Şimdi Ara

Honda CRV 2.0 i almak mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
19.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar konuyu bir arkadaşım için açtım.. düşündüğü araba bu :
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-otozen-garaj-crv-executive-boyasiz-cmbs-li-100000-km-de-beyaz-556609106/detay

Bende diyorum ki 2016 Tiguanlar var Kia Sportage lar var. Cok yeni ÖZellikle Kia Sportage 2016 falan bulabilinir.

Ancak onlar hondanın sorunsuzluğuna falan tav olmuş durumdalar.

Sizce mantıklı bir tercih mi CRV almak. Nasıl bilirsiniz.

• 2008 model vardı 1.5 sene önce sattım, sattığıma pişmanım rutin bakımları haricinde sanayiyeye uğramadım.

Bu aracı düşünüyorsanız CMBS kesinlikle olsun.

ben 63 bin liraya satmıştım şuan benim araca 80 bin lira fiyat çekiyorlar.

ilanda ki aracın edeceği max fiyat 85 bin :) benim düşüncem

Konfor, Kalite açısından beklentinizi karşılar. fakat araç yokuşlarda çok bayılıyor.
    Yapay Zekanın Yanıtı

Honda CR-V 2.0 i: Almaya Değer mi?

SUV piyasasında popüler bir seçenek olan Honda CR-V, 2.0 i motor seçeneğiyle dikkat çekiyor. Bu kapsamlı incelememizde, Honda CR-V 2.0 i'nin özelliklerini, performansını ve genel değerini detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Motor ve Performans

Honda CR-V 2.0 i, 150 beygir güç ve 193 Nm tork üreten 2.0 litrelik doğal emişli bir motora sahiptir. Bu motor, sorunsuz bir sürüş deneyimi sunarken yeterli güç sağlar. CVT şanzıman, vites geçişlerini neredeyse algılanamaz hale getirerek konforlu bir yolculuk sağlar.

Yakıt Tüketimi ve Emisyonlar

Honda CR-V 2.0 i'nin yakıt tüketimi, ortalama olarak 100 kilometrede 6,8 litre civarındadır. Bu değer, benzer segmentteki rakiplerine göre oldukça rekabetçidir. Ayrıca, CR-V 2.0 i, çevre dostu bir araç olarak kabul edilir ve düşük emisyon değerlerine sahiptir.

Güvenlik Özellikleri

Honda CR-V 2.0 i, güvenlik özellikleri konusunda oldukça donanımlıdır. Çarpışma önleme sistemleri, şeritten ayrılma uyarısı ve kör nokta izleme gibi aktif güvenlik sistemlerine sahiptir. Bu özellikler, günlük sürüş deneyimini daha güvenli hale getirir.

CMBS (Çarpışma Azaltma Fren Sistemi)

Honda CR-V 2.0 i'de bulunan CMBS (Çarpışma Azaltma Fren Sistemi), olası bir çarpışmayı önlemek veya şiddetini azaltmak için tasarlanmış bir güvenlik sistemidir. Sistem, araç önündeki engelleri algılar ve gerekirse otomatik olarak fren yapar.

Kullanıcı Yorumları

Honda CR-V 2.0 i, kullanıcı yorumlarında genellikle yüksek puanlar alır. Sahipler, aracın konforlu sürüşü, ferah iç mekanı ve güvenilirliği hakkında olumlu görüşler bildirmektedir. Ancak, bazı kullanıcılar yüksek hızlarda rüzgar gürültüsünden ve viraj alırken biraz yalpalamasından şikayet etmektedir.

Değerlendirme

Genel olarak, Honda CR-V 2.0 i, uygun fiyatlı, güvenilir ve güvenli bir SUV arayanlar için sağlam bir seçenektir. Yeterli performansı, iyi yakıt verimliliği ve kapsamlı güvenlik özellikleri ile Honda CR-V 2.0 i, günlük kullanım ve aileler için mükemmel bir seçimdir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yeni özellikli bir aracı alıp aklı crv de kalacaksa ve aldığı arabada sorun yaşarsa size patlar top. Bu sefer durum sen aldırdına döner. Siz alternatifleri sunun ısrar etmeyin ne isterse onu alsın. Crv de kötü araç değil neticede
  • Çok mantıksız bence. O fiyatlara daha iyi seçenekler bulunur.

İlla sorunsuz istiyorlarsa o fiyata daha yüksek modelli forester, rav4 vs de alınabilir. Hondaların ikinci elde bu kadar prim yapmasına anlam veremiyorum. Piyasası olmayan honda jazz lar bile ikinci elde c segment fiyatına gidiyor.
  • Piyasası tavan yaptı şu aralar.

Ama Honda CR-V iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2008 model vardı 1.5 sene önce sattım, sattığıma pişmanım rutin bakımları haricinde sanayiyeye uğramadım.

Bu aracı düşünüyorsanız CMBS kesinlikle olsun.

ben 63 bin liraya satmıştım şuan benim araca 80 bin lira fiyat çekiyorlar.

ilanda ki aracın edeceği max fiyat 85 bin :) benim düşüncem

Konfor, Kalite açısından beklentinizi karşılar. fakat araç yokuşlarda çok bayılıyor.
  • Tiguan benim için daha mantıklı bir seçenek olurdu vergi avantajı ve motor performansı bunlardan en önemlileri daha yüksek model olması da bir avantaj

Sportage de gayet iyi bir seçenek yakıt ve performans crv ile aynı olur

Ayrıca tiguan daha rijit bir yapıya sahip

Sorunsuzluk anlamında crv daha iyi olabilir

• Şehir içi 12-13 ltden aşağı yakmaz bu bile yeter almamaya :(

• Crv istiyorsa alsın ama eski kasa için fiyat yüksek gibi.

• 2009 modeli var, valideye almıştık 2012 de.

Arabanın bana göre 2 sıkıntısı var, diğer yanları harika. İlk sıkıntılarını yazayım, sonra iyi yanlarını;
    1- Araç 12-13 litre yakıyor şehir içinde, şehir dışında 8.5 civarı. Yani çok tüketiyor bu araç, lpg takmadık biz. Benzinde binilecekse ş içi 10 lt yaksa kabul edilebilir ama 12-13 fazla gerçekten.
    2- 2.0'lık 140 beygirlik motor... Gitmiyor bu motor. Ne demek gitmiyor demeyin, vallahi gitmiyor. Şehirler arası yolda 130-140 a çıkana kadar can veriyor. Tamam bi suv ile 180 le gidecek değiliz ancak 130-140 a da rahat şekilde çıkabilmeli. Sahip olduğum 2 tonluk ranger aynı dediğim gibi.

Gelelim iyi yanlarına;
    1- Bu aracın içinin bizim evin salonundan farkı yok. O kadar ferah, o kadar geniş ki. Her bir yerinde gözü var, tepede komple açılıp kapanan tavan, diz mesafesi baş mesafesi çok geniş, ses sistemi, yalıtımı iyi, konforlu, arka koltuk yatıyor kalkıyor dönüyor. Çok iyi bir iç alana sahip araç özetle
    2- Sağlam motor... Motor gitmiyor, çok yakıyor vs ama bu motor ömürlük... yağını suyunu koy, başka bir şey yapma. Bozamazsın bu motoru, sorun çıkartamazsın, o kadar eminim.
    3- Arabaya eşeğe biner gibi biniyoruz, tık sorun yok, arıza yok. Elektronik zaten klasik japon, motor desen 2.0 ivtec atmosferik motor. Şanzıman desen 4 ileri ya da 5 ileri olması lazım, eski tip, tork konvertörlü.

Sonuç olarak, biz hala biniyoruz. Satsak yerine alacak bir şey yok. VW gruba girip de şanzımanıyla turbosuyla uğraşmayım diyorsa, kia'a güvenemiyorsa, az km yapan da biriyse crv alsın geçsin.

• 2009 modeli vardı daha 40binde almıştık.Aldıgımız gibide atiker lpg taktırmıstık.Kesinlikle lpgde yakıt tüketimi çok ekonomikti.CMBS sistemi ve cam tavan olmasıda ayrı bir hava katıyordu.Tek üzen yanı performans bekliyorsanız sizi tatmin etmeyebilir,mağlum atmosferik bir motor hızlanmaları biraz ağır kalabiliyor.Kesinlikle tavsiye ederim sorunsuz,rahat ve konforlu bir araçtır.Daha adam akıllı binemeden 50binde satmak zorunda kalmıştık ne yazıkki.Şanzımanı 5 ileri bu arada.

İlandaki araç için yazılan fiyat fazla.Biz 75'e almıştık 1.5 yıl önce.
  • Herkese teşekkürler. Yazılanları aynen ona ileteceğim. Artık kendi kararını versin.
  • Çok pahalı.Gitmiyor.çok yakıyor.Anlamsız araba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2009 executive 2.0i var bende , önemli olan araçtan beklentinin ne olduğudur. performanslı değildir biraz fazla yakar fakat konforu düşününce çok ağır basan bir araç.
  • vlamix V kullanıcısına yanıt
    ASlında Ankara bolu arası ordaki yaylaya köye falan rahat girip çıkmak için suv tercihine geçtiler accorttan . Hızdan cok dayanıklılık önemli o bakımdan dağa taşa çıkacak biraz araba tavşan avına :)
  • Ben de bu kasaya bakmıştım ama sonra Forester'a döndüm. Daha kalite bir araç Forester. Her türlü süper. Fakat yine yakıt sorunu var.

Honda'nın da çok fena piyasası var...
  • Eski nesi suvlar içerisinde güzel bir yere sahip ama fiyatı çok ve performans düşük malesef. Rav4 veya mazda cx-5 bakılabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.