Şimdi Ara

Honda City - Renault Clio hangisi dersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 20.000 liraya kadae bir bütçem var, çok sorun çikarmayacak bir aile arabası istiyorum. Bu yüzden dizeldense benzin + lpg kombinasyonuna yöneldim. Kendime uygun bulduğum 2 ilan var, biri 2006 model Honda City, diğeri yine 2006 Renault Clio. Clio nun biraz daha alt klasman bir arac oldugunu dusundugum icin city e daha yakinim. Bu arada yaptigim arastirmalarda honda city nin cok kotu bir tasarima dahip oldugu gibi genel bir kani oldugunu ogrendim ama bence arac guzel. Araclar hakkinda bilgisi olan arkadaşlar bir kiyaslama yaparlarsa veya alternatif bir araç önerirlerse sevinirim.

2006 Honda City
    http://araba.com/285932393/Honda-City-14-Elite-F1-JANZUMAN

2006 Renault Clio
    http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=173491652&rnd=6653

• Dış tasarımı hoş bir araba city ama nasıldır iyimidir kötümüdür bilemiyorum. Ben clio yerine city'i seçerdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerrard1903

Dış tasarımı hoş bir araba city ama nasıldır iyimidir kötümüdür bilemiyorum. Ben clio yerine city'i seçerdim
    honda city'nin neden çok kötü bir tasarımı olduğunu düşünesiniz bence gayet hoş bir tasarımı var iç mekan da çok güzel sadece ince yanak lastiklerle arkadan biraz iç gıcıklayıcı duruyor o kadar. bana kalırsa clio yerine rahatça tercih edilir. hem honda hem de tasarımı da dediğiniz gibi kötü değil. otomatik arayışında iseniz de cvt şanzımanıyla yine city öne çıkar. city'i b sınıfı sedan gibi düşünmüşler sanırım (civic c,accord d sayarsam) ama bana kalırsa b'yi aşar bu araba

• City tutulmayan ve igrenc tasarima sahip bir arac. Hele ilk versiyonunu gorunce midem bulaniyor.haliyle 2.elleride hic tutulmuyor.
    Diger secenekte clio degil sumbul.aractan beklentiniz yoksa alinir binilir aldiginiz fiyata 1 gun sonra satilir.
  • city nin tasarimi kotu degil bence guzel, hele ki tasarim olarak symbol mu city mi derseniz kesinlikle city.
  • Honda nin yedek parçası vs nasıldır, city nin bu kasası çok tutulmayan bi versiyon olduğundan arabanin ariza yapmasi durumunda tamiri bana pahaliya mi patlar ? 2. Olarak city i bundan 1-2 sene sonra satmaya çalışsak clio ya göre çok mu değer kaybeder veya çok zor mu satarız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ironmate

Honda nin yedek parçası vs nasıldır, city nin bu kasası çok tutulmayan bi versiyon olduğundan arabanin ariza yapmasi durumunda tamiri bana pahaliya mi patlar ? 2. Olarak city i bundan 1-2 sene sonra satmaya çalışsak clio ya göre çok mu değer kaybeder veya çok zor mu satarız?
    City'nin tasarımı bana hitap etmediğinden Clio alırdım.
  • Bilgisayardakiler için:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-orjinal-ve-temiz-diesel-2006-kilimali-173491652/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true

Bence çok km yapılmayacaksa ailece haftasonu gezisi ve market alışverişi tarzı kullanılacaksa.

Clio:

+Az yakıt

+Ucuz ve bol parça

+Geniş servis ağı

+2.el

City:

+Güvenlik

+Sorunsuzluk

+Bence tasarımı Symbol'den bin kat iyi

+Konfor

City ama manuel olursa daha iyi otomatik sıkıntı çıkarsa sizi üzebilir.2.eli biraz dah yavaş SYmbol'e göre ama daha güvenli ve konforlu bir araç

Birde Symbol'ün şirket aracı olma ihtimali yüksek 34 plaka.

Ben olsam aile aracı olarak kullanılacaksa çok fazla km yapmayacaksa City alırım.

Yok yılda 10.000-15.000 km yaparız parçası bol olsun ucuz olsun bakım derdiniz varsa Symbol var.

Ben olsam City alırdım onu söyleyeyim ama manuel mümkünse.

• Hocam önceliklr yorumlarınız için teşekkür ederim, ancak otomatik city icin neden sizi uzer dediniz, yedek parcasi cok mu pahali acaba ?
  • City' nin tasarımını beğenmeyip ilandaki Clio daha güzel demek bayram şakası olmalı
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    İlk defa sana katıldım,şu anda kendime şaşkın şaşkın bakıyorum
  • hocam bende bi ara niyetlenmiştim honda city almaya fakat çok eksi yönü varmış birde yol tutuşu sıfıra yakın filan deniyo o yüzden güvensiz gibi clio yu hiç sölemiom boş arabaya o kadar para vermeyin toyota corolla yada avensis felan bakarsanız bunlar sizi üzmez sorun çıkartmaz aynı şekilde honda civic filan bakabilirsiniz
  • City ye iyi arac diyenler 1 nisan sakasi yapiyot olmali.
    Bu city nin anadoldan tasarim olarak ne farki var ya
    Alan kullanan insanlara farkli gozle bakiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

City ye iyi arac diyenler 1 nisan sakasi yapiyot olmali.
    Bu city nin anadoldan tasarim olarak ne farki var ya
    Alan kullanan insanlara farkli gozle bakiyorum.
    Yol tutuş, hareket halinde gelen sesler vs clio 3 jazzdan birçok konuda daha iyiyken (sadece yakıt tüketimi ve iç hacimde jazz onde. Ben böyle gözlemledim.) jazz ın kalitesiz versiyonu olan city nın clio ile kıyaslanabilecek bir noktası olamaz.

İkisiyle de 90-110 km hıza çık. Birbirleri arasında en az 10 yıl olduğunu görürsün.

17 bine ancak city nın pertini verirler. Clionun temizi zor da olsa bulunabilir. O da 1.2 olur. O motor da pek iyi bir motor değildir clio 3 için.

Düzeltme : Araç clio 3 sandım. Symbolse(insan binsin diye yapmamışlar zaten.) bana kalırsa city daha iyi. Ancak cordoba düşünülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 30 Temmuz 2014; 20:43:46 >

• Citynin tasarımı bence abartıldığı kadar değil. Şanzımanı sağlam, ekonomik bir honda. Ki clioya göre daha güncel bir tasarım. Siz işinizi bilirsiniz ama ben City derim.
  • City uzun yıllar kullanacaksaniz ideal bir araç tipi yüzünden tutulmadi yoksa sorunlu bir araç olduğu için değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtillaHan1

City uzun yıllar kullanacaksaniz ideal bir araç tipi yüzünden tutulmadi yoksa sorunlu bir araç olduğu için değil
    Tasarımı güzel bi araç ancak sebebini anlayamadığım bi şekilde nedense fazla tutulmadı. Kronik problemi olabilir belki iyi araştırın.
  • Arkadaşlar anladığım kadarıyla bu iki araç da forumda pek beğenilmiyor. Clio nun daha yenisi olan bir symbol var peki buna ne dersiniz ?

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=173630247&rnd=4308

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ironmate -- 31 Temmuz 2014; 6:18:22 >
  • quote:

Arkadaşlar anladığım kadarıyla bu iki araç da forumda pek beğenilmiyor. Clio nun daha yenisi olan bir symbol var peki buna ne dersiniz ?

City tasarımını kesinlikle beğenmiyorum hiç oturaklı albenili gelmiyor hondanın üvey evladı gibi Bu arada bahsedilen araç clio değil symbol sanırım ben olsam iki aracıda tercih etmem

• quote:

Arkadaşlar anladığım kadarıyla bu iki araç da forumda pek beğenilmiyor. Clio nun daha yenisi olan bir symbol var peki buna ne dersiniz ?

Her ne kadar tipi pek albenili olmasa da iki araba arasında ki Renault CLIO III HB değil de SYMBOL ise HONDA CITY al derim. Evet pek tutulmadı. Hatta yeni kasası da hiç tutulmadı. Çünkü bir ara full donanımlı bir CITY baz donanımlı bir CIVIC ile hemen hemen aynı paraya satılıyordu. SYMBOL ile CITY aynı segment olsa da ikisinin içine bin ve farkı görürsün. CITY her anlamda daha ergonomik. SYMBOL'ün benzinlisini genelde bireysel kullanıcılar alır. Benim gibi temiz kullanan zor bulunur. Dizelini ise genelde şirketler alır.O yüzden kafanda dizel SYMBOL varsa dikkat et derim. Ama tercihini CITY yönünde kullan derim. Çünkü alacağın ikinci el SYMBOL'ler de ABS vs. olmayacak. Çoğu Authantque donanımdır. Symbol'ü ekstra para verip de donanımlı yani ABS, çift hava yastığı, arka camlar otomatik, elektrikli dikiz aynalı, alaşımlı jantlı, otomatik klimalı gibi full donanım ile alan pek yoktur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.