Şimdi Ara

HDD Partition kopyalama Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    forumda biraz arama yaptım ama benim gibi cins bir talebi olana rastlamadım :)

Daha önce defalarca Hdd lerimi komple küçük kapasiteli diskten büyük kapasiteli diste kopyaladım ama bu defa 1 TB lık diskimi partisyon ile birlikte 500 GB lık diske kopyalamak istiyorum. Bu şekilde de kullanmadığım disk alanından kazanmayı amaçlıyorum.

Arkadaşlar norton, acronis vs. disk kopyalama yazılımları kopyalanacak diskin (1TB) , hedef diskten (500Gb) büyük olması sebebi ile buna izin vermiyor.

internette şu şekilde bir komut buldum ama kullanmaya çekiniyorum :

XCOPY C:\*.*D:\ /c/h/e/k/r

Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Teşekkürler

• 1 tb da kaç gb dosya var ona bak
    490 gb dan fazlaysa imagenı alsanda 500 gb ye yazdıramazsın.
    1 tb hdd nin image ı 490 gb ise ancak imagenı saklayabilirsin 500 gb hdd de
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScannerEye

Herkese selamlar,
    forumda biraz arama yaptım ama benim gibi cins bir talebi olana rastlamadım :)

Daha önce defalarca Hdd lerimi komple küçük kapasiteli diskten büyük kapasiteli diste kopyaladım ama bu defa 1 TB lık diskimi partisyon ile birlikte 500 GB lık diske kopyalamak istiyorum. Bu şekilde de kullanmadığım disk alanından kazanmayı amaçlıyorum.

Arkadaşlar norton, acronis vs. disk kopyalama yazılımları kopyalanacak diskin (1TB) , hedef diskten (500Gb) büyük olması sebebi ile buna izin vermiyor.

internette şu şekilde bir komut buldum ama kullanmaya çekiniyorum :

XCOPY C:\*.*D:\ /c/h/e/k/r

Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Teşekkürler

XCOPY C:\*.*/C/H/E/K/R D:\ BURDAKİ D HANGİ SÜRÜCÜ OLDUĞUDUR (KOPYALANCAK DISK)E -F GİBİ ***R DEN SONRA BOŞLUK****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi computeron -- 19 Nisan 2011; 18:01:10 >

• 1 .Tb lık diskte ne varsa taşıdım şuan 117 Gb kullanılan alan gösteriyor. Benimde anlamadığım bu işte , programlar kullanılan alana değil toplam disk kapasitesine bakıyor..

Computeron açıklama için teşekkür ederim deneyeceğim..
  • quote:

XCOPY C:\*.*/C/H/E/K/R D:\ BURDAKİ D HANGİ SÜRÜCÜ OLDUĞUDUR (KOPYALANCAK DISK)E -F GİBİ ***R DEN SONRA BOŞLUK****

Malesef bu komut tam olarak işe yaramıyor;
    komut satırından bu komutu verdim ve tüm diski, kopyalamaya çalıştı ama sanırım win7 çalışan sistem dosyalarının kopyalanmasına izin vermedi. çünkü o diskten makinayı açmaya kalktığımda sistem hatası verip, win7 dvd si ile sistem kurtarma seçeneğini önerdi, bu işlemide denedim ama sisem kurtarılamıyor diye mesaj verdi.

Anladığım kadarıyla büyük kapasiteli bir diski küçük kapasiteliye aktarmak mümkün olmayacak. Tek çare yeniden kurulum.

ilginize teşekkürler arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScannerEye -- 20 Nisan 2011; 17:24:21 >
  • 1 Tb disk kaç parça acaba. Eğer sistem ayrı partisyonda ise 500 lük hddye ona göre bölüm yapıp sistemi acronis ile geri kalan dosyaları ise manuel olarak kopyalayabilirsin. Sistem dahi olsa daha küçük botutlu ama dosyaların kullandığı miktardan büyük boyutlu bölüme sistemin aktarılabilmesi gerekir. Sadece partisyonu değilde dosyaları baz almanız gerekiyor.
  • aslında biz dükkanda 1 sistem kurup diğer hdd lere dağıtıyoruz ve kesinlikle eminimki büyük hdd den küçüğünede attığım olmuştur norton ghost ile. he ghost un sürümü farklıdır onu bilemem. benim hdd ler sata değil pata belki onunlada ilgisi vardır. ama benim edindiğim tecrübe kullanılan alanın kopyalanacak hdd nin büyüklüğünden fazla olmaması gerektiği..,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.