Şimdi Ara

Hareket halinde tak tak sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaşlar araç 20 gün yattı,bugün yağına suyuna baktım,eksik yok. çalıştırdım,biraz bekledim ve hareket ettim. fakat hareket halinde nerden geldiğini anlamadığım bi ses gelmeye başladı.sanki biri çekiçle alltan vuruyo gibi.motordan değil gibi,bagaj tarafına yakın gibi geldi bana.sürat arttıkça ses de artıyo.tekerlerde bişe göremedim.frende de bi tuhaflık var.ses hızla orantılı geliyo.periyodik şekilde geliyo..rölantide ses yok.

araç 2003 a3. bıraktığımda problem yoktu. neden olabilir? çekiciyle mi götürmeliyim servise? bide yarın kapalı mı olur sanayi. ustam olmadığı için burdan fikir almak istedim.hayırlı geceler.

• el freni yapışmış olabilirmi geri gelmeyi dene
  • aracı krikoyla arkadan kaldırıp tek tek arka tekerlekleri elinizle döndürüp deneyebilirmisiniz arka fren balatalarda bir sıkıntı olmuş olabilr yada başka bir parçada
  • Peugeot'da aynısı başıma geldi.Bir tekerin biconları gevşemiş meğersem. Biconları da kontrol etmelisin.
  • yarın dediklerinize dikkat edecem. umarım çözerim. araba sürekli esen bi tepedeydi,alttan sürekli hava alıyodu. gerçi bu aralar havalarda güzeldi ama donma benim de aklıma geldi. ya da balatalar pas tuttuysa bu durum oluşur mu acaba?

cevap yazanlara teşekkür ederim.
  • capricemylove kullanıcısına yanıt
    pastan dolayı olacağını sanmıyorum
  • Arka teker bilyası ?
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    durduğu yerde bilya dağıtır mı ki.

tek korkum giderken daha büyük soruna yol açması.ona göre hareket edecem.beklediği yerde ne bozulabilir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: capricemylove

durduğu yerde bilya dağıtır mı ki.

tek korkum giderken daha büyük soruna yol açması.ona göre hareket edecem.beklediği yerde ne bozulabilir acaba?

Dağıtıyor hocam. Bkz. benim Polo
    Ama bilya uğultu yapar daha çok.
    Yine de kriko ile kaldırırsanız döndürmekten ziyade sallamayı dener misiniz?
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    ön tekerin birinde çok az boşluk vardı. usta idare eder değiştirme diyince bıraktım. viraj demir lastikleri de miyadını doldurmak üzere. 2 ay olmadı göstereli.. o mu acaba. gerçi sesin geldiği yeri çözemedim. arkadaş dışardan duyamadı sesi,içerden çok bariz çekiçliyo biri.

zaten bu ay sigorta,muayene,ceza 750tl bayılcaktım,bi de bu çıktı işte :)

ilginiz için teşekkür ederim.
  • Bagajı açın. Bir arkadaşı yatırın içeriye. Açık bagajla çok hızlanmadan sürün. Bagajdaki arkadaş da dinlesin.
    Not: Teker boşluğu muayeneden geçmeyebilir hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 23 Şubat 2014; 1:31:52 >
  • Egzoz lastiği,takozunda sıkıntı olabilir.Hızlandıkça ve gaza bastıkça titreşimden ötürü kaportaya vuruyordur.Diğer ihtimal bunun olasılığı daha yüksek, torsiyon çubuğu (a3 lerde olmayabilir,bilgim yok) veya arka dingil bağlantı yerlerinden gevşemiştir.Arka amortisörler yuvalarında da gevşeme olabilir...

Hareket halinde tak tak sesi

• Geçen sene bizim arabada da olmuştu bu ses. Peder bahçeye giderken bozuk yoldan gidiyordu tümsekten geçerken frene asılmış o da lastiğin bir kısmını eritmiş. Lastiği değiştirince ses gitmişti. Ama biz zaten anlamıştık bu sesin lastikten geldiğini, sizin sorununuz da bu olabilir.
  • bugün iyice kontrol ettim. lastiklerde yanak,sıyrık yok. bijonlar sıkı. direksiyonda çekme titreme yok. el freni normal. bitek krikoyla kaldırmadım,o da çok zahmetli olcaktı tek başıma.

tuhaf olan geri geri giderken ses yok. viteste ve boşta ileri yönde ses aynen devam.rölantide de ses yok. sanayi de kapalı,yarına kaldı işim.

ilgilenenlere teşekkürler.yarın sonucu yazarım. hayırlısı olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.