Şimdi Ara

Hard Disk Router Ethernetinden Bağlanabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce deneyen oldu mu bilmiyorum ama büyük olasılık daha önce çok az kişinin sormuş olduğunu tahmin edeceğim bir sorum var. Bu konuda uzman olan arkadaşlar yanıtlayabilirse sevinirim.

Sorum şu. Kullandığım modemin USB portuna Ugreen HDD kutusu içine yerleştirilmiş bir disk taktım. Taktığım sabit diski gerek evde gerek internette kullanabiliyorum. Yalnız modemin USB bağlantı hızı çok düşük. Saniyede 30 MB veriden fazla hız göremiyorum. Oysa sabit diski çıkarıp bilgisayarın USB portuna bağladığımda 200 MB hız alabiliyorum.

Modemde boşta 1 adet 2.5G ethernet portu bulunuyor. USB-Ethernet çevirici adaptör alsam ve sabit diski ethernet portuna bağlasam çalışır mı? Kullandığım disk Seagate Ironwolf. Herkes bu tip çeviricileri internet bağlantı hızını artırmak için kullnadığı için sorumla ilgili internette bir kaynak göremedim. Şu an NAS almak istemiyorum. Böyle basit bir yöntemle sorunu çözebilir miyim?

• Malesef çalışmaz, diski usb bağlantısına bağladığınızda SAMBA vb. (bir ara protokol) ile diske bağlanıyorsunuz. USB<->Ethernet adaptörü ile bu bağlantıyı sağlayamazsınız. Modemde bulunan usb portu 2.0 (480mbps - 60MB/s) gibi bir şey ise ya da hard disk'e yeterince güç veremiyorsa (harici usb güç kaynakları var böyle durumlar için) modemin disk son hızını verememesi normal.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.