Şimdi Ara

Hakikaten gizemli bir sorun!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar belki bazılarınız biliyordur, pc'ler bazen o ya da bu sebepten boot etmezler. İşte maalesef benimde pc boot etmiyor. Aylarca tavsiye edilen düşük değerde bir psu kullandım. Zaten son dönemlerinde sıkıntıylıydı. Geçen hafta en son etrafa bir yanık kokusu verdikten sonra bir daha hiç boot etmedi kendini. Buraya kadar ilginç bir şley yok ancak şimdi 10 dk önce htpc-vari bir ucuz pc'im vardı. Sorun kimde diye htpc'mden söktüğüm PSU'yu bozuk pc'me taktım. Ramleri taktım, ekran kartını taktım. Belki çalışır diye ümit ettim. Pc'yi açınca yine çalışmadı eh mobo gitmiş herhalde deyip htpc'den çıkardığım parçaları geri taktım. Ve ilginç bir şekilde artık bu Pc'imde boot etmiyor. Ramleri çıkartmama rağmen bip sesi alamıyorum. Benim eski cenabet pc ne yaptıysa ona taktığım parçalarıda bozdu herhalde. Elimde çalışmayan 1 pc varken artık 2 pc'im var, ömrü hayatımda böyle birşey görmedim. İlginç şey ise eski pc'ye taktığım hiçbir parçayı htpc'de kullanmadan bile ne bir bip sesi alıyorum, ne de boot ediyor.

Y aptıklarım
    Bios pilini atmak. Cmos res atmak, sadece cpu takılı çalıştırmak.

• Psu gümlemiş olmasın?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.