Şimdi Ara

Honda HRV düşünüyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    BU araç hakkında bilgisi olan var mı?
    2005 modeli ne kadar eder.

• Hocam senin için bakındım 30 35 milyar arası
  • sıfırı 45650 ytl.
    30 35 milyar verilirimi bu arabaya merak ediyorum.
    bu fiyata 2005 2006 okadar çok araba var ki.
  • Verilmez hocam bana kalırsa 1.6 jeep olmaz(bu pek jeep sayılmıyor gerçi ama)
  • fazlada yakıyor zaten.

Başka bildiğin jeep benzeri araba var mı. bu civarlarda.
  • Hem 1.6 motor hemde fazLa yakıo gerÇekten HRV aLma derim deĞmez çünkü.
  • HR-V SIYAH VE FILMLI COK HOS DURUYOR AMA SANKI ARADA KALMIS GIBI BIR MODEL
    IKINCI EL ICIN BEN OLSAM TAVSIYE ETMEM
    KI BEN FANATIK BIR HONDACIYIM AMA NEDENSE BU MODELI OLDUM OLASI SEVMEMISIMDIR
  • kardeş hrvdan pek performans alamazsın hem fiyatı bence çok yüksek genede sen bilirsin yani bence jeep değil araba yani genede sen bilirsin kardeş
  • Station Honda'ya o parayı vermek akıllı işi değil bence. Geçen de bir topic'te yazmıştım. Cip cip diye kocasının başının etini yiyen hanımları susturmaktan başka bir misyonu kaldıramaz o araç.

O paraya çok seçenek var ama ille de Mini SUV tarzı olsun diyorsan az km.de temiz bir Suzuki Vitara JLX veya Kia Sportage falan bulabilirsin. Pek donanımlı olmazlar ama en azından dizel oldukları için makul yakarlar. Ya da o paralara (mesela) 2 yaşında, az km yapmış bir Focus C-Max Ghia falan almak var ki HR-V halt etmiş...
  • Merhaba,

Eğer iç hacim ya da performans sizin için önemliyse HR-V pek doğru bir seçim sayılmaz.

İnanılmaz gelebilir ama Honda'nın en küçüğü olan Jazz'ın iç mekanı da, bagajı da HR-V'den epey büyüktür. HR-V'nin 285 litrelik bagajı çok yetersiz ve genellikle Polo - Fiesta gibi dar araçlarda bulabileceğiniz türden bir hacime sahip. Jazz'da bu rakam 382 litre mesela. arka koltukları yatırdığınızda HR-V size 600 litre kadar yükleme alanı sunarken Jazz bunun iki katından fazlasını sağlar, 1250-1300 litre arası bir değer, ayrıca 3,8 metrelik Jazz'daki diz mesafesi de HR-V'ninkinin çok üstündedir.

Yanlış anlamayın, Jazz alın demiyorum :) HR-V ayarı bir araç almak istiyorsanız mutlaka o paraya daha iyi seçenekler bulacağınızı anlatmak istiyorum. Ama amacınız (SUV olmadığı halde) SUV görünümlü bir otomobil almaksa en mantıklı seçim HR-V olabilir.

Performans konusuna gelince, 1.6 motoru CVT şanzımanla çok uyumlu değildir. Hızlanması da, son hızı da düşük değerlerdedir. Fabrika verisine göre 13.8 ancak testlerde 14 -16 saniye arası çıkan bir 0-100'ü var. Maksimum sürati de 145-150 km arasıdır. Bu aracın yine aynı motorla çok daha iyi değerler veren düz viteslisi ülkemizde satılmıyor diye biliyorum.

Eğer iç hacim ve performans sizin için öncelikli değilse elbette klasik Honda işçilik - malzeme ve mekanik kalitesine ulaşacağınız bir araç olacağı kesin. Bir eksiği var, dışındaki farklı tasarımın içeride konsolda vs. devam ettirilemediği ve içerisinin dışarının aksine biraz eski yüzlü kaldığı.

Sıfırda 45-46 bin YTL'ye ya da ikincide 30-35'e çok bol seçeneğiniz var, pişman olmamak için onları da incelemenizi tavsiye ederim. Ayrıca ikinci elde dert yaşamamak için de genel olarak Japonlardan, özellikle de Honda ve Toyota'dan şaşmayın...

Saygılar...

• jeep demeye bin şahit lazım 1.6 dan jeepmi olur, olmaz tabiki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.