Şimdi Ara

Hafta sonu İzinli olan Meslekler.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benım sorum ve sorunum söyle ben full tıme bır ısde calısıyorum fakat ıstedıgım sey hafta sonu ızın yapan bır işde çalişmak çok var diyor çevremde herkes ama ne diyince hemen memurlukdan,patronlukdan bahsedıyorlar özel sektordede var hafta sonu izin yapan meslekler bu forumu cok fazla insan takıp edıyor burada paylasırsam ve hafta sonu çalısmayan arkadaslar varsa mesleklerını söylemelerını rica edicem veya hangı sektorde calıstıklarını. ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Hafta Sonu İzinli Olan Meslekler

Çoğu meslek hafta sonları çalışmayı gerektirse de, bazı meslek grupları Cumartesi ve Pazar günleri izin yapmaktadır. Hafta sonu tatil olan meslekleri şu şekilde sıralayabiliriz:

• Kamu Çalışanları: Memurlar, öğretmenler, sağlık çalışanları gibi kamu kurumlarında çalışan kişiler genellikle hafta sonları tatil yaparlar.
    • Bankacılar: Bankalar genellikle hafta sonları kapalıdır, bu nedenle bankacılar da bu günlerde izinli olurlar.
    • Ofis Çalışanları: Sigortacılık, finans ve teknoloji gibi sektörlerde çalışan ofis çalışanları da genellikle hafta sonları izinlidirler.
    • Öğretmenler: Öğretmenler, okulların hafta sonları kapalı olması nedeniyle bu günlerde izin yapabilirler.
    • Doktorlar ve Hemşireler: Doktorlar ve hemşireler genellikle vardiyalı olarak çalışırlar ve hafta sonları izinleri olabilir.
    • Avukatlar: Avukatlar da hafta sonları genellikle izinli olurlar, ancak davalar veya duruşmalar nedeniyle bazen çalışmaları gerekebilir.

Hafta sonu çalışmayan meslekler, çalışanların aileleri ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeleri, dinlenmeleri ve kişisel işlerini halletmeleri için önemli bir fırsat sunar. Ayrıca, bu meslek grupları, iş-yaşam dengesine daha fazla önem verdikleri için çalışan memnuniyeti ve motivasyonu da daha yüksek olabilir.

Bunların yanı sıra, hafta sonu izinli olan meslekler, turizm ve hizmet sektörlerinde çalışan kişiler için de bir avantaj sağlar. Bu sektörler, özellikle hafta sonları yoğun olduğu için, hafta sonu çalışanlara daha fazla iş fırsatı sunar.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • söylesek işe girerken hiçbişiy sormuyacakmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

söylesek işe girerken hiçbişiy sormuyacakmısın

bana sadece meslek lazım kendime ona gore firma veya iş araması yapıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaDBoY21

quote:

iş ilanında yazar olmadı görüşmede sorarsın
    her meslek bir değil aynı bile olsa iş yerine göre haftasonuda çalışıyor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokbaska -- 13 Kasım 2013; 4:23:00 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BaDBoY21

quote:

iş ilanında yazar olmadı görüşmede sorarsın
    her meslek bir değil aynı bile olsa iş yerine göre haftasonuda çalışıyor olabilir

hayır anlatamadım galıba ilanlarda sadece tam zamanlı yarı zamanlı dıye yazıyor daha fazla ayrıntı yok her meslegın hafta sonu calısıp veya calısmayan elemanları var tabı mesela ben arşivle elemanı dıye bır iş bilmezdım bunun gıbı bılmedığım bırseyler öğrenırım dıye soruyorum zaten.

• tekstile girme de ne yaparsan yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradoxxx86

tekstile girme de ne yaparsan yap

çok mu sıkıntılı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.