Şimdi Ara

Havuz sonrası kaşıntı deliricem :S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
25.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 1-2 gün önce havuza gitmiştim sanırım havuz suyundan oldu çünkü geçen senede aynısını yaşadım.
    bugün başlayan bi kaşıntı tuttu çok sinir bozucu
    kaşıntı boyun ve göğüs kafesi tarafından başlıyor kollara yayılıyor vücuduma yüzlerce iğne saplıyorlamış gibi oluyor kaşıdıkça dahada kaşıyasım geliyor dayanamıyorum zor duruyorum son çare olarak doktora gidicem

benimki gibi sorunu olan varmı diye sormak istedim

• Yapay Zekanın Yanıtı

Havuz Sonrası Kaşıntı

Havuzdan çıktıktan sonra kaşıntı yaşamak yaygın bir sorundur ve çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. İşte havuz sonrası kaşıntı hakkında bilmeniz gerekenler:

• Havuz Suyu Tahrişi: Havuz suyu genellikle klor veya brom gibi dezenfektanlar içerir. Bu kimyasallar, cildinize zarar vererek kaşıntıya neden olabilir.

• Havuzda Bulunan Mikroorganizmalar: Havuzlar, bakteriler ve diğer mikroorganizmalar için üreme alanları olabilir. Bu mikroorganizmalar, cildinizle temas ettiğinde kaşıntı ve kızarıklığa neden olabilir.

• Güneş Yanığı: Havuzda uzun süre güneşlenmek, güneş yanığına neden olabilir. Güneş yanığı da kaşıntılı bir cilde yol açabilir.

Havuz Sonrası Kaşıntıya Ne İyi Gelir?

Havuz sonrası kaşıntıyı gidermek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır:

• Hemen Duş Alın: Havuzdan çıktıktan sonra ılık suyla duş alın. Bu, cildinizdeki kloru ve diğer kimyasalları temizlemeye yardımcı olacaktır.

• Nemlendirin: Duştan sonra cildinizi nemlendirin. Bu, cildinizin nemli kalmasına ve kaşıntıyı azaltmasına yardımcı olacaktır.

• Soğuk Kompres Uygulayın: Kaşıntılı bölgelere soğuk kompres uygulamak kaşıntıyı yatıştırmaya yardımcı olabilir.

• Antihistaminik İlaçlar Alın: Antihistaminik ilaçlar, kaşıntı ve kızarıklığı azaltmaya yardımcı olabilir.

• Aloe Vera Jeli Kullanın: Aloe vera jeli, doğal bir anti-inflamatuar maddedir ve kaşıntıyı yatıştırmaya yardımcı olabilir.

Önemli Uyarı: Kaşıntınız şiddetliyse veya birkaç günden fazla sürüyorsa, bir doktora görünmeniz önemlidir. Altta yatan bir cilt rahatsızlığınız olabilir.

Havuz sonrası kaşıntıyı önlemek için, havuzdan çıktıktan sonra hemen duş alın ve cildinizi nemlendirin. Ayrıca havuzda uzun süre güneşe maruz kalmaktan kaçının ve yüzme sırasında koruyucu güneş kremi kullanın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • kasırsan daha cok kasıntın artar kası ma bırak krem sür .
  • kaşımıyorum zaten nası bişey olduğunu çekenler bilir resmen işkence gibi
  • doktor
  • ben de yaşadım onu...ama zamanla alıştım...çok kötü bi duygu...onun sebebi yüksek ihtimal cilt kuru kalıo ondan...ona nemlendirici veya yüksek faktörlü güneş sütü gibi şey sürüp kaşıma...
  • aynı sorun bende de var

ne kadar kremlensemde ( 30-40 faktör ) , ne kadar tsort ile yüzsemde , ne kadar gölgede otursamda , vucudum güneşi ilk gördüğü günden 2 gün sonra başlar ( mesela bugun deniz yada havuza gideyim , yarın değil öbür gün ) durmadan kaşınır , kaşıdıkça daha çok kaşınır , durmadan kremlerim , nemlendirici sürerim ama bana mısın demez , tek çaresi var Bir gün sonrasını beklemek , o zaman geçiyor kendiliğinden ...

Önerilerim : ilk güneşe çıktıktan 2 gün sonrası için evde olmaya özen göster , dışardan bakıldığında BİTLENMİŞ sana bilirler

Rüzgarlı ortamlarda bulunma , rüzgarın etkisi ile daha çok kaşınma hissi verir

Dayanamayacak olduğunda da Soğuğa yakın ilık duş al

Sanırım sende Beyaz tenlisin benim gibi , bizlerin yapabileceği bir şey yok malesef :(
  • Bana banyodan ve '' kaşıntı'' kelimesini gördükten sonra oluyor.Yine oldu keşke girmeseydim konuya
  • Bende de 3-4 senedir başladı denize gittikten 2 gün sonra başlıyo koruyucu güneş sütü vs her şeyi denedim olmuo çıldıracak gibi oluyorum sırtımda oluyo hep bi doktora ayaküstü sordum deloday al dedi eczacıya söyledim o uyku yapar uyku yapmayan bişey verelim dedi bakalım bu sene işe yarayacak mı yoksa deniz haram
  • İhtimallerden ziyade başımdan geçen olayı paylaşayım . Aynı senin gibi seneler önce olmuştu gece uyuyamıştım hatta . Sonra anlaşıldı ki klora alerjim varmış . Malum havuza klor atıyorlar dezenfekte için sanıyorum biraz da fazla kaçırınca atan adam iki gün uyku haram olmuştu . Pek sık olmasa da yine havuza giriyorum arada fakat çıkar çıkmaz duşa girip tırnaklarım ile deriyi kaşıyorum ki deri üstünde kalmasın . Benim sorunum buydu , umarım yardımcı olabilmişimdir ..
  • 2 gün önce bende denize gittim, bu sabah fena bi şekilde kaşıntıya maruz kaldım

nedir bunun çaresi nasıl kurtulacaz....
  • beyler bende bazen bayyoya ilk girdiğimde bi kaçındı oluyor çok acayip bişey böyle karıncalanma mı desem kaşıntımı dedsem genelde baldırımda ve bacaklarımda oluyor çok garip bişey ama bu aralar olmuyor .
  • Havuzdan çıktıktan sonra hemen duş alın klorlu su ile beklerseniz kaşıntı olur

• bana da 4 sene önce olmustu acile gidince iğne yaptı geçti o zamandır havuza girmedim korkudan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.