Şimdi Ara

hangi laptop arkadaşlar ACİL sipariş vericem 2 güne.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. Laptop alıcam masa üstü olayından sıkıldım artık ama acil karar vermem gerekiyor. Compaq sitesinde kısıtlı bi şekilde laptop toplamanıza izin veriyor. ben iki tercih arasında kaldım. aslında arada kalmamın nedeni amd sistemin ekran kartını daha önce duymamam. yardımcı olursanız sevinirim.

Intel(R) Pentium(R) 4 630 w/HT Technology, 3.0GHz
    17.0" WXGA+ BrightView Wide Viewing (1440x900)
    1.0GB DDR2 SDRAM, 533MHz (2x512MB)
    80 GB 4200 RPM Hard Drive
    DVD+/-RW/R & CD-RW Combo w/Double Layer Support
    256MB ATI Mobility Radeon(TM) X600
    54g(TM) 802.11b/g WLAN w/ 125HSM/SpeedBooster(TM)
    12 Cell Lithium Ion Battery

ilk sistem yukardaki. bu sistemde göze çarpan en önemli özellik sanırım 17' olması.Ekran kartını az çok bildiğimden alınabilir die düşünüyorum ama ben amd hastası biri olarak şu sistemi düşünüyorum

amd athlon(tm) 64 4000+ (2.4ghz/1mb l2 cache)
    15.4" wxga brightview widescreen (1280x800)
    128mb ati radeon(r) xpress 200m w/hypermemory(tm)
    1.0gb ddr sdram (2x512mb)
    80 gb 5400 rpm hard drive
    dvd+/-rw/r & cd-rw combo w/double layer support
    54g(tm) 802.11b/g wlan w/ 125hsm/speedbooster(tm)
    12 cell lithium ion battery

Eğer işlemciyi amd 3200 e çekersem 2gb ram alabiliyorum.Aynı fiyata geliyor.Ama işlemcimi ram mi arada kalmış durumdayım.
    Bide ekran kartı hakkında en ufak bir bilgim yok nedir iyimidir kötümüdür.

yardımcı olursanız çok sevinirim intel ve amd arasında 150-200 dolar arası oynuyor karar veremiyorum.

• http://www.pcsatis.net/site/page.asp?dsy_id=2361 SEN BİRDE SUNA BAK SUPER OZELLİK İYİ FİYAT...AYRICA SENİN VERDİKLERİNİN FİYATLARINI BİR YAZSAN ONA GORE FİYAT PERFORMANS I ARASTIRSAK................AYRICA İSLEMCİ MASATUSTU AMD LAPTOP TA İSE PENTİUM SERİSİ DERİM.....HERNEKADAR AMD LAPTOPTA ISINMA SORUNU YOK DESEDE BEN İKİSİNİDE KULLANDIM PENTİUM DERİMM.............AYRICA HER İKİ MODEKİNDE EKRAN KARTLARI SUPERDİR...............AMA OYUN OYNAMAK İSTİOSAN İSLEMCİ PENTİUM OLSUN BENCE....KARAR SENİN FİYATLARI BİR BELİRTSENE
  • 1540$ İNTEL olan
    1360$ AMD olan

ama abi 64 lük 4000 sence intelin 3.0ghz den daha iyi performans vermez mi ?
  • yokmu arkadaşlar fikri olan ?
    intelin 1024mb ddr2 533 ramleri var ve 17'' ekranı var
    amd nin 1024 mb ddr ramleri var.ve 15.4' ekranı var.karar veremiyorum lütfen yardım edin arkadaşlar.
    ekran kartları nedir iyimidir kötümüdür bi fikir verin .
  • abi 17"ekranlar çok kaba duruyorlar , ben piyasada 12" gibi bir notebook bulsam hemen alıcam

zaten 15.4 " olan lcd ekran 17" crt ekranlarla aynıdır enfazla 1 cm daha küçüktür ,yani alacağın 17" gerçek 17" bu da çok büyük bence hiç tavsiye etmem
  • haklısın arkadaşım 17' çok fazla büyük kaçıcak.
    peki ddr2 533 ramler amd sistemdeki ddr ramlerden çokmu farklı arkadaşlar ? intel mi almalıyım yoksa ?
  • yokmu bana yardımcı olucak 533ddr2 ram var intelde ama amd de yok. yok fazla bifark olur mu arkadaşlar ?
  • hayır olmaz gerçek hayatta hissedemezsin bile
  • bence intel çünkü ekran olarak ve ekran kartı olarak daha iyi duruor

ayrıca fiyatlar neden bu kadar ucuz?
  • amerikadan geldiği için bunların olayı böle gerçi dier firmalar bu kadar uygun değil.
    gönül ister alienware almak ama onun fiyatları çok uçuk ... 6800 ekran kartı var üstünde :)
    intel diosunda 17'' ekranda çok abartı deilmi dostum laptop için ? bilemiyorum gözümde canlandıramıyorum o tarz bi laptopu.
    amd sistemin ekran kartını daha önce duymadım. bikaç arkadaş çok iyi olduğunu söledi ama x600 mü daha iyidir omu bilemiyorum.bide intelin ramler ddr2 533 ne kadar fark eder onuda bilemiyorum yine bi arkadaş hayatta anlamassın dedi ama.

bide şöle bişey var intele verdiğim parayı amd ye verdiğim zaman
    amd 64 4000
    2gb ram
    gibi bi şahaser çıkıyor ortaya
    yinede kararsızım :(
  • kardeş yıllardır notebook kullanıyorum ,boyut gerçekten önemli , 17" piyasaya sürdüler ama pek tutulmadı neden ? çünki çok büyük taşımada sorun oluyor ,sağa sola çarpıyor , dediğim gibi ben piyasada bulabilsem 12" falan bir laptop alacağım

ddr ve ddr2 olayına gelirsek ,emin ol aradaki farkı hissetmezsin bile çünki hissettirecek kadar kasan bir program yok şuanda ,zaten ikisi arasında %10 kadar bir performans farkı var ve bence değmez

buarada harddisk hızları çok önemlidir mesela AMD sistemin hızı 5400 rpm intel sistemin HDDsi ise 4200 , diğer özellikleri daha iyi olsa bile harddisk hızı yavaş olduğundan kesinlikle AMD sistemden daha düşük performansa sahiptir

bence ekrankartı senin için önemli değilse kesinlikle AMD tavsiye ederim , buarada ben bu ekrankartların performansını pek bilmiyorum ,ama diyebilirimki , ekrankartında megabayt değil GPU'nun hızı önemlidir

yani 128 mb olan ekrankartlı sistem , 256 mb ekrankartlı sistemden daha çok performanslı olabilir bunu belirleyecek ekrankartının işlemcisinin hızıdır

yani tek sorun ekrankartında , onu sorun etmezsen kesinlikle AMD derim şahsen

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.