Şimdi Ara

HDD ÖMRÜ 2 YIL OLUR MU HİÇ ? (1720-smart hard drive detects imminent failure)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar, 2 yıldır HP PAV. DV2620ET laptop kullanmaktayım. Garantisi daha yeni bitti. Bitir bitmez de birden sorunlar çıkmaya başladı. Garanti bitiminde sorun çıkması beni sinir etti açıkcası.

Bilgisayarı açar açmaz en başta şu yazı geliyor:

1720-smart hard drive detects imminent failure please back up the contents of the hard drive and run HDD self test in f10 setup.

f1 tuşuna basıp windowsa girebiliyorum. Windowsda herhangi bir sorun görünmüyor.

İnternetten araştırdım, bunun anlamı HDD ömrünü tüketmiş, bilgilerinizi derhal yedekleyin demek istiyormuş.

Active@ Hard Disk Monitor programı ile tarama yaptım, BAD SECTOR bulamadı dedi program.

Biosdan HDD self test yaptımi hata verdi.

Şimdi arkadaşlar 2 yılda bir HDD'nin ömrü tükenir mi ? Servise götürsem kaça patlar bir HDD ?

Harici HDD almayı düşünmeye başladım.

Yardım ederseniz sevirimni.

• 4yıllık hp pavilion dv5196 cihazım sizdeki sorunun aynısını daha yeni çıkartmayı başladı.
    gecen hafta bir pc dükkanından 130liraya 500gb hitachi 5400rpm 8mb cache hdd aldım.herşeyi sıfırdan kurdum
  • Cevap için teşekkürler.

Fakat anlamadığım birşey var. Sadece 130tl ye 500gb hdd nasıl oluyor ?
  • izmirde tekmarda peşin para hitachi marka 500gb 130tl basbayağı oluyor :)
  • Ben ankaradayım.

Şimdi pcyi servise götürsem yine 130 civarı para ile 500gb takarlar mı ?
  • bilmiyorum.servis daha pahalı olabilir.
  • bende dv6 var 320 gb 5400 seagte ile gelmişti ve yavaş çalışıyordu snra 320 gb 7200 16 cache ile değiştirdim %25 oranında hızlı oldu diyebilrim hatta bu aralar Hepsiburada da 500 gb 7200 rpm 16 cache indirimli 160 lira civarı sistemin sata girişli muhtemelen yani mantıklı gözüküyr hemde perf. artar.servise götür takarlar ama eğer bilgin varsa alt kapağı açıp kendinde takabilrisn tabi sata ise diskin bi 500 gb mantıklı olur
  • Bilgisayarla aram iyidir ama SATA'nın ne işe yaradığını hala bilmiyorum :)

Sanırım benimki de SATA.

Xp kuruluma yaparken zorlanmıştım bayağı. Oradan biliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.