Şimdi Ara

Hitachi SATA-2 HDD sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben Intel D865PERL model bir anakart kullanıyorum. Üzerinde 2 adet SATA-1 girişi var. Özellikle forumlarda gezinirken herkes SATA-2 diski SATA-1 anakarta takabilir miyim die çeşitli sorular soruyordu. cevapları ise evet takabilirsin küçük bir jumper ayarı sayesinde şeklinde cevap geliyordu. Bu yorumlara güvenerek bahsi geçen HDT25050VLA360 yüksek performanslı diski satın aldım üzerinde jumper takılabilecek herhangi bir socketi yok. Anakartıma taktığımda ise bios ekranına girmek istediğimde tam biosa giriyor diye bir yazı geliyor ama sonra bilgisayarımı kilitliyor. Bunun bir çözümünü bilen varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

• Sata2 diskler zaten alındığında jumper takılı olarak gelir.Yani senin bi ayar yapmana gerek yok.Sata2 olarak kullanacaksan jumperı çıkartıyorsun bu kadar.Tabi sen yinede diski bi incele tam tersi de olabilir hitachi diskleri pek bilmem çünkü çoğunda öyle ama.
  • hitachide jumber yok arakdşa 320 liğini aldık arkadaşın anakartı sata 1 di taktık çalıştı sorunsuz bi şekilde kendisi ayarlıyo herhalde hitachi
  • ama bnmkinde maalesef çalışmadı :((( diskten çok anakartım ile ilgili bir problem var sanırım anarkatımda NCQ desteği yok ama HDD de var peki bununla bir ilgisi olabilir mi
  • sanmıyorum ncq olacagın hdd yi başka bi anakartta dene umarım bu imkanın vardır
  • daha bugün aldım HDD yi yarın gidip orada bi deneyeceğim olmazsa kasayı da götürürüz hiç olmadı HDDyi değiştirmeye çalışırız hele bi yarın deneyekte :)) cevap yazdığınız için çoq saolun arkadaşlar.
  • bugün servise götürdüm bu bahsi geçen diski ve bozuk olduğu ortaya çıktı. Yenisi ile değiştirildiğinde bu diskin SATA-1 de sorun çıkartıp çıkartmadığını sizlere bildiririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.