Şimdi Ara

HDMI Version

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu HDMI Version 1.2 yada 1.3 olması ne gibi farklılıklar oluşturur tam farkını bilen varmı

• 1.2 HD_1.3 FULL HD..Tv lerde Daha derin renk sunar...HDMI Kablon1.2 ise 1080p Sinyalini alsan Bile .1.3 HDMI Kablo gibi Net alamassın Daha Derin Renk Stabilitisi..Sunar Derler Ama ..Ben Bu zamana Kadar Her türlü Bağlantıyı Yapmış biri Olarak (1.2 Versiyon Ve 1.3 Versiyon Arasında Fark yok.Hımm Bide yeni Paneller Beraberinde 10 Bıt Renk Özelliği İle geliyo Ama 8 Bıt Olan Panelle Arasında Farkı göremedim ...Yada Benim Gözler Bozuk
  • Hiç bir şey farketmz!

1.0 bile olsa yeter,çünkü bugün için taşınan sinyal kapasitesi için yeterlidir!

xvYColor/DeepColour veya gelişmiş DTHD v.s sinyaller içinde ne yayın olarak nede kayıtlı medya olarak kaynak yoktur!

Ancak yeni nesil bazı HDCam-corder ile xvYColor çekim yapılıyor ve bunlarda 1.3 gerekiyor,kaldıki paneliniz de Deep-Color
    desteği yoksa yine hiç bir işe yaramaz 1.3 olması!!!

++
    1.3 için hem panel panelde+external cihazda bu uyumluluk olması gerekiyor,kısaca tek başına 1.3 bugün için hiç bir anlam
    ifade etmiyor!

++
  • sayın entropi13,
    yukarıda arkadaşlar açıklamış,
    bazı özellikleri alabilmek için 1.3 gerekiyor,ama hani kaynak?
    diyelim ki deep color özelliğinden faydalanmak istiyorsun,evet bu özellik 1,3 istiyor,
    bluray oynatıcıda bu özellik olacak bu bir,ekranımızda olacak bu iki+bluray diskte olacak buda üç....
    ondan sonra kablomuzun 1.3olması şart...ama
    ben bugüne kadar bu özellikte birbluray görmedim..
    kablomuz değil 1,3 1,4 1,5 bile olsa,şu an itibari ile 1.0 hdmıden hiçbir fark yaratmıyacak,
    aynen 24p olayı gibi,bluray tanıtımlarında,cihaz tanıtımlarında bas bas bağırıyorlar 24p diye,kaç tane 24p destekli bluray var elimizde?
    ......1,3e hiç ama hiç takılmayın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

xvYColor/DeepColour veya gelişmiş DTHD v.s sinyaller içinde ne yayın olarak nede kayıtlı medya olarak kaynak yoktur!

ozaman televizyon ayarlarından xv renk ayarını seçmemizin pek manası yok gibi kullandığımız kablonun üzerinde hdmi versiyonu yazmıyorsa bunu ne şekilde öğrenebiliriz.

bunu sormamın nedeni filmleri bilgisayardan televizyona aktararak seyrettiğimde bazen kırılmalarla karşılaşıyorum aynı filmi lcd ekranda seyrettiğimde bu kırılmalara rastlamıyorum televizyon sony 40x3500 oyunlarda herhangi bir problemim olmadı şimdiye kadar.

ekran kartının özellikleri

Görüntüleme Desteği : HDMI : 2 Adet / Versiyon : 1.2
    TV Out Desteği : Var - 1024x768 , 1080p
    Çift Monitör Desteği : Var - Hydravision 3
    DVI : Var. 2 adet Dual Link DVI
    HDTV Uyumlu : Evet
    HDCP : Evet
    Doğal Görüntü Desteği : 10-bit / 1 Milyar Renk
    3D Grafik Çözünürlüğü : 2560x1600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _köle_ -- 10 Ocak 2009; 1:28:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: _köle_

quote:

Orjinalden alıntı: albani

ozaman televizyon ayarlarından xv renk ayarını seçmemizin pek manası yok gibi kullandığımız kablonun üzerinde hdmi versiyonu yazmıyorsa bunu ne şekilde öğrenebiliriz.

bunu sormamın nedeni filmleri bilgisayardan televizyona aktararak seyrettiğimde bazen kırılmalarla karşılaşıyorum aynı filmi lcd ekranda seyrettiğimde bu kırılmalara rastlamıyorum televizyon sony 40x3500 oyunlarda herhangi bir problemim olmadı şimdiye kadar.

ekran kartının özellikleri

Görüntüleme Desteği : HDMI : 2 Adet / Versiyon : 1.2
    TV Out Desteği : Var - 1024x768 , 1080p
    Çift Monitör Desteği : Var - Hydravision 3
    DVI : Var. 2 adet Dual Link DVI
    HDTV Uyumlu : Evet
    HDCP : Evet
    Doğal Görüntü Desteği : 10-bit / 1 Milyar Renk
    3D Grafik Çözünürlüğü : 2560x1600

-------
    Selam

-xvColour/Deep-colour "OFF" yapacaksınız bunları!! hoş "ON" da olsa hiç bir işe yaramaz!

-Kardeşim zaten piyasada satılan hangi HDMI kablosunun üretici tarafından alınmış "HDMI version Competible-Certificate" vardır
    Aslında böyle sertifikalı kablolar var tabiki WireWorld/QED/Monster/Gefen/VanDenHull v.s v.s gibi o bildik ve eski firmaların bütün
    kabloları sertifikalıdır!!!

-Senin bahsettiğin kablolardaki,HDMI version yazmıyor v.s olayına ise hiç kafanı takma 1.0 bile olsa senin işini görecektir!
    aktarılan band genişliği bu kablolarda bugün için çok azdır!

-Ama dandik kablo alıpta üstünde değil 1,3b 1,8x yazsa bile yine hikayedir
    zaten piyadaki bütün kablolar artık 1,3!!!!(yani hesapta 1,3 tabiki)
    -----------------------------------

*********bunu sormamın nedeni filmleri bilgisayardan televizyona aktararak seyrettiğimde bazen kırılmalarla karşılaşıyorum aynı filmi lcd ekranda seyrettiğimde bu kırılmalara rastlamıyorum televizyon sony 40x3500 oyunlarda herhangi bir problemim olmadı şimdiye kadar***************

diye soruyorsun ama bunu tam anlamadım??
    -PC den panele aktardığında kırılma oluyor diyorsun,bunu anladım diyelim;
    -aynı filmi LCD ekranda izlerken olmuyor derken,bu sefer hangi kaynaktan aktarıyorsun panele filmi????

burasını tam anlıyamadım,kusura bakma
    Ancak bunların kablo ile alakası olup-olmadığını bilemem,çünkü yukarıdaki olayı tam anlıyamadım henüz!
    Daha net ve kablolamanın nasıl yapıldığını v.s açıklaman gerekiyor??

Normal HDMI1,2 kablo ile bu dediklerin aslında olmaz!oluyorsa başka sebebler vardır??

Selamlar

• hdmı kabloyu aşağıdaki yerde aldım 7.5metre
    http://www.protel-elektronik.com/asp/listgroup.asp?group=4.7

kaynak olarak filmleri bilgisayardan izliyorum kmplayer power dvd + avc codeclerini kullanıyorum genellikle kmplayerin dahili codeclerini devre dışı bırakıyorum lcd monitör Viewsonic VX2025VM p-mva 8ms lik bir panele sahip bilgisayar dvi üzerinden bağlı, lcd televizyona görüntü dvi-hdmi çevirici ile aktarılıyor ayrıca lcd televizyona kablo tv bağlı digital bu pozitek alıcı ile birlikte hdmi üzerinden(ng hd yayınında bir problem yok sorunsuz) oyunları genellikle 1920*1080 çözünürlükte oynuyorum hd4850 ile gayet güzel sıkıntısız oynuyorum ama sıra full hd filmlere gelince hareketli sahnelerde kırılmalar oluyo ( filmlerin bitrate oranı genelllikle 5000-15000 arasında değişiyor )

• merhaba

kırılma sahneleriyle ilgili birşey söylemek istiyorum bir ara denersiniz belki doğru yere parmak basmışımdır,

ekran ile monitör arasında klon seçeneğini yada tek ekran seçeneğini kullanınız,yani iki ekranıda aynı anda kullanmayınız,ben iki ekran oluşturupta film izlediğimde hareketli sahnelerde dalgalanma ve kırılma ile karşılaştım ama tek ekran yada kolanlamalı ekrana geçince sorun kalmadı, umarım anlatabildim yada yardımcı olabildim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yyusa

merhaba

kırılma sahneleriyle ilgili birşey söylemek istiyorum bir ara denersiniz belki doğru yere parmak basmışımdır,

ekran ile monitör arasında klon seçeneğini yada tek ekran seçeneğini kullanınız,yani iki ekranıda aynı anda kullanmayınız,ben iki ekran oluşturupta film izlediğimde hareketli sahnelerde dalgalanma ve kırılma ile karşılaştım ama tek ekran yada kolanlamalı ekrana geçince sorun kalmadı, umarım anlatabildim yada yardımcı olabildim.

teşekkürler bende genellikle tek ekran kullanıyorum kırılmalar öyle aşırı düzyde değil ama arada dikkat çekiyor neyse sistemi baştan kurup driver güncellemesi falan da yapıcam bakalım bişey değişecekmi
  • Peki arkadaslar bu hdmi 1.2 ve 1.3 çıkış tamam da bu piyasadaki full hd destekli hdmi kabloların normal hdmi kablodan farkı nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: math.man

Peki arkadaslar bu hdmi 1.2 ve 1.3 çıkış tamam da bu piyasadaki full hd destekli hdmi kabloların normal hdmi kablodan farkı nedir?

merhabalar,
    full hd destekli yada desteksiz hdmı kablo olmaz,o yazılanlar bir şekil aldatmaca,doğru dürüst kaliteli kablo üreticileri böyle salak salak şeyler yazmaz ürettiği kablonun üstüne,kişi bilmiyor bakıyorkabloya hee bu 1080p taşıyormuş,demekki öbürü taşımıyor o zaman ben bunu alayım diyor,tam bizim gibi hala dvixlerle iso dosyalarıyla vcdlerle uğraşan insanlara göre bi satış şekli...adam 1000liraya bluray oynatıcı alıp acaba bu kopya dvd vcd okurmu diye soruyor,eee bu mantıkta adamı nasıl tavlıyacan yaz 1080p full hd falan filan çak.....

BÜTÜN HDMI KABLOLAR 1080P İLETİR....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.