Şimdi Ara

Taşınabilir Hard disk'te bağlantı kopma sorunu (SAMSUNG M3 USB 3.0 1TB 2.5)' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
15.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Benim de western digital usb 3 1tb olanından var ve gelip gitme sorunu usb3 portuna takınca oluyor. Yalnız usb2'ye takınca bir sıkıntı yok. Monster t5 kullanıyorum önceden hp vardı onda da aynı sorun vardı. Sanırım usb3 portunu iptal edicem ben olmaz böyle. Bilen var mı arkadaşlar usb3 portunu her zaman usb2 olarak nasıl kullanırız
  • Usb 3.0 ile windows7 x64'ün kendi arasında bir iletişim problemi olduğu çokça belirtiliyor, diskteki veri ile cd yazacaksanız, diske kurduğunuz oyunları açıp oynayacaksanız, bunları usb 2.0 ile yapmanız gerekiyor. Sormak istediğim bir şey var windows 8 ile filan bu sorunu yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelweri

Taşınabilir HDD'yi daha yeni aldım 1 hafta oldu lap top da yeni 1 aylık daha.
    Ve her ikisinide USB 3 mevcut ama aldığımdan beri gerek dosya kopyalarken geek alırken HDD kopuyor ve kopyalama işlemim yarıda kalıyor bu her zaman olmuyor ama
    neredeyse taşınabilir HDD'ye bir şey kopyalayacağım zaman dilimlerinde oluyır..
    Her koptuğunda da "Diski biçimlendirin" uyarısı alıyorum
    hatta üşenmedim diski komple boşalttım ve biçimlendirdim de ama
    sonuç değişmedi aynı..

Bazen de CD'ye yazacağım zaman kopuyor ve kaç kez CDlerim boşa gitti hatta doğru dürüst CD yazamadım bu yüzden..
    Sizce sorun nedir?
    Garantisi devam ediyor gerimi götürmeliyim. yoksa ben mi br şeyleri yanlış yapıyorum..

Markası da[Kunye= SAMSUNG M3 USB 3.0 1TB 2.5"]

Hocam aynı modelde aynı sorun bende de var... Çözüm buldunuz mu?

• Harici bileşen alırken iyi araştırmak gerekir. kopma problemleri başka pclerde de oluyorsa ve veri yolu bağlantısında da bir problem yoksa sistemsel bir ağrızası olabilir. garantiye göndermenizde fayda var.
  • Bu sorunun aynısıyla hem USB 3.0 da hem de kablosuz ağ bağlantısında karşılaşıyorum. Belirsiz aralıklarla kablosuz ağ bağlantısını kesiyor bilgisayar. Az önce çözüm sağlayabilecek bir şey buldum.

Aygıt yöneticisinden USB portlara gidip,özelliklere girince üst sekmelerde güç yönetimi bölümü var. Bu sekmeyi açıp "güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapasın" yazısının önündeki "tik"i kaldırın. Diğer USB portları için de aynı şeyi yapın. Muhtemelen işe yarayacaktır. Henüz yeni bulduğum için deneme şansım olmadı ama işe yarayacak gibi görünüyor.

Bu arada USB portlarının hepsinde bu seçenekler mevcut değil. Göremezseniz şaşırmayın.

Yine aynı işlemi ağ bağdaştırıcı için yapıp kablosuz ağ kopmalarını da engelleyebilirsiniz.

İyi geceler...
  • Sorun usb 3.0 kablosunu değiştirdikten sonra düzeldi. Yeni bir usb 3.0 kablosu alın ve deneyin. Kopmanız gidebilir. Ben hallettim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu 2012'den kalma ama birçok kişi aynı sorunu yaşamış bende toshiba hdd'de bu sorunu yaşıyorum. ama ben kasanın öndeki usb3 girişlerine sorun yaşıyorum sadece. arkadan direk anakarta bağlayınca sorun olmuyor. Bir de bendeki hdd, toshiba'nın çindeki fabrikasından çıkma üzerinde made in china yazıyor. Toshiba'nın filipinlerde de fabrikası var. filipin malı olanlardan 2 farklı hdd denedim onlarda kesinlikle kopma yok. aynı şekilde hayabusa usb bellekleri denedim. ikisi de çok yavaş olsa da çin malı olanlar filipin malı olanlara göre daha da yavaş yazıyor. Kırmamak için kendimi zor tutuyorum.

Neyse konuyu görüp hdd alma konusunda kararsız arkadaşlar varsa yazmak istedim. Toshiba ürünü alacaksanız çin malı değil filipin malı olmasına dikkat edin. Dışarıdan bakılınca Made in china/philippine yazısı dışında herşey birebir aynı görünse de içte durum değişiyor.
  • cemakbaba C kullanıcısına yanıt
    ALINTI:
    Windows 10'a terfi ettiniz fakat USB cihazlarınız aralıklarla kopup hemen bağlanıyor. Bu ayarı kapttığınızda sorun kalmayacaktır:

https://www.technopat.net/sosyal/konu/coezuem-windows-10da-usb-cihazlarin-araliklarla-kopma-sorunu.236995/
  •  Taşınabilir Hard disk'te bağlantı kopma sorunu (SAMSUNG M3 USB 3.0 1TB 2.5)'

Bendeden bu 5tb lik hdd var. anakartım Gigabyte GA-B75M-D3H ama kopyalama başlar başlamaz aygıt bağlantıyı kesiyor. laptopta kopyalamada sorun yok. Haricide sorun yok o kesin ama sorunu bulamadım.

* Windows Yeni
    * Virus kesinlikle yok.
    * Bios Güncel
    * Sürücüler Güncel
    * Usb 3 uzatma kablolu yada direkt anakarta bağlanayarak denedim sorun aynı.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.