Şimdi Ara

Hızlı kilo verme ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 16 yaşındayım 180 cm boyundayım ve 100 kiloyum. Fazla yemek yemediğim halde 1-2 kilo bile veremiyorum ve çok rahatsızım bu durumdan. haftada 3 gün fitness salonuna gidiyorum ama yinede bi değişim yok.diyet yapmak istiyorum ama aç kalamıyorum çok rahatız oluyorum.
    bunun yanısıra ramazan ayında 30 gün orucumu tutabiliyorum.

Bana ne önerirsiniz ? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

• Aç kalamıyorum diye bir şey yok zaten diyet yap aç kalda dien yok sana adam gibi sadece vücüdun gereksinimi olan seylerı ye bol su iç fitness a dewam et.30 gun oruc tutuom dıon ac kalamıom dıon garıp yanı.Eger sen kendını rahatsız oluyorum diye sartlandırırsan zor bıraz kılo vermen.
  • Mesela 1 ogun yemeyip ertesi ogun hayvan gibi yeme
  • Güncel lütfen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: l1b_598

Mesela 1 ogun yemeyip ertesi ogun hayvan gibi yeme

hocam buneyaaa....bunasıl ikaz
  • aynen öyle saçma şeyler yazmışsınız hep yardım istedik diyet yap diyip bırakmışsınız biliyoruz diyet yapmasını. Yardımcı olabilcekler yazsın lütfen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Chaser1

Merhabalar. 16 yaşındayım 180 cm boyundayım ve 100 kiloyum. Fazla yemek yemediğim halde 1-2 kilo bile veremiyorum ve çok rahatsızım bu durumdan. haftada 3 gün fitness salonuna gidiyorum ama yinede bi değişim yok.diyet yapmak istiyorum ama aç kalamıyorum çok rahatız oluyorum.
    bunun yanısıra ramazan ayında 30 gün orucumu tutabiliyorum.

Bana ne önerirsiniz ? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Oncelikle gun icinde neler yedigini yazabilir misin? Aksam 8 den sonra yemek yiyorsan bunu kesmelisin.. Fazla yemiyorum diyorsun ama bu bir hata..Ana ogunler disinda ara ogunleri de eklemelisin..(ara ogunler ekle derken bir kerede yiyip doyabilecegin miktari parcalara bol) Ne kadar az yemek yersen metabolizman vucuda fazla besin girmedigi icin yediklerini depolamaya calisir.. Bunlarda yag olarak kalir. Ben 3 saatte bir yemege calisiyorum. Haftada 4 gun agirlik 1 gun ise kardio yapiyorum. Amacin kilo vermek ise sana tavsiyem fitness salonunda iligili hocanla gorusup sana bir program yazmasini isteyebilirsin.. Ufak ufak kendini cok zorlamadan hocanin on gordugu sekilde agirlikliklar ile calisabilirsin.. Vucutta ki kas miktari arttikca yag miktari da azalacak, metabolizman ona gore calisacaktir. Boyunda musait 16 yasindasin eger disini sikarsan beklediginden kisa bir surede atletik bir vucuda sahip olabilirsin. Yuzme biliyorsan bol bol yuzmeye calis, ilerleyen zamanlarda ne kadar etkili oldugunu gorursun. Tekrar soyluyorum yasin genc olabildigince spor yap kilolari illaki vereceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yander -- 12 Mart 2009; 12:15:15 >

• Teşekkür ederim yorum için. Neler yediğimi yazmamı istemişsiniz. Öğrenci olduğum için genelde şöyle;
    Sabah 7 de bir bardak çay bir dilim ekmek hafif reçel peynir falan filan bilindik şeyler. Zayıflamam gerektiği için okulda kantinden birşey almıyorum artık. yani sabah 7 ile öğlen 2:30 arası bişey yemiyorum. eve gelince ne varsa onu yiyorum buraya yazabilceğim bişey yok ne varsa yiyorum doyana kadar. saat 3 ten akşam 7:30 a kadar pek bişey yemiyorum aslında dolabın doluluğuna bağlı. böyle yani günden güne değişiyor sabit bi programım olmadı hiç.
  • Ben bu hafta 2,5 kilo verdim.Yaptığım şeyler sabah kahvaltımı edip(asla kahvaltı etmezdim) 3 öğün aşırı doymadan az yağlı yemekleri yemem(sebze ağırlıklı) birde Alli diye bir hap var yediğin yemeklerden gerekli olan yağı vücuda alıyor gereksizleri dışarı atıyor ben çok memnunum.Öncelikle söyleyeyim bu zayıflama hapı değil diyet ve sporla kilo vermeye yardımcı olan hap.Bende inanmazdım böyle şeylere ama şuan işe yarıyor ve memnunum.İnternette araştır hapın çalışma mantığını diğer zayıflama haplarıyla alakası olmadığını göreceksin.Bu haftada spor a başlıyorum.Ayrıca kilo verirken sporun şart olduğunu düşünüyorum..
  • helal olsun valla millet takır takır zayıflıyor. banada yardımcı olun lütfen ?
  • Nasıl yardım edebilirizki sana?Anca neler yaptığımızı söyleriz.Söyledim zaten tam doymadan 3 öğün ye,spor yap,benim önerdiğim hapı kullanabilirsinbenim yaptıklarım bunlar.Hiçbiri olmadı diyorsan profesyonel bir yardım al
  • güncel lütfen.
  • 1.GÜN
    Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, bir dilim kızarmış kepek ekmeği, çay.
    Öğle : Bir parça haşlanmış ya da ızgara et, söğüş domates, şekersiz çay veya kahve.
    Akşam : Bir dilim kızarmış kepek ekmeği, yeşil salata, bir tane meyve, çay ya da kahve.

2.GÜN
    Sabah : 1 adet mevsim meyvesi veya bir bardak greyfurt suyu, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği.
    Öğle : Haşlanmış ıspanak, domates, kereviz salatası.
    Akşam : Dilediğiniz kadar meyve salatası, çay ya da kahve.

3.GÜN
    Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği, çay veya kahve.
    Öğle : Haşlama veya ızgara balık. Mevsim meyvesi, çay veya kahve.
    Akşam : Söğüş domates, yağsız ve etsiz pişirilmiş kereviz yemeği, çay veya kahve.

4.GÜN
    Sabah : 1adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği, çay veya kahve.
    Öğle : 1 adet haşlanmış yumurta veya bir parça yağsız, tuzsuz peynir. Çok az yağlı fasülye yemeği. 1 dilim kepek ekmeği, çay veya kahve.
    Akşam : Çiğ yeşil biber (veya haşlanmış ıspanak) mevsim salatası, çay veya kahve.

5.GÜN
    Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği.
    Öğle : Izgara balık, yağsız mevsim salatası, 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği, çay ya da kahve.
    Akşam : Yağsız ve tuzsuz beyaz peynir, haşlanmış ıspanak, 1 dilim kepek ekmeği, çay ya da kahve.

6.GÜN
    Öğle : Çeşitli mevsim meyveleri, çay ya da kahve.
    Akşam : Yeşil salata, domates, bir parça yağsız peynir, mevsim meyvesi, çay veya kahve.

7.GÜN
    Öğle : Izgara tavuk eti, domates, havuç, haşlanmış lahana, mevsim meyvesi, çay veya kahve.
    Akşam : Yeşil salata, haşlanmış lahana, mevsim meyvesi, çay veya kahve.

8.GÜN
    Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği, çay veya kahve.
    Öğle : Haşlanmış lahana, bir tane haşlanmış yumurta, çay veya kahve.
    Akşam : Mevsim meyveleri, çay vaya kahve.

9.GÜN
    Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği, çay veya kahve.
    Öğle : Izgara yağsız et, domates, haşlanmış lahana, çay veya kahve.
    Akşam : Haşlanmış tuzsuz karnabahar, mevsim meyveleri, çay veya kahve.

10.GÜN
    Sabah : 1 tane mevsim meyvesi, çay veya kahve.
    Öğle : Haşlama veya ızgara yağsız balık, 1 tane mevsim meyvesi, çay veya kahve.
    Akşam : Yağsız kereviz yemeği, mevsim meyveleri, domates, çay veya kahve

bunu bir siteden aldım
    ben 92,5'dan 88'e düştüm 10 gün boyunca...

dahada devam edeceğim... tavsiye ederim...

portakal,greyfurt,limon suyunu kartışrıp içebilirsin sabahları tok tutar... birde kaynamış yumurta olabilir buda tok tutar...

bol bol su iç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 13 Mart 2009; 19:37:48 >

• Kardeşim çok sağol değerli yorumun için fakat öğrenci olduğumdan okulda lahana ızgara gibi yeme şansım olmuyor bana okula yönelik bir program öneremezmisiniz ? Yani hani kahvaltımı ediyorum sabah evdeyken, okulda hiçbirşey yemesem eve gelince ne yiyebilirim bunları düşünerek birşeyler söylerseniz memnun olurum Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Chaser1

Kardeşim çok sağol değerli yorumun için fakat öğrenci olduğumdan okulda lahana ızgara gibi yeme şansım olmuyor bana okula yönelik bir program öneremezmisiniz ? Yani hani kahvaltımı ediyorum sabah evdeyken, okulda hiçbirşey yemesem eve gelince ne yiyebilirim bunları düşünerek birşeyler söylerseniz memnun olurum Teşekkürler.

sanırsam 16 yaşındasın bende 16 yaşındayım okula gidiyorum...

sabahları evden çıkmadan portakal,greyfurt,limon suyunu kartışrıp içebilirsin ... tok tutar... eve gelince 3-4 gibi o listeyi uygulayabilirsin... akşamda yine ne yazıyorsa 6.30 7.00 gibi yiyebilirsin...

devam edeceğim istediğim kiloya düşene kadar devam edeceğim... üstelik ben arada kaçamak yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 13 Mart 2009; 22:17:26 >

• kardeş evet aynı yaştayız. iyi güzel diyorsunda portakalım mevzimi bitti bitecek greyfurtta öyle limon suyu her zaman bulunurda limon suyunun tek başına işe yarıcağını sanmıyorum =) senin MSN 'i ekledim bi kabul edersen konuşmak isterim. Teşekkürler.
  • Dostum şimdi yazıcaklarımı uygularsan zayıflayabilirsin. Öncelikle rejim yapmak suyun altında nefes tutmak gibidir (Dr. Murat Öz' den alıntı). Yani bir süre sonra psikolojik olarak isyan ettirir insanı. Ama düzenli beslenmek ve aç kalmadan zayıflamakta mümkün. Bunun için günde 3 öğün yemek bir öğün meyve şeklinde beslenmelisin. Sabah kahvaltıda 1 domates, 5 zeytin, 60-70 gr peynir (yanında salatalık, biber de olabilir) şeklinde beslenebilirsin. Her kahvaltıda aynı şekilde beslenmeyi alışkanlık haline getir. Öğlen bir tabak yemek, yanında yoğurt veya salata yine akşam aynı şekilde beslen. Yemekler genellikle sebze yemeği olsun ancak gün içinde 100 gr tavuk ya da balık yemeye dikkat et. Ayrıca günde yarım ekmeği öğünlere yayarak tüketebilirsin ancak beyaz ekmek olmamalı. Akşam 8 den sonra bir adet meyve ye fazlaya kaçırma çünkü meyvelerin kalorisi yüksektir. Bunları uygularsan çok rahat şekilde zayıfladığını görüceksin. Bu bilimsel bir program. Görünüşte zayıflatmaz gibi geliyor ama gerçekten etkisini gösteriyor.

• Teşekkür ederim kardeş. Denicem hepsini. Başka yardımları olan varsa bekliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.