Şimdi Ara

HDMİ kablo T yapmak ..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 Hdmi çıkışlı uydum var 2 plazmam var uydunun Hdmi çıkışından çıkan kabloyu ortadan kesip 2 tv nin hd kablolarını lehimimlsem 2 tv dede aynı anda hd görüntüyü alabilirmiyim

yani bildiğimiz T bağlantı olurmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1457 -- 21 Nisan 2011; 14:13:55 >

• olacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar1457

1 Hdmi çıkışlı uydum var 2 plazmam var uydunun Hdmi çıkışından çıkan kabloyu ortadan kesip 2 tv nin hd kablolarını lehimimlsem 2 tv dede aynı anda hd görüntüyü alabilirmiyim

bilmiyorum, ama zannetmiyorum.

böyle bir şeye ihtiyacınız varsa, HDMI splitter, HDMI çoklayıcı, HDMI switch terimlerini googleda ararsanız ilginizi çekecek ürünler bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn1905

quote:

1 Hdmi çıkışlı uydum var 2 plazmam var uydunun Hdmi çıkışından çıkan kabloyu ortadan kesip 2 tv nin hd kablolarını lehimimlsem 2 tv dede aynı anda hd görüntüyü alabilirmiyim

bilmiyorum, ama zannetmiyorum.

böyle bir şeye ihtiyacınız varsa, HDMI splitter, HDMI çoklayıcı, HDMI switch terimlerini googleda ararsanız ilginizi çekecek ürünler bulabilirsiniz.

evet var 50 $ dan başlayıp 200$ kadar gidiyor çokk pahalı uygun bi çözüm olarak t bağlantıyı kendim kesip deyeceğim olmazsa neyapalım..

• biri yardım etsin hiç anlayan yokmu buişten

• Valla mantıken dediğin şey paralel bağlantı ve çalışması gerekiyor.
    Senin yerinde olsam denemiştim coktan..
    Sonucunu yazmayı unutma
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Valla mantıken dediğin şey paralel bağlantı ve çalışması gerekiyor.
    Senin yerinde olsam denemiştim coktan..
    Sonucunu yazmayı unutma

deneyen kimsenin de olmaması ilginç. neticede paralel bağlantı bir çıkıştan gelen görüntüyü scaart yada tost bağlantıda sorunsuz şekilde 2 tv ye dağıtabiliyoruz hdmi da kısa devre yada sorun yaratacak bir durum olurmu malumatımız yok bu konuda.. tv yi uçurmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1457 -- 23 Nisan 2011; 17:10:35 >
  • GÜNCEL yok mu bi anlayan
  • Dijital veri olduğunda kesip ekleyip çoklayabileceğini sanmıyorum. Nasıl network kablosunu ekle çoğaltamıyorsan hdmi da yapman imkansız bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Dijital veri olduğunda kesip ekleyip çoklayabileceğini sanmıyorum. Nasıl network kablosunu ekle çoğaltamıyorsan hdmi da yapman imkansız bence.

bildiğimiz hub'lar bu işi böyle yapıyor, yani paralelliyor. ki eskiden networkler koaksiyel kablolarla kuruluyordu ki zaten T leme tabiri burdan geliyor.

konuya dönersek bence çalışır, çalışmasa da tek sebebi voltaj düşüklüğü olabilir diye düşünüyorum. aynı anda 2 tv yi beslemek işaret voltaşını düşürebilir. hdmi in nasıl çalıştığını bilmiyorum belki tv lerin içinde bu voltaj ayarlanıyordur, böyle ise sorun çıkarmaz.
    T leme yaptıktan sonra önce tv'leri sırayla çalıştırmayı deneyin sonra ikisini birden çalıştırmayı deneyin bence

• quote:

çalışıp çalışmadığını buraya yazsanda bizde öğrensek.
  • hdmı kablosunu ortadan kes ucları rengine göre bağla sonra lehimle ve elektik bantını 1 cm keserek uçları bantla son olara sinyal bozulmsın dite aleminyum folya ile sar bitti kullanacağın cihazlara bağla ve hepsini kapatıp yeniden aç
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.