Şimdi Ara

Günün Konusu:Psikolojik engeli aşmak için km düşürmek uygun bir olay mıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Psikolojik engeli aşmak için km düşürmek uygun bir olay mıdır?

Bence uygundur diye düşünüyorum.Nacizane fikrimi söylemek istedim.

İlgili ilanda ise araç sahibi öyle yazmış.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-cok-uygun-fiyata-cikma-megane-149701536/detay

PİSİKOLOJİK ENGELİ AŞMAK AMACIYLA 380'BİN KİLOMETREDEN 105'BİNE İNDİRDİM MOTOR YAPILALI DAHA 6000KM ANCAK OLMUŞTUR. HAYIRLI ALIŞVERİŞLER DİLERİM..

biliyorsunuz forumda km düşürenlere etmediğniz beddua kalmıyor.Sadece böyle bir olay için yapmak uygun mudur?Psikolojik engeli aşmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kinstd -- 21 Ocak 2014; 13:57:55 >

• Otomobil sadece motordan oluşan bir aygıt değilki adamın açık yazmasını takdir ettim fakat taksi çıkmaları bana çöp gibi gelir her zaman benimde böyle bir psikolojik sınırım var
  • Ona küçük surprizler yapin ...
    Yeni yeni heyecanlar yaşatin !
  • Km.düşürerek ruh sağlığını koruyan bir milletiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Schuey

Km.düşürerek ruh sağlığını koruyan bir milletiz.
    Motoru sıfırlayınca araba da sıfırlanıyor sanki? Araba sadece motordan mı ibaret?

Sattığım 212 bin km deki 98 model aracımın motorunu 193bin de 3500 tl verip rektefiye ettirmiştim... Canavar gibi olmuştu motor fakat aracın amortisörler niyadını doldurmuştu. 4 amortisörü orjinal sıfır almaya kalksan 2 bin lira para yapıyor. Alt takımdan rot bilya salıncak vs bişeyler daha değişmesi gerekse işçilikle beraber 3500 lira daha masrafı vardı. Ben şimdi bu aracı 19bin km de diyerek nasıl satarım? Alan adam 212 binde olduğunu bilerek bunu göze alarak alırsa alır...

Her mekanik parça kullandıkça yaşlanır, hiç kullanmazsan paslanır yine yaşlanır... Yani KM düşürmek sahtekarlıktan başka birşey değildir, psikolojik engel falan hikaye...

• Sadece

Psikolojiden cok bahsetmeyin de vergi gelmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper17

Sadece

Psikolojiden cok bahsetmeyin de vergi gelmesin.
    ticari amaçla kullanılmış araçların satıldığı fiyatlara bak şaka gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

Motoru sıfırlayınca araba da sıfırlanıyor sanki? Araba sadece motordan mı ibaret?

Sattığım 212 bin km deki 98 model aracımın motorunu 193bin de 3500 tl verip rektefiye ettirmiştim... Canavar gibi olmuştu motor fakat aracın amortisörler niyadını doldurmuştu. 4 amortisörü orjinal sıfır almaya kalksan 2 bin lira para yapıyor. Alt takımdan rot bilya salıncak vs bişeyler daha değişmesi gerekse işçilikle beraber 3500 lira daha masrafı vardı. Ben şimdi bu aracı 19bin km de diyerek nasıl satarım? Alan adam 212 binde olduğunu bilerek bunu göze alarak alırsa alır...

Her mekanik parça kullandıkça yaşlanır, hiç kullanmazsan paslanır yine yaşlanır... Yani KM düşürmek sahtekarlıktan başka birşey değildir, psikolojik engel falan hikaye...

Alıntıları Göster
    quote:

biliyorsunuz forumda km düşürenlere etmediğiniz beddua kalmıyor.

ne yapalım, psikolojimizi düzelttiği için teşekkür plaketi mi verelim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

quote:

biliyorsunuz forumda km düşürenlere etmediğiniz beddua kalmıyor.

ne yapalım, psikolojimizi düzelttiği için teşekkür plaketi mi verelim ?

Alıntıları Göster
    KONUNUN AÇILMASI BİLE BAŞLIBAŞINA PSİKOLOJİK SORUN. NİYE YAZDIMSA
  • Konuyu okudum ve soyluyorum kilometre dusurerek aliciyi dolandirmaya calisanlarin Allah belasini versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

Konuyu okudum ve soyluyorum kilometre dusurerek aliciyi dolandirmaya calisanlarin Allah belasini versin.
    Onu kücük darbelerle şımartın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

Nokta.

• Birgun bir arkadasa daire bakıyoruz. Bahçeli falan güzel bisey. Fakat cok fazla catlak var bağlantı noktalarında.

" Burda oturtulmaz cok çatlak var " dedim emlakçıya.

O da bana " sivatiriz abi eser kalmaz çatlaktan" dedi.

Yurdum insanı iste. Zeka fışkırıyor resmen. Kıssadan hisse iste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7dreaMSoLdier_

Onu kücük darbelerle şımartın

Alıntıları Göster
    Psiklojik engel dolandırıcıya karşı daha büyüktür diye düşünüyorum.
  • Forumda küfür serbest olsaydı, küfürlerden oluşan çok güzel ezgiler oluşturulabilirdi bu konu hakkında. Kendini nasıl tatmin ediyorsa etsin, satarken orjinal km sinde satması gerekir. Hırsızın çaldığına kılıf hazırlamasından bi farkı yok. Anlayışla karşılanacak bi tarafı yok. Km saatinde 380bin km yazacak ve fiyatı da ona göre verecek. Nedense bu psikolojik sınırı sadece km sayacında uyguluyorlar, fiyat politikasına gelince ivmelenme hep yukarı hep yukarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kinstd

biliyorsunuz forumda km düşürenlere etmediğniz beddua kalmıyor.Sadece böyle bir olay için yapmak uygun mudur?Psikolojik engeli aşmak için.

Km düşürmek sahtekarlık ve dolandırıcılıktır. Kim yaparsa yapsın mutlaka cezasını çekecektir. Her türlü bedduaya müstehaktırlar.

Böyle bir konu açma gereği neden duyulur ki? Bir de psikolojik engel ne demek? öyle bir takıntı varsa verirsin 3-5 fazla orijinal düşük kmde araç alırsın.

Dipnot: Masum insanları bu tip dolandırıcılık ve sahtekarlıkla kandıranların başına benzer bir dolandırıcılık vakası mutlaka gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kinstd

Psikolojik engeli aşmak için km düşürmek uygun bir olay mıdır?

Bence uygundur diye düşünüyorum.Nacizane fikrimi söylemek istedim.

İlgili ilanda ise araç sahibi öyle yazmış.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-cok-uygun-fiyata-cikma-megane-149701536/detay

PİSİKOLOJİK ENGELİ AŞMAK AMACIYLA 380'BİN KİLOMETREDEN 105'BİNE İNDİRDİM MOTOR YAPILALI DAHA 6000KM ANCAK OLMUŞTUR. HAYIRLI ALIŞVERİŞLER DİLERİM..

İsterse 1 milyon km'den 1 km'ye çeksin. Önemli değil. Ama yeter ki doğruyu söylesin. Karşısındaki buna göre alır veya almaz. Hak geçmemiş olur.

• Açıkça yazmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

Açıkça yazmış
    adam açıkça yazmış her şey km değil elbetteki fakat ülkemizdeki psikolojik algıdan dolayı satıcı ilanı bu hale getirmiş.he ilandaki araç alınır mı tartışılır ama bakımları zamanında yapılmış,hor kullanılmamış yüksek kmli araç da elbette alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sys3434

adam açıkça yazmış her şey km değil elbetteki fakat ülkemizdeki psikolojik algıdan dolayı satıcı ilanı bu hale getirmiş.he ilandaki araç alınır mı tartışılır ama bakımları zamanında yapılmış,hor kullanılmamış yüksek kmli araç da elbette alınır.

Alıntıları Göster
    ilk olarak bu yasal bir suçtur ve 3-8yıl arasında hapis cezası vardır...

ayrıca nerden bilelim 350 den 101 e düştüğünü böyle bir satıcının samimiyetine asla güven olmaz madem bu denli dürüst dursun orjinal km si o hali ile satsın bu ne pişkinliktir... yalanın sahtekarlığın hiç bir geçerli mazereti olamaz..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.