Şimdi Ara

Haxball Ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Haxball diye başlığı koymamın nedeni belki oyunu bilenlerin daha fazla yardımcı olabileceğini düşünmek...

Bilgisayarımın özellikleri; Windows 7(64bit) , 50mbit süperonline , Mozilla(addblock eklentisi=reklam engelleyici) ... diğer özellikler imzada mevcut...

Sorunum şu;
    yaklaşık 7-8 ay öncesinde "adobe flash player11" güncellemesinden sonra bir çok videoda yüklenmiş olmasına rağmen donmalar (sonrasında az çok düzeldi)... Haxball sitesinde 60-70 pingle girdiğim odalara şuan 130larda girmem ve lagın olması..

daha fazla açarsam; süperonline odasına giriyorum ping 30... çıkıp hemen ttnet odasına giriyorum ping 130 ve lag var...
    bu tip denemeleri aylardır yapıyorum. bu konuda süperonline teknik servisini çok rahatsız ettim. onların dedikleriyle şu kanaata varmıştım. ttnet gibi sunucular süperonline ile uyuşmamaya başladığını düşünmüştüm...
    7-8 aydır tam bir adım atmamamın nedeni format atmamış olmamdı. bugün formatı atmama rağmen herhangibir değişiklik yok...
    ve
    (10mbit süperonline ile aynı odaya girdiğimde, adamın pingi 50lerde benimki ise 150lerdeydi )

7-8 ayda çok deneme yaptığımdan hele de şimdi yeni formatlı ve pcde hiç birşey olmadığından. (yani sekmesiz,indirmesiz,vs.. hiç birşey açık olmadan girdiğimi söylememe gerek yok sanırım)

Benim bu konuda asıl kafamı kurcalıyan konuya gelirsek.
    Dediğim gibi flash güncellemesinden sonra bu noktaya geldim.

yüklenmesi bana tuhaf geldi. %50-51 olduğunda ....patttt tamamlandı diyip. güncellemeyi bitiriyor.(herkesde mi %50den sonra bitiriyor??? )

haxball ve video modu ile ilgili siteler flash player formatında olduğundan dolayı... benim aklıma başka sorun gelmiyor.(win8 çıktı, flashta o yüzden bazı eski pclerle uyuşmuyor... dolu senaryo var kafamda)

En son olarak Adobe Flash Player 10 bulamadım nedense. bulsam eskisini yükleyip bir de onu deneyeceğim.
    neyse sorunlarımın görünen yüzü bu kadar. umarım yeterince açıklayabilmişimdir...

Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_kuklasi -- 20 Ekim 2013; 16:07:04 >

• 2. formatı atacam. en azından birisi acilinden adobe flash hakkında bilgi veremez mi ?? %50den sonra atlayıp atlamaması hakkında ??????????
  • /handicap 10 yazın öyle deneyin bir de. Son olarak Qos Paket zamanlayıcıyı ayarlarından bant genişliğini sıfıra indirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

/handicap 10 yazın öyle deneyin bir de. Son olarak Qos Paket zamanlayıcıyı ayarlarından bant genişliğini sıfıra indirin.

hocam handicap olayı değil. handicap zaten pingini yükseltip, yüksek pinglilerle eşit şartlarda oynamak için yapılmış birşey. handicap 10 pingi düşürmez. ayrıcada düşürse bile. o yöntemlere başvurmadan 20mbitle daha iyi olması gerekiyor. Qos paket zamanlayıcı hakkında bir bilgim yok...

dediğim gibi flash player güncellenmeden önce herşey kusursuz. hatta ttnet odalarında ttnetlilerden daha iyi pinge sahipti...

şuan için en çok merak ettiğim konu adobeflash %50den sonra atlamasından dolayı mı böyle oluyor. çünkü o bozmasından önce %100e kadar %60-70-90 ... gibi ilerliyor gibi hatırlıyorum.
    teşekkürler cevap için

• japon_kuklasi kullanıcısına yanıt
    bende superonline kullanıyorum (20mbit) flashımın güncel olduğunu zannediyorum(her zaman güncellerim) ama bendeki sorunda yine haxballda ani artışların olması.özellikler sağ ping 200lere çıkıyo sonra iniyo ama bu oyunu fena halde etkiliyo.çözümü var mıdır acaba
  • info2 kullanıcısına yanıt
    Google chrome haxballı kastırıyor mozilla deneyin
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    Bütün tarayıcılarda aynı sorun var.sağ taraf ani yükseliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.