Şimdi Ara

hangi işlemci daha mantıklı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • baya kafam karıştı bu konuda i7 860 mı yoksa 1055t yada 1090t mantıklı olanı hangisi performans olarak oc de yapıldığı göz önünde bulundurulursa ?

• Kısıtlı bir bütçeniz ile oyun sistemi topluyorsanız, 1055T alıp kalan paraylada 5970 almanız en mantıklısı bu sayede 860 veya 1090 ile 5850 alabiliyorken, 1055 ile 5870 alıp oyunlarda daha fazla performans elde edersiniz.
  • sağol ekran kartı bazında düşündüğün için ama daha çok sadece işlemci açısından düşünülürse hangisi olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: shubuo0o

sağol ekran kartı bazında düşündüğün için ama daha çok sadece işlemci açısından düşünülürse hangisi olurdu

Oyun için sistemini kuruyorsan ekran kartı açısından düşünmek zorundasın.

Hepsini 4.0ghz olarak ele alalım.

4 çekirdekli bir uygulama 860 ikisindende performanslıdır. 6 çekirdekli uygulamalarda (daha böyle bir oyun yok) AMD'ler performanslıdır.

860 Daha fazla ısınır fakat ve stabilite kolay tutturarak hız aşırtma olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 2 Temmuz 2010; 17:34:26 >
  • peki bu intelin performansı amd leri gölgede bırakacak bir performans oldugunu pek zannetmiyorum ileriyide düşünecek olursak amd seçimi oc olayı intelden zor olsa bile değecek bir çerçevede ve intelin 6 çekirdekli işlemcisininde fiyatını düşünecek olursak f/p bakımından 1055T alınıp hd5870 ve üstü ekrankartıyla güzel bir sistem olacağı kanaatine vardım. Seninde zaten ilk önermenede bakarsak katılıyorsun zaten dediklerime.
  • Kesinlikle almışken 6 çekirdek amd al.Belki 4 çekirdekli uygulamada i7 daha performanslı olabilir fakat phenom 2 x4 ile aralarında deli gibi fark yoktu,bu x6 larda bide ön bellekte büyütüldü fark iyice kapanmıştır.Zaten bu saatten sonra 4 çekirdek mantıklı değil,görürsünüz yarın bir gün gta 5 çıkar yine deliler 6 çekirdeğe destek verirler oyunda
  • http://donanim.thgtr.com/donanim/amd-phenom-ii-x6-1090t-ve-890fx-platform-incelemesi/deney-sonuclari-crysis

belki bu yardımcı olur ama ben 860 derdim intel işlemcilerin amdlerden dayanıklı olduğunu düşünüyorum amd ekran kartı konusunda iyi ama işlemcilerde pek başarılı olamadı
  • 6 cekirdekli bir amd ve 5870 en iyi seçim olur.cunku 860 ile 1055 arasindaki farki oyunlarda hissedemessin ufacik fark en fazla 1-2fps için 6 çekirdek almamak olmaz.lga1156 nin ne olacagi belli degil zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.