Şimdi Ara

GÜÜÜM DİYE KAPANAN KAPILARA VARMI BİR ÇARE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
13.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en güzeli kapısız tuzla jipler varya askerlik yapanlar bilir onlardan almak galiba
  • benim arabaya binen cok oluyor üniversite hali redde edemiyosun.ama bazen anlamiyorum killiginami yapiyolar aracta gözlerimi kaliyo insan bu kadarda akilsiz olmazki acarken kaldirimmi varmis caarrrt diye sürterler kapamaya gelincede var gücüyle kapar 1000 kere uyar anlamazlar kuru bi pardon duyarsin.yazarken bile ani yasadim sinir basti
  • üç sene tipo kullandım şoför kapısı hariç hepsinden ses geliyordu ilk mesajımdada yazdığım gibi dan dun kapatmak yüzünden şimdiki arabam corollanın kapılarıda yakında öyle olursa bilmiyorum anlamıyorum zaten kapı 10 15 cm mesafeden nerdeyse kendi kendine kapanıyor içeride bir yay var herhalde bunu 50 kere anlatıyorum insanlara ama yok illa 1mden güç denemesi yapacak az önce öğlen tatilinde bir arkadaşımla bindik herif öyle bir kapattı kapıyı dedim ne yapıyorsun ya benim araba zor kapanıyorda aklım ona gitti dedim sen böyle kapatırsan yakında hiç kapanmaz bu arada arabası 2005 skoda 1 senede kapılar nanay
  • quote:

Orjinalden alıntı: crepassio

ben öle çarparlarsa kapıyı
    komik bi şekilde OHAAA diorum walla

önce bi bön bön bakıolar
    sonra tepkime gülüolar
    ama bi dahaki sefere dikkatli oluolar

Vallaha sen insan psikolojisini çözmüşsün abi. Nedensen acayip doğru buldum ve katıla katıla güldüm yaw. Biliyorum çok komik değil ama ince zakana hayran kaldım valla. Gözümün önüne getirdim o anı.

• arkadaşım pişmanlık oluyor diyorsan demek ki bu duyguyu yakından tanıyorsun... çektirme(!) o zaman patinaj falan...eğer tutamıyorum kendimi patinajım geldi diyosan o zaman bunun pek havalı bir şey olmadığını, ne kadar gereksiz bir gürültü kirliliği olduğunu hatırla...kapıların değerli de lastiklerin değersiz mi...hadi gardaş baş baş...
    quote:

Orjinalden alıntı: weysoo
    arkadaşlar bide ben patinaj çektirdiğim zaman sonradan pişman oluyorum içim gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bizimev -- 30 Eylül 2006; 3:16:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bizimev

arkadaşım pişmanlık oluyor diyorsan demek ki bu duyguyu yakından tanıyorsun... çektirme(!) o zaman patinaj falan...eğer tutamıyorum kendimi patinajım geldi diyosan o zaman bunun pek havalı bir şey olmadığını, ne kadar gereksiz bir gürültü kirliliği olduğunu hatırla...kapıların değerli de lastiklerin değersiz mi...hadi gardaş baş baş...
    quote:

Orjinalden alıntı: weysoo
    arkadaşlar bide ben patinaj çektirdiğim zaman sonradan pişman oluyorum içim gidiyor

valla kardeş doğru söylüyorrsun ben arabada el freni çekşiom sıfır çekiom ama sonradan nerdeyse ağlayacam bide dediğim gibi arkadaşlar kapıyı nadıma 2 3 kez kapatıp kapatıp açıyorlar
    bi defasında neredeyse ağlayacaktım
    çünkü arabada bi kaç kez 2. viteste 120 vurdum
    sonrada neden vurum diyorum
    acaba benim gibi arabasına karşı böyle duyguları olanlar varmı_???

• quote:

Orjinalden alıntı: set

Bi kenara ufak bi yazı yaz lütfen kapıları yavaş kapatınız diye...

bi takside gördüm bakırköy civarı megane bi taksi kırmızı renkle lütfen kapıyı yavaş kapatın diee çok gülmüştüm
  • Pişmanlık olayı bende 2. vitesten 3. vitese geçirirken seri yapmak istediğimde bazen debriyajı vites geçmeden hafifçe bırakıyorum ve "gırrrççç" diye bir ses geliyor vites kutusundan, e be eşek olum bassana şu debriyaja doğru düzgün diyorum ve ondan sonra seri kullanmaya ara veriyorum, dedeler gibi yavaş ve sağdan sağdan gidiyorum.

Kapılar konusunda en sağlam yöntem kapıları kendiniz kapatmaktır. Hem bu sayede centilmenlik ödülüne aday gösterilebilir hem de kapılarınızın düzgün kapatılması sayesinde gönül rahatlığıyla yolculağa çıkabilirsiniz. Ancak bunun da bir handikapı var, arabanıza binen erkeklerin kapısını kapattıkça nonoş damgası yiyebilirsiniz.
  • Benim uyuz olduğum birşeydir.

Kapıyı sert kapatan olursa "Çüş, yavaş.. Kapı kalsaydı, ilerde lazım olucak" diyorum. Gülüp geçiyoruz ama bir dahakine dikkat ediyor.
  • malesef insanımız başkasının malına hiç önem vermiyo. Kendi arabası olsa dikkat edeceği şeylere başkasının arabasında umursamıyo bile. Ama benim içimi en çok acıtan şey uyarmama rağmen kapıyı yüksek kaldırımların yanında açıp gaaarç diye kapının altını kaldırma sürtmasi hatta bunu yapan arkadaşda da afedersiniz biraz hayvanlık varsa kapı kaldırıma sıkışıyo ve arbadan inmeden kapanmıyo.
  • Babam da çok sert kapatıyor kendi arabası olmasına rağmen,ama benim içim gidiyor.
  • beni de uyuz ediyor bu olay.. hele bir de ben direksiyonda otururken yanımdaki yolcu, bagajdan birşey alıpta inecekse vay bagaj kapağının haline :D sanki çok ağır birşeymiş gibi öyle bir indiriyorlarki kapağı güm diye kafamın içinde patlıyor sanki :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: *GökCell*

Babam da çok sert kapatıyor kendi arabası olmasına rağmen,ama benim içim gidiyor.

haklısın be kardeşim
  • Benim arabada birisi kapıyı öyle güm diye çarparsa işi şakaya vurup "Ne o, kapıyı arabaya gömmeye mi çalışıyorsun?" diyorum, gülüşüyoruz falan ama tabiki mahçup olup bir daha yapmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 2 Ekim 2006; 19:08:53 >
  • Yaw ne diyeceksin işte bişey dediğin zaman insanlar hemen yanlış anlıyorlar
  • Aslında Lüx Sınıftakı araclarda (Bmw 7Serisi Mercedes S Klasse ) Vakumlu sistem var kapıya dokundugunuz anda kendı vakumlayıp kapatıyor fulop diye. Ama Tahminim bunu yaptırmak baya tuzludur kaldıkı boyle bırseyı uygulayabılıyorlarsa ..

Arkadaşım sana önerim arabanın kapılarına Lamborghini menteşesi taktırt. Üste doğru açılsın artık kimse sen dahil istesenizde bam diye kapatamassınız.

Saglıcakla
  • Kendin açıp kapamaktan başka çare görünmüyor.Bişey desen hemen alınırlar en iyisi kendin kapa:)
  • arkadaşlar bende aynı sıkıntıyı fazlasıyla yaşıyorum. hatta dün bir arkadaşım uyardım. dedim ki bak kaldırım yüksek gibi sen in yok dedi deil. kapıyı bi açtı çat. daha 1000 bile olmadı yav. ölün mü öldürün mü. insaf be. hanfendi iki adım yürümemek için. niye böyle hain bu millet başkasının malına. adamı arabanda gezdiriyon o sana hainlik yapıyor. en iyisi arkadaşlar ablamın yöntemi valla ben onu kullanmaya karar verdim dün.

kapıyı sert kapatana ya da hayvanlık edene ters bir şekilde bunu söyleyeceksin. "yavaş be gavur malımı. napıyon lan. one be. dur olum. hayvanlık yapma gibi" ama bunu söylerken şaka vari deil gerçekten ters ve sert bir şekilde. hafiften bir pardon mardon veya ne kıymetli araban var felan gelir alırız malırız benden kıymetlimi gibi duygu sömürülerine itibar etmeden "benim arabam kıymetli abicim-ablacım " bozulan küsen olursa canı cehenneme deyip hiç karışmayacan ne hali varsa görsün. dersini alanda zaten dikkat etmeye başlıyor. hatta bazen arabaya binen yabancının durumu anlaması açısından mesela bana veya eşine masuscuktan söylenip onunda daha ilk saniyeden dikkat etmesini saglıyor.

tavsiye ederim. birileri üzülmesin diye ben niye üzülüyorum canım. saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: set

Bi kenara ufak bi yazı yaz lütfen kapıları yavaş kapatınız diye...

lütfen kapıyı kapalı tutalım, içerei satıcı ve dilenci girmesi yasaktır falan
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Aslında Lüx Sınıftakı araclarda (Bmw 7Serisi Mercedes S Klasse ) Vakumlu sistem var kapıya dokundugunuz anda kendı vakumlayıp kapatıyor fulop diye. Ama Tahminim bunu yaptırmak baya tuzludur kaldıkı boyle bırseyı uygulayabılıyorlarsa ..

Arkadaşım sana önerim arabanın kapılarına Lamborghini menteşesi taktırt. Üste doğru açılsın artık kimse sen dahil istesenizde bam diye kapatamassınız.

Saglıcakla

ben cıddıydım yaw
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.