Şimdi Ara

HDD Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba seagate 2tb harddiskim var ilginç bir sorun yüzünden hdd'imi biçimlendirmek istedim fakat raw formatına dönüştü ve ntfs formatına getiremiyorum.
    HDD Sorunu HDD SorunuDisk yönetimi ekranına geldiğimde biçimlendir kısmına tıklıyamıyorum araştırdığımda cmd ekranından biçimlendirmeyi buldum fakat orda da yazma koruması var hatası alıyorum yardımcı olabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shunpo -- 5 Ağustos 2020; 22:43:27 >

• Açtığınız diskpart komut isteminde diskinizi seçtikten sonra attributes disk clear readonly komutunu girin ve tekrar deneyin. Olmuyorsa disk yönetiminde diski offline yapıp, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sonra tekrar online yapın.
  • Teşekkür ettim dediğiniz şekilde yazınca clean yapabildim fakat formatını değiştirmek için format fs=ntfs yazdığımda yüzdelik kısımda hiç bir şekilde ilerleme olmuyor
  • Diskte bulunan bad sectorler nedeniyle işlem yapamıyorsunuz
  • Shunpo kullanıcısına yanıt
    2TB disk için format işlemi tüm günü alabilir. Aslında fs=ntfs quick komutuyla hızlıca tamamlayabilirsiniz fakat daha önce yapmadıysanız sabırlı olun derim. Bad sector taraması da yapmış oluyorsunuz çünkü.
  • Griffith kullanıcısına yanıt
    Quick yazsam bile herhangi bir ilerleme olmadı 5dakika kadar bekledim.Harddiski alalı 1ay gibi kısa süre oldu ve doğal olarak çok fazla kullanamadım.Eve geçince bad sectör testi yapabilirsem bilgilendiririm tekrar
  • Shunpo kullanıcısına yanıt
    5 dakika yeterli olmayabilir quick için de. 0'dan 100'e birden çıkıyor o çoğu zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shunpo

Quick yazsam bile herhangi bir ilerleme olmadı 5dakika kadar bekledim.Harddiski alalı 1ay gibi kısa süre oldu ve doğal olarak çok fazla kullanamadım.Eve geçince bad sectör testi yapabilirsem bilgilendiririm tekrar
    Son zamanlarda sıfır diye satılan refurbished disklerle cok fazla karşılaşıyorum. Diski iade etmenizi öneririm

Diskin Refurbished olduğunu anlamak her zaman mümkün olmayabiliyor.

Diski alınca hiçbirşey yapmadan önce yapılabilecek bazı kontroller
    Bad sector taraması ,
    Hdtune benchmark testinde stabill bir grafik ,
    Herhangi bir hex editör ile tüm sectorlerin 00 00 olduğunun kontrol edilmesi
    Disk çalışması esnasında ses çıkartıp çıkartmaması
    Normal olmayan ısınma (hdsentinel yardımcıı olabilir )
    Etiket dizaynı aynı model başka disklerle kontrol edilebilir.
    (Orjinale benzetilmiş etiketler ile karşılaştım )
    Harici taşınabilir disklerin kutularının başka disklerle aynı olması ( WD harici diskin imitasyon muhafazasını da gördüm. Kötü bi taklit idi. )

Ve bu ürünü satanlara karşı tepki verilmesi, ifşa edilmesi gerekir

Kendim kullanılmış diskleri refurbish yapıyorum. (wd ve toshiba ). Ama hiçbir zaman sıfır disk olarak satmadım. Genelde kendim kullanıyorum
    Refurbish yaptıklarımın çoğu kısa süre sonra tekrar sorun çıkartıyor. Çok azı uzun süreli kullanılabilir durumda oluyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.