Şimdi Ara

Hayirli aksamlar..Geniz eti ve bademcik ameliyati olan yardimci olursa cok sevinirm.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oncelikle yaskm 17 ve dislerime tel taktiracagim fakat agiz sagligim pek iyi degil hep agzim acik uyuylrum sabah agzimin tado koku felan degisik. Doktor %70-%80 oraninda geniz eti oldugumu soyledi. Bundan once 1 sene kadar oncesinde bademciklerimden rahatsizdim ve aldirmam gerektigini soylemisti doktor şoyle bi toparliyayim sizce aldirmaliyim ? Simdiye kadar hic ameliyat olmadim korkuyorum agri sizi varmi narkoz verirken,ameliyatdan sonra ve ameliyat olursam agzi acik yatmam degilmi. Yardimlarinizi bekliyorum hayirli aksamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar lutfen yardim edin ya up

• Tutmaz kardeşim Konu.

Boşuna Up'layıp durma.

Yeni konuda sansını dene.
  • Benim amacim konunun tutmasi degil be kardesim yardima ihtiyacim var 1 kiside olsa isime yarayacak bilgi verirse cok guzel olur

• Ben geçen sene Şubatta bademcik ameliyatı oldum hocam. Elimden geldiği kadar yardimci olmaya çalısirim. Buyrun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben aldırdım pişmanım, çok çabuk hasta oluyorum.

Ameliyatta korkacak bir şey yok. Sağdaki hemşire adımı sorarken soldaki abi iğneyi sokuo 4-5 saniyede uyuttu beni. Heyecanlı oluyor korkutycy değil.

Ameliyattan sonra boğazım bayağı acıdı.

GELİYORUM EN KÖTÜSÜNE.. Ameliyattan 1 hafta kadar sonra gece uyurken birden uyandım boğazım kanıyor, alelacele kalktım(kalkarken kan öksürdüm.)
    Evdekileri uyandirdim falan, bogazima soguk uygulayarak hastaneye gittik. Sonra kan baya pihtilasarak durdu ki o da sıkıntıydı.
    Bu kanama benim tahminime göre suyu hızlı içmemden oldu. Aslında fazla hızlı içmemiştim ama sıvı olunca hızlı çarpıyor boğaza.

Bir de ameliyattan sonra bogazinda beyazlık olursa korkma, o iyileştiğine işaret

• quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Ben geçen sene Şubatta bademcik ameliyatı oldum hocam. Elimden geldiği kadar yardimci olmaya çalısirim. Buyrun.

Bn ameliyat dan korkuyorum ya agri varmi oncesinde sonrasinda felan extreme durum olabilirmi. Simdi dusundumde geniz etini aldirsam ortalama kac dk felan suruyor genel olarak nasil oluyor acaba tesekurler gecmis olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: MUHAFIZ44

Ben aldırdım pişmanım, çok çabuk hasta oluyorum.

Ameliyatta korkacak bir şey yok. Sağdaki hemşire adımı sorarken soldaki abi iğneyi sokuo 4-5 saniyede uyuttu beni. Heyecanlı oluyor korkutycy değil.

Ameliyattan sonra boğazım bayağı acıdı.

GELİYORUM EN KÖTÜSÜNE.. Ameliyattan 1 hafta kadar sonra gece uyurken birden uyandım boğazım kanıyor, alelacele kalktım(kalkarken kan öksürdüm.)
    Evdekileri uyandirdim falan, bogazima soguk uygulayarak hastaneye gittik. Sonra kan baya pihtilasarak durdu ki o da sıkıntıydı.
    Bu kanama benim tahminime göre suyu hızlı içmemden oldu. Aslında fazla hızlı içmemiştim ama sıvı olunca hızlı çarpıyor boğaza.

Bir de ameliyattan sonra bogazinda beyazlık olursa korkma, o iyileştiğine işaret

Cok tesekkurler gecmis olsun. Ben sadece geniz etini aldirsam bu konu hakkinda bilginiz varmi acaba

• Ben sadece geniz etini aldirmistim tabi kucuktum baya ama zor bir operasyon degil korkmana gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rstgzr27 R kullanıcısına yanıt
    Hocam ameliyat anında zaten bir sey hissetmiyorsunuz. Bana anesteziyi gazla verdiler. Ameliyat ortalama 45 dk sürdü. Sonrası belli bir süre konuşma da ve yutkunma da zorluk oluyor. 11 gün boyunca sadece soğuk su, dondurma, soğuk sütle beslendim (kış gununde buzdolabindan soğuk su içiyordum). Birde nasıl olduysa enfeksiyon kapmış kanama yaptı. Orayı gümüş nitratla yaktılar 1 gece hastanede yatırdilar. Özet geçersek korkulacak bir şey yok. Öncekine göre daha iyiyim. Diğer arkadaşında dediği gibi oradaki beyazlasma iyilestigine işaret. Geniz eti ameliyatı cok basit diye duydum ama detaylı bir bilgim yok. Şimdiden çok geçmiş olsun.

• Bende genız etı + bademcıklerı aldırmıstım yaklasık 12 yıl once,narkozla uyutmuslardı,sag salım cıktık ama bısey farketmedım ben(7 yasında falandım belkıde ondan dolayı anlamadım ,zaten zamanlada buyuyormus genız etı ,suan yıne var hıssedılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok tesekkurler yardimlarinizdan dolayi en kisa zamanda geniz etini aldirip ortodonti tedavisine gececegim tekrardan gecmis olsun. Iyi gunler

• Bademcik amolyaatı amilyaattan sayilmiyo
    bademciklerimi aldirdim geniz etim de var suan agzinda diş teli var yaptır gitsin hiç bir şey olmuyo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.