Şimdi Ara

Taşınabilir Hard disk'te bağlantı kopma sorunu (SAMSUNG M3 USB 3.0 1TB 2.5)'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
15.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taşınabilir HDD'yi daha yeni aldım 1 hafta oldu lap top da yeni 1 aylık daha.
    Ve her ikisinide USB 3 mevcut ama aldığımdan beri gerek dosya kopyalarken geek alırken HDD kopuyor ve kopyalama işlemim yarıda kalıyor bu her zaman olmuyor ama
    neredeyse taşınabilir HDD'ye bir şey kopyalayacağım zaman dilimlerinde oluyır..
    Her koptuğunda da "Diski biçimlendirin" uyarısı alıyorum
    hatta üşenmedim diski komple boşalttım ve biçimlendirdim de ama
    sonuç değişmedi aynı..

Bazen de CD'ye yazacağım zaman kopuyor ve kaç kez CDlerim boşa gitti hatta doğru dürüst CD yazamadım bu yüzden..
    Sizce sorun nedir?
    Garantisi devam ediyor gerimi götürmeliyim. yoksa ben mi br şeyleri yanlış yapıyorum..

Markası da[Kunye= SAMSUNG M3 USB 3.0 1TB 2.5"]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelweri -- 2 Ocak 2013; 1:57:08 >

• Taşınabilir hdd' den cd' ye yazıcağın zaman mı kopma oluyor? Kabloda, taktığın arabirimde sorun olabilir, Uzun sürede kopyalama yapıyorsa ve pcin kötü ise zaman aşımına uğrayıp hata veriyor olabilir. Virüsde olabilir. Sistemi bir tarattır sonra cevap yaz. Belki daha iyi yardımcı olabilirim. Sorununla Diğer yazdıklarımıda kontrol et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etoxer123

Taşınabilir hdd' den cd' ye yazıcağın zaman mı kopma oluyor? Kabloda, taktığın arabirimde sorun olabilir, Uzun sürede kopyalama yapıyorsa ve pcin kötü ise zaman aşımına uğrayıp hata veriyor olabilir. Virüsde olabilir. Sistemi bir tarattır sonra cevap yaz. Belki daha iyi yardımcı olabilirim. Sorununla Diğer yazdıklarımıda kontrol et.
    bilgisayarım eski değil hatta yeni aldım sistemi de normalin üzerinde diyebilirim.

Blgisayarımda 2 adet USB 3.0 giriş var ve aldığım SAMSUNG M3 USB 3.0 1TB 2.5" da bu özellik var.
    USB uyumsuzluğu olacaüını sanmıyorum...
    bilgisayarımı yeni formatladım .. Virüs olduğunu sanmıyorum...
    Sistemi tarattım da hatta komple harici HDD'yi biçimlendirdim ama sonuç aynı

İlla HDD'ye bir şey yüklediğimde değil normal takılıyken bile kopuyor tekrar bağlanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gelweri

bilgisayarım eski değil hatta yeni aldım sistemi de normalin üzerinde diyebilirim.

Blgisayarımda 2 adet USB 3.0 giriş var ve aldığım SAMSUNG M3 USB 3.0 1TB 2.5" da bu özellik var.
    USB uyumsuzluğu olacaüını sanmıyorum...
    bilgisayarımı yeni formatladım .. Virüs olduğunu sanmıyorum...
    Sistemi tarattım da hatta komple harici HDD'yi biçimlendirdim ama sonuç aynı

İlla HDD'ye bir şey yüklediğimde değil normal takılıyken bile kopuyor tekrar bağlanıyor.

Alıntıları Göster
    .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelweri -- 21 Ocak 2014; 22:55:33 >

• quote:

Taşınabilir HDD'yi daha yeni aldım 1 hafta oldu lap top da yeni 1 aylık daha.
    Ve her ikisinide USB 3 mevcut ama aldığımdan beri gerek dosya kopyalarken geek alırken HDD kopuyor ve kopyalama işlemim yarıda kalıyor bu her zaman olmuyor ama
    sonuç değişmedi aynı..

Bazen de CD'ye yazacağım zaman kopuyor ve kaç kez CDlerim boşa gitti hatta doğru dürüst CD yazamadım bu yüzden..
    Sizce sorun nedir?
    Garantisi devam ediyor gerimi götürmeliyim. yoksa ben mi br şeyleri yanlış yapıyorum..

hocam aynı sorun bende de var lanet olsun ya yoksa bu sorun hep aynı markada ve modelden mı kaynaklanıyor anlamadım benim hdd de seninki ile aynı hdd den.
    abimin evinde ki masaüstüne bağladım aynısını yaptı hdd ye dokunduğumuzda bağlantı gidiyor geliyor, kendi laptopuma bağlıyorum yine aynı bağlantı kopuyor ve biçimlendirin gibi uyarı veriyor ama kapatıp hdd ye gırebiliyorsunuz bi gün ole yaptığında gerçekten hdd ye giremeyeceğim die çok korkuyorum cunku hdd ağzına kadar dolu ve yazık olacak o kadar ındırdığım filmlere.

laptop zaten duvardaki prize bğlı direk sadece duvardaki prizde bu kablosuz olan 3 lü priz var uzatma kablosu olmayanlardan ona takılı handi bunda oluyor kopma abimin masaüstü pc de neden oluyor öndeki usb ye bağlamıstım abimn pc sinde.masaüstüne bağlaamak içinde zaten illa uzatma kablosu olan bi prize bağmak gerek çünkü pc tek prize bağlanmaz direk, 3 lülere bağlamamız lazım.
    acaba electrovorde veremmi dha da yeni almıstım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre4234

quote:

sonuç değişmedi aynı..

Sizce sorun nedir?

hocam aynı sorun bende de var lanet olsun ya yoksa bu sorun hep aynı markada ve modelden mı kaynaklanıyor anlamadım benim hdd de seninki ile aynı hdd den.
    abimin evinde ki masaüstüne bağladım aynısını yaptı hdd ye dokunduğumuzda bağlantı gidiyor geliyor, kendi laptopuma bağlıyorum yine aynı bağlantı kopuyor ve biçimlendirin gibi uyarı veriyor ama kapatıp hdd ye gırebiliyorsunuz bi gün ole yaptığında gerçekten hdd ye giremeyeceğim die çok korkuyorum cunku hdd ağzına kadar dolu ve yazık olacak o kadar ındırdığım filmlere.

laptop zaten duvardaki prize bğlı direk sadece duvardaki prizde bu kablosuz olan 3 lü priz var uzatma kablosu olmayanlardan ona takılı handi bunda oluyor kopma abimin masaüstü pc de neden oluyor öndeki usb ye bağlamıstım abimn pc sinde.masaüstüne bağlaamak içinde zaten illa uzatma kablosu olan bi prize bağmak gerek çünkü pc tek prize bağlanmaz direk, 3 lülere bağlamamız lazım.
    acaba electrovorde veremmi dha da yeni almıstım.
    evet arakdaşlar bu güç yetmeme sorununu gözden geçirdim ve hdd o hatayı verdiğinde laptopta e-sata girişinde takılı ve diğer 3 hdd girişimde doluydu birinde 3,5'' hdd birinde HtcOneX telefonum diğerinde mouseun optik alıcısı.
    ö
    denediğim çözümler:
    1- diğer hddlerin hepsini söktüm baktım kopma oluyormu diye evet hala oluyor ve hdd halen e-sata girişinde takılı,
    2-diğer hddlerin hepsini geri taktım sadece sorun veren hdd yi başka bir usb 2.0 girişine taktım e-sataya da 3.5'' lik hdd yi taktım.ve sorunum çözüldü.2.5'' lik hdd yi e sataya taktığımdan dolayı kopma oluyormus.ama 3.5'' liği e-sataya taktığımda herhangi bi kopma olmuyor.
    işin garibi abimin masaüstünde neden kopuyordu onda e-sataya takmamıstım ön giriş usb ye takmıstım acaba ondan mıdır ki ?
    bu çözüm sorunu olan arkadaşlara yardımcı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre4234

evet arakdaşlar bu güç yetmeme sorununu gözden geçirdim ve hdd o hatayı verdiğinde laptopta e-sata girişinde takılı ve diğer 3 hdd girişimde doluydu birinde 3,5'' hdd birinde HtcOneX telefonum diğerinde mouseun optik alıcısı.
    ö
    denediğim çözümler:
    1- diğer hddlerin hepsini söktüm baktım kopma oluyormu diye evet hala oluyor ve hdd halen e-sata girişinde takılı,
    2-diğer hddlerin hepsini geri taktım sadece sorun veren hdd yi başka bir usb 2.0 girişine taktım e-sataya da 3.5'' lik hdd yi taktım.ve sorunum çözüldü.2.5'' lik hdd yi e sataya taktığımdan dolayı kopma oluyormus.ama 3.5'' liği e-sataya taktığımda herhangi bi kopma olmuyor.
    işin garibi abimin masaüstünde neden kopuyordu onda e-sataya takmamıstım ön giriş usb ye takmıstım acaba ondan mıdır ki ?

Alıntıları Göster
    quote:

ö
    denediğim çözümler:

şimdilik başka bir bilgisayarda deneme fırsatım olmadı HDD'yi
    ama geçenlerde laptopu şardan çıkarttım hiç bir elektirk kablosu ve mause dışında başka ek bir şe bağlamamama rağmen yine hardisk koptu
    Bu biraz daha uzun sürdü kopması ama sanırım sorun HDD'de acaba garanti kapsamında aldığım ilk günden beri de böyle acaba onlar sorunu çözebilirler mi ki?

Yoksa sadece sorun bilgisayarımda mı? oyeyse acaba güö kaynakları ayarları falan mı yapmak gerekli?

• ben bu disk kopma sorununu daha önceki mesajımda çözdüğümü sanmışım. bu kopmalar devam ediyor. ve diskime de zarar vere noktasına gldi. yalnız
    Farkettiğim şey sadece benim lap topda oluyor. acaba lap top tasaruf için falan USBleri falan mı kapatıyor.
    Yardımcı olan var mıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelweri -- 21 Ocak 2014; 22:57:45 >
  • quote:

ben bu disk kopma sorununu daha önceki mesajımda çözdüğümü sanmışım. bu kopmalar devam ediyor. ve diskime de zarar vere noktasına gldi. yalnız
    Farkettiğim şey sadece benim lap topda oluyor. acaba lap top tasaruf için falan USBleri falan mı kapatıyor.
    Yardımcı olan var mıdır...
    monster ms-16f3 kullanıyorum. usb harici diske dosya kopyalamaya başladığımın akabinde usb bağlantı kopup yeniden yerine geliyor. kopyalama yapamıyorum. driverscanner 2014 ile sürücüleri de tarayıp güncelledim ama sonuç aynı fikri olan var mıdır?
  • Sorun cozulmediyse
    Usb kablosunu bide baska usb girisine tak ayni usb girisine takma
    Olmazsa bir format at bidaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

Sorun cozulmediyse
    Usb kablosunu bide baska usb girisine tak ayni usb girisine takma
    Olmazsa bir format at bidaha

Her kombinasyonu denedim. Artık format atacağız umarım donanımsal bir sorun değildir.
  • kamalak K kullanıcısına yanıt
    Tamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

Tamam
    Aynı sorun bendede var 3 tb 3,5 in. western digital harddiskimde aldığım zamandan beri var masaüstü bilgisayarımda pek kopma sorunu yaşamadım hatta hiç gibi bişey ama laptopum her takışımda aynı sorun illaki kopuyor format falan filan denemediğim şey kalmadı belli laptopun güç ayarlarıyla ilgili bi durum ayarları kurcaladım ama nafile. bi çözüm bulan oldumu ?
  • quote:

sonuç değişmedi aynı..

Sizce sorun nedir?

Veee konu hortluyor !
    Evet bendede aynı hariciden var Z87-G43 anakartım var sürekli kopup kopup duruyor bağlantı sök çıkar artık anakartın girişlerine zarar vereceğim diye korkuyorum

• Ben hala kopma sorununu çözemedim.
    Sorun sizin dediğinize göre dizüstü bilgisayarımn ana kartında mı?

Elimde xp yüklü başka bir laptop da bu kopmalar olmuyor
    Ben artık harddiski kullanmama kararı aldım yoksa ona güvenip veri atsam açıklamayacak...

quote:

Orijinalden alıntı: medal55

quote:

sonuç değişmedi aynı..

Sizce sorun nedir?

Veee konu hortluyor !
    Evet bendede aynı hariciden var Z87-G43 anakartım var sürekli kopup kopup duruyor bağlantı sök çıkar artık anakartın girişlerine zarar vereceğim diye korkuyorum

Ben hala kopma sorununu çözemedim.
    Sorun sizin dediğinize göre dizüstü bilgisayarımn ana kartında mı?

Elimde xp yüklü başka bir laptop da bu kopmalar olmuyor
    Ben artık harddiski kullanmama kararı aldım yoksa ona güvenip veri atsam açıklamayacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelweri -- 19 Temmuz 2014; 1:42:36 >

• Bende Samsung 2 Tb D3 3.5 inch harici hdd mevcut.Usb 3.0 bağlantısında kendi kendine kopmaya ve biçimlendirin hatası vermeye başladı,usb 2.0'da sorun yok.Bilgisayar masaüstü,nedendir acaba?Çözümü nedir?Harddiski garantiye mi yollamalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hun Göktürk Uygur

Bende Samsung 2 Tb D3 3.5 inch harici hdd mevcut.Usb 3.0 bağlantısında kendi kendine kopmaya ve biçimlendirin hatası vermeye başladı,usb 2.0'da sorun yok.Bilgisayar masaüstü,nedendir acaba?Çözümü nedir?Harddiski garantiye mi yollamalıyım?
    arkadaşlar slmlar toshiba 3 tb hard disk aldım filmlerle doldurdum içini pc den açılıyor ancak samsung tv den hard disk görünmüyor bile nerde sıkıntı var acaba yardımcı olacak arklara tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: drhasanturgut

arkadaşlar slmlar toshiba 3 tb hard disk aldım filmlerle doldurdum içini pc den açılıyor ancak samsung tv den hard disk görünmüyor bile nerde sıkıntı var acaba yardımcı olacak arklara tşkler

HDD'nin adaptörü var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçKutusundakiDelik

quote:

HDD'nin adaptörü var mı?

Alıntıları Göster
    evet adaptörlü hard disk tv nin neresine taktıysam ki 3 adet usb girişi var biri hdd yazan bölüm ışık yanıyor ses de var ama tv görmüyor..

• quote:

evet adaptörlü hard disk tv nin neresine taktıysam ki 3 adet usb girişi var biri hdd yazan bölüm ışık yanıyor ses de var ama tv görmüyor..

Alıntıları Göster
    Konuya şöyle gireyim arkadaşlar bende wd 3.5 inç 3 tb usb 3.0 harddisk var notebooka 3,0 dan bağladığımda sürekli bağlantı kopup yeniden bağlanıyor ama sb 2,0 dan bağladığımda bi problem yok kasaya bağladım usb 2,0 dan ondada bi problem yok. Geçen arkadaşın laptopuna bağladım benim laptop lisanslı windows 8 onda freedos vardı üste crackle windows 8 kurmuştuk onun 3,0 a bağladım bi sorun yok çalışıyor tahminimce bendeki sorun format atarken recovery çektiğim için laptop windows 8 oluyor kendi driverlarıda kuruluyor sonra ben 8.1 e güncelliyorum ve driverları tekrar kuruyorum haliyle galiba driver çakışması tarzı bi durum söz konusu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.