Şimdi Ara

HD 4670 incelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dikkat! Guru3d incelemesinde, Crysis testi orta detayda yapılmış. Benim için geçerliliği yoktur.

Ama kart iyi souçlara imza atmış. Beğendim. Tam f/p kartı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 16 Eylül 2008; 0:55:12 >
  • Bu kartın 3850 ile aynı performansı vermesi çok ilginç. Burda çıkacak önemli sonuçlar var.
    İki kartı karşılaştırısak eğer: (ilk veriler 4670 in)
    Aynı shader sayısı 320 şer adet.
    Texture Unit 32 16
    Output Unit 8 16
    Çekirdek hızı 750 667
    Memory hızı 1000 826
    Mem. Bus. 128 256

Burda dikkati çeken şey 3850 256 bit olması ve sahip olduğu bant genişliği 4670 nerdeyse 2 katı (53GB/s e 32GB/s). 4650 ise bunun dişında 2 kat fazla texture unit olmasına rağmen 3850 yarısı kadar output unit var. Bu da Texture fil ratetini 2 katı yaparken pixel fillrate tini yarısı yapar. 75mhz çekirdek farkı %10 fark eder. Tabi bunlar teorik değerler. Ama pratiğe bakınca aynı performans. Sonuç olarak yüksek hızlı ramler ve bant genişliği belirli bi yererden sonra performans katkısının az olduğunu gösteriyor bize. ddr4 ve ddr5 ne kadar gerkli olduğunu sorusunu sorduruyor insana.
  • su an ati her segmentte nvidiadan önde bu açıkca görülüyor
    bu arada kart çok başarılı ah bide 256 bit olsaydı
  • Süper ya teşekkürler bilgilendirme için.
  • çok süper bilgiler teşekkür ederim, her gün bakıyorum tr ye geldimi diye lütfen ilk öğrenen bilgilendirsin bizleri burdan.

yüzyılın kartı.
  • yıl 2011 hala bu kart peynir ekmek gibi satılıyor çoğu sitede stoklarda yok :D
  • 2 yıllık HD4670 Kullanısı Olarak Bu Kart Cysis,Crysis Warhead,Crysis 2 medium-high mw ,mw2 pes 2010,2011 nfs tüm serilerini high ayarlarda açabiliyor süper bir kart ancak nvidia tutkunu olduğum için gts 450 aldım her iki kartımdanda memnunum HD4670 Fiyat ve performans açısından hala giriş ve orta seviyeli sistemlerde iş yapar. HD4670'e verilen para boşa gitmez
  • selam,arkadaşlar az para ile sistemimi yenilemeye karar verdim,asus p5vd2-vm anakartım var,2 gb 667 mhz ram,intel e2180 çift çekirdek işlemci mevcut,bu kart ile 500 watt lık bir psu almayı düşünüyorum sizce bunları alıp devammı edeyim,yoksa sıfırdan pc mi toplayayım,

şuanda palit hd 2600 pro var,ekran kartı idare ediyor .öyle çok oyun meraklısı felanda biri değilim ama ,bilgisayarımın güncel oyunları sıkıntı yaratmadan açmasını istiyorum,teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXIST -- 5 Şubat 2012; 3:40:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXIST

selam,arkadaşlar az para ile sistemimi yenilemeye karar verdim,asus p5vd2-vm anakartım var,2 gb 667 mhz ram,intel e180 çift çekirdek işlemci mevcut,bu kart ile 500 watt lık bir psu almayı düşünüyorum sizce bunları alıp devammı edeyim,yoksa sıfırdan pc mi toplayayım,

şuanda palit hd 2600 pro var,ekran kartı idare ediyor .öyle çok oyun meraklısı felanda biri değilim ama ,bilgisayarımın güncel oyunları sıkıntı yaratmadan açmasını istiyorum,teşekkürler...

Ne yaptın olla, unutmuşum tamamen yaptığım yorumlara bak Bütçen ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Far-Cry

quote:

selam,arkadaşlar az para ile sistemimi yenilemeye karar verdim,asus p5vd2-vm anakartım var,2 gb 667 mhz ram,intel e180 çift çekirdek işlemci mevcut,bu kart ile 500 watt lık bir psu almayı düşünüyorum sizce bunları alıp devammı edeyim,yoksa sıfırdan pc mi toplayayım,

fanla beraber 200 lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXIST -- 5 Şubat 2012; 3:45:50 >

• quote:

quote:

quote:

200 lira

Hd 6750 bak bence, ikinci el ucuza bulabilirsen çok daha iyi olur. O bütçeye 50-100 lira daha koyabilirsen daha iyi kartlar da bulursun, işlemciye de overclock çekersin güzel olur

• quote:

quote:

quote:

quote:

200 lira

Hd 6750 bak bence, ikinci el ucuza bulabilirsen çok daha iyi olur. O bütçeye 50-100 lira daha koyabilirsen daha iyi kartlar da bulursun, işlemciye de overclock çekersin güzel olur

tamam çok teşekür ederim hocam

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.