Şimdi Ara

hdd tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sabah 9'da evden çıkmış olacağım acil cevap lütfen.

bu hdd nasıl? bunu almayı düşünüyorum.
    www.mavibilgisayar.com/katalog/urunler/detayli_bilgi.php?s=19IvWGo2lzFJ9aWHm0sxmjYKYbtvCRV3LOrfjtJ09Az2qD3pgZ&ad=hdd&ur_no=284

şöyle bir yorum yapmışlar;
    trbluesky 19 Nisan 2006

Ses açısından bu hdd seagate 250 gb sata dan çok daha sesli ancak performans açısındanda çok daha iyi. Performansmı sesmi daha önemli konusuna siz karar verin ben ikisinide kullandım ama ses açısından segate' karar kıldım. eğer işyeri ortamında kullanacaksanız samsung alın ancak evde saatlerce kasanız yanıbaşınızda ise o zaman segate öneririm

bu da seagate; bunlara kötü yorumlar yapılmış
    8mb önbellek
    http://www.mavibilgisayar.com/katalog/urunler/detayli_bilgi.php?s=19IvWGo2lzFJ9aWHm0sxmjYKYbtvCRV3LOrfjtJ09Az2qD3pgZ&ad=hdd&ur_no=298

16mb önbellek
    http://www.mavibilgisayar.com/katalog/urunler/detayli_bilgi.php?s=19IvWGo2lzFJ9aWHm0sxmjYKYbtvCRV3LOrfjtJ09Az2qD3pgZ&ad=hdd&ur_no=316

• Sata2 ve 16mb tampon bellek olsun benim dusuncem tabi sen bilirsin
  • ya kardeş baksana yorumlarda çok kötü yazmışlar. bilemedim bende. acayip gürültülüymüş o 16'lık olan.

16mb önbellek
    http://www.mavibilgisayar.com/katalog/urunler/detayli_bilgi.php?s=19IvWGo2lzFJ9aWHm0sxmjYKYbtvCRV3LOrfjtJ09Az2qD3pgZ&ad=hdd&ur_no=316
  • ne yapsam, ne yapsam, ne alsam.

hiç kullanan kimsede gelmez sabahın köründe tabi
  • Sen Bence Biraz aceleci davraniyorsun iice karar vermeden almaya gitme bence iice arastir bence kullananlar ile gorus bi
  • Seagate 250GB NCQ 7200.10 serisini kullanıyorum 6 aydır, Sıfır sorun, iyi performans ve az ses..kardeşim evde aynı model 7200.9 serisini kullanıyor, tekerleksiz traktör gibi..o kadar diyim ben sana..
  • quote:

Orjinalden alıntı: snoopcess

Seagate 250GB NCQ 7200.10 serisini kullanıyorum 6 aydır, Sıfır sorun, iyi performans ve az ses..kardeşim evde aynı model 7200.9 serisini kullanıyor, tekerleksiz traktör gibi..o kadar diyim ben sana..

bu hangisi ki yukarıdakilerden???

NCQ 7200.10 ne?
    7200.9? ne?

ncq ibaresi var ama 9, 10 yazmıyor?

hangisi iyi yukardakilerden?

hangisini alacağım ben?
  • samsung sata 2 dısk kullanıyorum ses hıc yok denebılır yınede sen bılırsın ama samsung ses olayını tamamen kaldırıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: GiVeNcHi

samsung sata 2 dısk kullanıyorum ses hıc yok denebılır yınede sen bılırsın ama samsung ses olayını tamamen kaldırıyor...

yukarda sesli demişler samsunglar için?
  • bende 6 gün önce Seagate 7200.10 320 gb Sata II hdd aldım, performansı gerçekten harika, ses konusu benimde kafamı çok karıştırmıştı ama bende daha önce Samsung 160gb hdd vardı o sanki odun kırıyor gibi sesliydi.....

ama benim anlamadığım winxp açılışı yavaş gibi geldi eğer doğruysa herkes win çubuğu 2 ya da 3 kez gidiyorumş bende 8-9 tur rahat atıyor, burada sorun varmı yoksa normal mi?
  • bende 80 gb seagate pata var.akrabam da samsung 80 gb pata var.Benim ki çok çok daha az ses çıkarıyor.
    samsung daha ilk kez çalıştırıldığında bile ne biçim ses çıkarıyordu.
    bi de samsung sessiz derler. hiç anlamıyorum bu işi.
    fiyatından belli seagate in daha iyi olduğu .
    seagate den şaşma derim.
  • hmmm bu ses olayı ilginç. 120 lik eski bir hdd var. kasa hep açık ve tek bir kez sesini duyduğumu hatırlamıyorum.
  • valla seagate kullandım traktör gibiydi maşallah. sanki vitese geçse rahatlayacakmış gibiydi. samsung aldım kafam rahat artık. bir daha hayatta seagate almam.
  • Arkadaslar seagate hdd'lerinde bir ses sorunu vardı (bende seagate kullanıyorum ) ancak bu ses problemini 7200.10 modellerinde hallettiler. Chip dergisinin Subat 2007 sayınında 50 hdd karsılastırılıyor, burada hem performans hemde ses olarak testlerden gecirilmis hdd'er bu sayıdaki incelemeyi okursanız istediginiz kriterlere gore secimize yardımcı olacaktır...
  • Hard disk i alirken uzerinde yaziyormu .9 veya .10 oldugu nerden anlaya biliriz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Blr -- 6 Şubat 2007; 10:48:43 >
  • demek ki bu ses ve performans işi markalardan çok modellere bağlı
  • Arkadaşlar WESTERN DIGITAL 400GB 7200RPM 16MB SATAII Hdd nasıl bilirsniz.
  • Bu ayki CHIP dergisinde SAMSUNG SATAII 250GB 8mb cache 7200rpm NCQ övülmüştü performans degerleri gayet basarılı idi... Ben de SAMSUNG SATAI 120GB kullanıyorum memnunum, hem süratli hem de sessiz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emre Blr

Hard disk i alirken uzerinde yaziyormu .9 veya .10 oldugu nerden anlaya biliriz ?

satış yapan internet sitelerinde iyice incele. ikiside aynı isimle satılıyor bazı yerlerde. sanalmarketim ya da mavibilgisyarın sitelerinde ikisinide görebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.