmiş, lehim maddesi ve lehimi tutan diğer metalik bölgelerde daha kaliteli malzeme kullanılmış.3 kırmızı ışık hatası kurcalanmadığı zaman basit lehim temassızlığı hatasıdır diyelim.
    Lütfen insanları bu konsoldan soğutacak bilgiler vermeyelim.Soğutacaksak makinayı soğutalım(360a ek soğutma koymanın faydasıda yok gibi ) insanları değil.
  • Dayanın arkadaşlar playstation3 ün ülkemizde çıkmasında az kaldı. en sonunda kurtulacağız şu tasarım faciası aletlerden
  • hemen sattınız XBOX'ı ya akadaşlar, olmadı olmadı cık cık cık...

Gidin 30 milyonluk medyalara yazın oynayın o zaman PS3 oyunlarınızı, 25 GB'lık datalar indirin ve aynı (hatta bazı oyunlarda daha da kötü) kalitede oynayın :)))

PS3'cüler için üzülüyorum :)))

şu an son aylarda üretilmiş XBOX'lardan temin ederseniz göreceksiniz ki onlarda sorun yaşanmıyor, eskilerde sorun yaşanmasını nedenini de sevgili rizayesilmen arkadaşımız açıklamış zaten (eline sağlık).

PS3'de Live gibi bir ortam bulun da görelim :)
  • bu topikteki saçmalamalar benim tekelimde arkadaşım.! lütfen böyle şeyler yazma
  • quote:

25 GB'lık datalar indirin ve aynı (hatta bazı oyunlarda daha da kötü)

dediğin tamamen yanlış sn hç ps3 isosu görmedin mi basıları 4,5 gb basılar 12 gb oyununa göre deişir ama nasıl olsa hddye atıcaksın 400gb bi hdd alırsan için rahat:D

bu arada skn ps3fanı fln sanmayın hmn üstüme çullanmayın

• Hangisinin içi daha güzel tarafsız birisi olarak xbox 360 içi daha güzel

Sega abi lütfen geriye dön şimdinin konsollarını görsen hepsi sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RafiQ_Shia -- 18 Mart 2007; 10:29:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: macrolight

Hangisinin içi daha güzel tarafsız birisi olarak xbox 360 içi daha güzel.

İç derken...

Xbox360'ın malzeme kalitesi, işçiliği ve iç aksamı daha güzel ha?

• quote:

Orjinalden alıntı: macrolight

Hangisinin içi daha güzel tarafsız birisi olarak xbox 360 içi daha güzel

Sega abi lütfen geriye dön şimdinin konsollarını görsen hepsi sorun

he ya ! next gen konsolun mu var derdin var kardeşim yaven iyisi 6. jenerasyon u yiyip bitirmek. alacaksın GameCube Ps2 Xbox Dreamcastonlar bitmeden next gene geçmek olmaz buarada CODEW yazını kesinlikle büyük bir hayranlıkla okudum seni allah göndermiş x360 sorunları için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OTACON -- 23 Mart 2007; 2:08:28 >

• bizim forumlarımızda da böyle kişileri görmek cok mutluluk verici bir duygu hep yabancı forumlarda uzun uzun yazılar görmüştüm sonunda türkcesini görmek de varmıs helal olsun kardes ellerine emegine klavyene saglık harcadıgın zaman verdiğin özveri takdire sayandır (tabi sadece uzun olması değil basarılı olmasıda onemli)
  • SaoL Emeqine SaqLıK ...
  • XBox360 kolaydır,hızlıdır,pratiktir,grafiktir ısınmazsa harika bi makinedir peki ya ısınırsa Allah verede ısınmasın

Bizim kuzen 4-5 ay önce almıştı xbox360 ı, ilk geldiğinde 3 kırmızı felaketle tanıştık sonra geri verip yenisini aldık 1-2 ay gecmeden kader yine ağlarını ördü ve İbonun -ben insan degilmiyem sarksıını sölemeye başladık makina istanbula gittii-geldi-gittiiii-geldi-gittiiiiiii rıtar yaptı gelemedi :) yaklaşık 1 ay sonunda dedilerki lazeri mefta olmuş 75 $ yenisini takalım oke dedik tatktırdık makine elimize ulaştığında oh be artık FNR3 ü sorunsuz oynayabilecez diye sevinmişken undisc oldu :O :) geri götürdük ve kuzenin xboxında pratik yaparak gelişen teknik servis heyeti dediklerki ya bunda ısınma problemi varmış.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Allah Allaaaaaah deyip eee dedik soğutun o zaman dedilerki soğutamıoz makineyi geri aldık ve Ferrariye bile lpg takabilen bir toplumun bireyi olduğumuz aklımıza geldi tasarladığımız +fan sistemi ile sorunu çözdük artık manuel bir Xbox ımız var .. Darısı benim makinaya

• arkadaşlar,

gecikme için özür dilerim. 5.bölüm ile devam ediyoruz.

sevgiler.
  • Sonunda 5.Part Eklendide...

Xbox 360 a Vurarak Çalıştıran Birini İlk Defa Gördüm Yaaaa..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.