Şimdi Ara

Hadi kafa patlatalım (Voip)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yurtdışında çalışmaktayım ve dakika ücreti 9 tl oldugundan olası bır durumda arama yapamamaktayım benımde aklıma soyle bırsey geldı. Eve raspberry alıp ev telefonu ıle arasında baglantı kurmak. Sonrasında cep telefonum ile raspberry arasında baglantı kurup cevırdıgım numarayı telefona aktaracak ve telefon aramayı gerceklestırecek ses leri alıp gonderme ıslemı yapan bır aracı olacak bana bı nevı kopru gorevı gorecek sızce boyle bırsey mumkunmu.

• Görüntülü görüşme mi yapmak istiyorsunuz? En basiti skype ile bunu yapabilirsiniz. dakika ücreti ile uğraşmaya gerek kalmaz. internetten görüşülebilir hatta kamera destekli akilli tv ile bunu basarmak daha kolay.. rasberry vs ugrasmaya gerek kalmaz
  • skype ile bedavaya ... şirketinin yerel hattını yada bırının cep telefonunu arayabılecekmıyım cunku sırket calısanı olan bır ınsana " ben suan yurtdısındayım whatsapp araması yapabılırmıyız " diyemem
  • okcoolpeache kullanıcısına yanıt
    Skype ile Türkiye'deki sabit hatları ve cep telefonlarını arayabilirsiniz. Bunun için Skype'dan kontör satın almanız gerekiyor ve tarifeleri de çok kötü değil. Bunun dışında yaşadığınız ülkedeki VoIP hizmeti veren şirketleri araştırıp uygun tarifesi ve ek olarak cep telefonuna kurulabilen soft client'ı olan bir servisi de kullanabilirsiniz.
  • Türkiyede ev telefonu aboneliğiniz varsa veya ev telefonu abonesi olan bir yakınınız var ise Türk Telekom'un Wirofon hizmeti var. Bu servisle size bir 0850'li numara tanımlıyorlar ve ev telefonu tarifenizden internet bağlantısıyla dünyanın her yerinde kullanabiliyorsunuz. Yani siz akıllı telefona yüklenilen programdan Türkiyeyi yurtiçi tarife ile yurtdışından arayabiliyorsunuz. Sadece telefonda internet bağlantısı olmalı (Wi-Fi, 3G,4G farketmez). Biraz karışık gelebilir o yüzden link veriyorum, detayları sayfadan okursunuz:

https://www.wirofon.com/destek

Sayfadan bir bilgi:

Wirofon’dan Sabit Hatlara Bedava Kampanyası nedir?
    Wirofon aboneleri Wirofon üzerinden Türk Telekom sabit hatlara yapacağı aramalar ücretsizdir.
    Wirofon’dan Sabit Hatlara Bedava Kampanyası ne kadar süre ile geçerlidir?
    Kampanya geçerlilik süresi Aralık 2016’dır.
    Wirofon’dan Sabit Hatlara Bedava Kampanyası’nda konuşma limiti bulunmakta mıdır?
    Aylık 3000 dakikalık limit bulunmaktadır.
    Kampanya ile ilgili detaylı bilgiye nereden erişebilirim?
    Kampanya için detaylı bilgiyewww.turktelekom.com.tr adresinden erişebilirsiniz.

Benzer bir hizmeti veren diğer bir firma ise Netgsm. Sitesinden inceleyebilirsiniz:

https://www.netgsm.com.tr/

EDİT

Sizin bahsettiğiniz evinizdeki telefondan yurtdışını aramayı mobil telefondan ev telefonuna bağlanarak yapma işlemi mümkün görünüyor. Bunu biraz araştırdım. Daha önceden benimde merak ettiğim bir konuydu bu. Bu sistemi genelde kurumsalda kullanıyorlar. Bunu yapabilmek için İP telefon sistemi gerekiyor. SIP protokolü kullanılıyor. Akıllı telefona uygulama yüklenip evdeki ip telefona internet üzerinden bağlanılıyor. Sonrasında çağrılar karşılanabiliyor veya çağrı yapılabiliyor. Bunu kurumlar dahili telefonlarını işyeri dışındada kullanmak için tercih ediyorlarmış. Kısa araştırmama göre mümkün görünüyor. Ama bu iş hakkında hiç bilgim yok. Detaylı bilgiyi voip-santral vs. işleriyle ilgilenen firmalara danışabilirsiniz. Size bir kaç link veriyorum. Orada konuyla ilgili bir takım bilgiler mevcut. Karel'in programı sizin istediğinizi yapıyor gibi. Bu olmazsa üstteki önerilerim zaten kesin sonuç verecektir.

http://www.karel.com.tr/blog/cep-telefonunuzu-telefonunuz-telefonunuzu-cep-telefonunuz-olarak-kullanin

http://www.karel.com.tr/urun-cozum/karel-mobil-3g-ve-wifi-cep-telefonu-uygulamasi

http://goo.gl/FA53pQ

KarelMobil uygulaması cep telefonunun da bir abone telefonu gibi kullanılmasına olanak tanır. Akıllı cep telefonları üzerinde kullanılabilen Karel uygulamaları, bilgisayarlar üzerinde kullanılabilen Karel yazılım tabanlı telefonları, gelişmiş CTI uygulamaları, gömülü çağrı karşılama, sesli mesaj, görüşme kaydetme gibi servislere tek ürün çatısında sahip olmak mümkündür.
    IP Santrallar ile ilgili sorularınızı deneyimli Karel Yetkili Satıcılarına danışabilir ve demo talep edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 24 Nisan 2016; 7:42:56 >

• bunları ogrendıgım cok ıyı oldu bende dunya kadar dokuman ındırdım arastırdım ettım raspberry ıle yapılan projelere baktı aklımdan neler gecıodu neler ev kablo kaynayacaktı su turktelekomun servisi cok ıyımıs. Ancak ucretlendırme ıle ılgılı bılgıler celıskılı onu bı arastırmam lazım. baktım paralı o zaman yıne bedava yollara basvurmam gerekecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: okcoolpeache

skype ile bedavaya ... şirketinin yerel hattını yada bırının cep telefonunu arayabılecekmıyım cunku sırket calısanı olan bır ınsana " ben suan yurtdısındayım whatsapp araması yapabılırmıyız " diyemem

Bulunduğun yerde internet yok mu arkadasim? yerel telefonu ne edeceksin sabit internet olan bir yerde yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

quote:

Orijinalden alıntı: okcoolpeache

skype ile bedavaya ... şirketinin yerel hattını yada bırının cep telefonunu arayabılecekmıyım cunku sırket calısanı olan bır ınsana " ben suan yurtdısındayım whatsapp araması yapabılırmıyız " diyemem

Bulunduğun yerde internet yok mu arkadasim? yerel telefonu ne edeceksin sabit internet olan bir yerde yapabilirsin.

internet var ama ınternet ıle ne yapıcam onu anlamadım
  • Akilli tv lerde skype var diye biliyorum...
  • HOCAM BEN UCRETTEN KACINIYORUM UCRETLI OLARAK YINE YOLLARI WAR OYLE BOYLE. WİROFON EN IYI SECENEK GIBI DURUYO EGER SADECE EV HATTIMDAN EKSTRA BIR UCRET YANSITMADAN CALISIYOSA
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.