Şimdi Ara

Faber Castell Grip 2011 Hangisi Sahte?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
1
Favori
54.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Ankara'da Kızılay'da iki farklı kırtasiyeden birkaç hafta arayla iki adet Faber Castell Grip 2011 Mat siyah uçlu kalem aldım. Fiyatı 20 liraya yakın olduğundan sahtelerini de ürettiklerini duymuştum; ancak Kızılay'da da kimse sahtesini satmaz heralde diye düşünüyordum ancak iki kalemin barkodundan rengine kadar her şey farklı. İkinci aldığım adam bunların sahteleri var bizdekiler orijinal sahtesini sen bile anlayamazsın falan diyordu ama onun sattığının üzerinde hologram yok galiba sahtesini o satıyor. Ama bir de siz bakın ve eğer zahmet olmazsa sizdeki kalemlerin barkoduyla karşılaştırın. Adel'e durumu anlatan bir yazı yazıp fotoğrafı gönderdim ve cevap bekliyorum. Bu konu gelecekte de bu konuyla ilgili arama yapanlara yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mthan -- 14 Şubat 2012; 0:52:15 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Faber-Castell Grip 2011 Kalemlerde Orijinallik Kontrolü

Grip 2011, Faber-Castell'in popüler uçlu kalemlerinden biridir. Ancak piyasada orijinal olmayan birçok Grip 2011 kalemi bulunmaktadır. Orijinal olmayan kalemler, düşük kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olabilir ve bu da performanslarını ve dayanıklılıklarını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, orijinal bir Faber-Castell Grip 2011 kalem satın almak önemlidir.

İşte Faber-Castell Grip 2011 kalemin orijinal olup olmadığını anlamanın bazı yolları:

• Ambalajı kontrol edin: Orijinal Faber-Castell Grip 2011 kalemleri, Faber-Castell logosu ve "Grip 2011" yazısıyla işaretlenmiş yüksek kaliteli bir ambalajda gelir. Sahte kalemler genellikle düşük kaliteli ambalajlarda gelir ve logo veya metinde yazım hataları olabilir.

• Kalemin gövdesine bakın: Orijinal Faber-Castell Grip 2011 kalemlerinin gövdesi, "Faber-Castell" ve "Grip 2011" yazılarıyla kabartılmıştır. Sahte kalemlerde bu yazılar kabartılmamış veya farklı bir yazı tipiyle yazılmış olabilir.

• Ucu kontrol edin: Orijinal Faber-Castell Grip 2011 kalemlerinin ucu, pürüzsüz ve düzgün bir yazı yazan yüksek kaliteli tungsten karbürden yapılmıştır. Sahte kalemlerde uç daha düşük kaliteli bir malzemeden yapılmış olabilir ve bu da düzensiz bir yazı yazmasına neden olabilir.

• Silgiyi kontrol edin: Orijinal Faber-Castell Grip 2011 kalemlerindeki silgi yumuşak ve esnektir. Sahte kalemlerdeki silgiler daha sert olabilir ve iyi silmeyebilir.

• Faber-Castell'in web sitesini kontrol edin: Faber-Castell'in web sitesi, orijinallik sorgulaması yapabileceğiniz bir bölüme sahiptir. Serinizi ve kaleminizin arkasındaki kod numarasını girerek kalemin orijinalliğini doğrulayabilirsiniz.

Yukarıdaki ipuçlarını takip ederek, orijinal bir Faber-Castell Grip 2011 kalemi satın alabilmeniz gerekir. Orijinal bir kalemle, yüksek kaliteli bir yazı deneyiminin keyfini çıkarabilir ve kalemin uzun yıllar boyunca dayanacağından emin olabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Sahtesinden mi yoksa orijinalinden mi bilmiyorum ama bende de var bunlardan. Çok rahat ediyorsun bir süre sonra. Alıştın mı diğer kalemler çok ince geliyor eline.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slash

Sahtesinden mi yoksa orijinalinden mi bilmiyorum ama bende de var bunlardan. Çok rahat ediyorsun bir süre sonra. Alıştın mı diğer kalemler çok ince geliyor eline.
    Sahtesi olabilir.Ben rotringleri hep sahte alıyorum.Rotring 2 lira faberi 3 liraya satıyor.Bazı kalemleri de kırtasiyelere sattığını söylemişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Sahtesi olabilir.Ben rotringleri hep sahte alıyorum.Rotring 2 lira faberi 3 liraya satıyor.Bazı kalemleri de kırtasiyelere sattığını söylemişti.

Alıntıları Göster
    Karanfil ve Kızılay civarında 6 kırtasiye gezdim 5'inde hologramsız, 1'inde hologramlı kalem vardı. Sanırım yıl içinde üretilen bir seriye hologram bastılar, bir seriyeyse basmadılar. Diğer ihtimalse ikisinden biri sahte demek. Bir de şu farkı gördüm benimkinin arka kapağını çekince silgi kısmıyla geliyor ve içine uç eklenebiliyor ki bu güzel bir şey, ama hologramlılara baktım bugün geçen aldığım yerde sadece kapağı geliyordu, hologramsızlarınsa bazılarında kapağıyla birlikte silgi kısmı da geliyor. Tam çözemedim Adel'den de bir cevap gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mthan

Karanfil ve Kızılay civarında 6 kırtasiye gezdim 5'inde hologramsız, 1'inde hologramlı kalem vardı. Sanırım yıl içinde üretilen bir seriye hologram bastılar, bir seriyeyse basmadılar. Diğer ihtimalse ikisinden biri sahte demek. Bir de şu farkı gördüm benimkinin arka kapağını çekince silgi kısmıyla geliyor ve içine uç eklenebiliyor ki bu güzel bir şey, ama hologramlılara baktım bugün geçen aldığım yerde sadece kapağı geliyordu, hologramsızlarınsa bazılarında kapağıyla birlikte silgi kısmı da geliyor. Tam çözemedim Adel'den de bir cevap gelmedi.

Alıntıları Göster
    O silgisiyle gelmesi güzel bir olay. Çoğu zaman içine yenisini koymak için bir hayli çabalamak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slash

O silgisiyle gelmesi güzel bir olay. Çoğu zaman içine yenisini koymak için bir hayli çabalamak gerekiyor.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende bugün bu kalemden almak istedim bir kırtasiyede 0.7 si vardı onun için almadım başka yere gittim elime aldım kalemin sahte olduğunu hemen anladım çünkü orjinal faberde mekanizma sallanmaz ses toktur.adam nasıl sahte falan dedi hiç cevap vermeden çıktım.

mthan senin aldığın kalemlerde sesleri nasıl?
  • quote:

Arkadaşlar Ankara'da Kızılay'da iki farklı kırtasiyeden birkaç hafta arayla iki adet Faber Castell Grip 2011 Mat siyah uçlu kalem aldım. Fiyatı 20 liraya yakın olduğundan sahtelerini de ürettiklerini duymuştum; ancak Kızılay'da da kimse sahtesini satmaz heralde diye düşünüyordum ancak iki kalemin barkodundan rengine kadar her şey farklı. İkinci aldığım adam bunların sahteleri var bizdekiler orijinal sahtesini sen bile anlayamazsın falan diyordu ama onun sattığının üzerinde hologram yok galiba sahtesini o satıyor. Ama bir de siz bakın ve eğer zahmet olmazsa sizdeki kalemlerin barkoduyla karşılaştırın. Adel'e durumu anlatan bir yazı yazıp fotoğrafı gönderdim ve cevap bekliyorum. Bu konu gelecekte de bu konuyla ilgili arama yapanlara yardımcı olacaktır.

Hafiften bir HORT ! Peki hangisiymiş hocam 8 tl ye buldum da orjinal galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: *Lymon*

quote:

Arkadaşlar Ankara'da Kızılay'da iki farklı kırtasiyeden birkaç hafta arayla iki adet Faber Castell Grip 2011 Mat siyah uçlu kalem aldım. Fiyatı 20 liraya yakın olduğundan sahtelerini de ürettiklerini duymuştum; ancak Kızılay'da da kimse sahtesini satmaz heralde diye düşünüyordum ancak iki kalemin barkodundan rengine kadar her şey farklı. İkinci aldığım adam bunların sahteleri var bizdekiler orijinal sahtesini sen bile anlayamazsın falan diyordu ama onun sattığının üzerinde hologram yok galiba sahtesini o satıyor. Ama bir de siz bakın ve eğer zahmet olmazsa sizdeki kalemlerin barkoduyla karşılaştırın. Adel'e durumu anlatan bir yazı yazıp fotoğrafı gönderdim ve cevap bekliyorum. Bu konu gelecekte de bu konuyla ilgili arama yapanlara yardımcı olacaktır.

Hafiften bir HORT ! Peki hangisiymiş hocam 8 tl ye buldum da orjinal galiba
    Sağdaki sahte

• quote:

Orijinalden alıntı: Cool Story

Sağdaki sahte

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cool Story

Sağdaki sahte

Alıntıları Göster
    ikisi de orjinal rahatlıkla kullan renk farkı için biri siyah(black) diğeri buzlu siyah(frosted black) barkod sahteleri çıkınca yapştırıldı barkodsuz olan eski seri(ilk çıkan)

• quote:

Orijinalden alıntı: yersen135

ikisi de orjinal rahatlıkla kullan renk farkı için biri siyah(black) diğeri buzlu siyah(frosted black) barkod sahteleri çıkınca yapştırıldı barkodsuz olan eski seri(ilk çıkan)

Evet ben de onu fark ettim şu an elimde kahverengi var ucu biraz değişmiş ve kapağı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yersen135

Evet ben de onu fark ettim şu an elimde kahverengi var ucu biraz değişmiş ve kapağı

Alıntıları Göster
    bende tükenmez bide versatil var tükenmezde hologram yok

• quote:

Orijinalden alıntı: STÆRT

bende tükenmez bide versatil var tükenmezde hologram yok

Alıntıları Göster
    Öndeki kapağı aç , orada bir yay sistemi varsa orjinaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cbook

Öndeki kapağı aç , orada bir yay sistemi varsa orjinaldir.

Alıntıları Göster
    dünyanın en iyi kalemidir kendisi 4 senedir kullanıyorum artık benim bir parçam oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

dünyanın en iyi kalemidir kendisi 4 senedir kullanıyorum artık benim bir parçam oldu

Alıntıları Göster
    İkiside orjinal sadece serileri farklı yeni serilerde hologram oluyor.
  • Rotringden vazgecmem su an 0.5 ve 0.7 kullaniyorum cok iyi tasarimida harika
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiddlesticks

Rotringden vazgecmem su an 0.5 ve 0.7 kullaniyorum cok iyi tasarimida harika
    Sağdaki sahte bende de var soldaki gibi idi hologramı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bay_ee

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bunun neden 0.5 ini üretmiyolar anlamak güç
  • quote:

Orijinalden alıntı: principino

bunun neden 0.5 ini üretmiyolar anlamak güç

Alıntıları Göster
    Çabuk kaybetmesem ben de alıcam bir tane de 2 güne kaybolucak diye alamıyorum ama çok özeniyorum cidden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Retiplazmik Endoklum

Çabuk kaybetmesem ben de alıcam bir tane de 2 güne kaybolucak diye alamıyorum ama çok özeniyorum cidden..

Alıntıları Göster
    Valla iyi ki konuya bakmışım. Buradaki kırtasiyeler de sahte satıyor. Gittim bandrollü aldım. Faber Castell kutusu falan vardı. Büyük kırtasiye. 0.5 uçlusu yokmuş bunun. Arkadaşlar nasıl yazıyorsunuz yav 0.7'ye alışamadım. Zaten yazım kötü.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.