Şimdi Ara

HP Deskjet F2180 siyah renk yazdırmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bende HP Deskjet F2180 yazıcı var. mürekkep numaraları 21, 22... yazıcım siyah yazdırmıyor. siyah kartuş dolu fakat olmuyor 1 sene önce almıştım. mürekkep kurumuştur diye idare ettim ama kartuşlar bittikten sonra doldurttuğum da aynı sorun devam etmeye başladı. ayarlardan en iyi kaliteyi seçtiğimde siyah çıkartması gereken yazıları lacivert çıkartıyor. yazılım güncellemesi yaptım düzelmedi. bu sorunun üstesinden gelmem için ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

• kartuşunuzu yazıcıdan çıkartıp fincanın içine sıcak su koyun sonra da biraz kartuşu biraz bekletip kurulayın. sonra peçeteyle püskürtme deliklerine dokundurun 2 mm genişliğinde bir cm uzunluğunda şerit halinde siyah mürekkep peçeteye çıktıysa kartuşun açılmış demektir.
    larjivet çıkarmasının sebebi siyahı kullanamadığı için renklileri karıştırıp siyah çıkarmaya çıkarmasıdır.
    Ben de 21b kullanıyorum hem ucuz hem de aynı kalitede 16 -17 tl alıyorum.son çare
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahot

kartuşunuzu yazıcıdan çıkartıp fincanın içine sıcak su koyun sonra da biraz kartuşu biraz bekletip kurulayın. sonra peçeteyle püskürtme deliklerine dokundurun 2 mm genişliğinde bir cm uzunluğunda şerit halinde siyah mürekkep peçeteye çıktıysa kartuşun açılmış demektir.
    larjivet çıkarmasının sebebi siyahı kullanamadığı için renklileri karıştırıp siyah çıkarmaya çıkarmasıdır.
    Ben de 21b kullanıyorum hem ucuz hem de aynı kalitede 16 -17 tl alıyorum.son çare

teşekkür ederim. söylediğiniz yöntemi daha önce 2, 3 kez denedim. malesef olmuyor... :(
    az önce bir kere daha denedim ve 1 dakika bekletmeme rağmen peçeteye söylediğiniz şekilde mürekkep gelmiyor. baya tıkanmış sanırım. fakat sıcak suya siyah mürekkep akıyor. başka yöntemi varmıdır? nasıl açabilirim? birde 21 ile 21b'nin farkı nedir? benim yazıcıma uyar mı? ucuz olmasının sebebi nedir? şimdiden teşekkür ederim...

• verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. 21b'nin farkını çok iyi anladım tekrar teşekkürler...
    açıkçası vakum işini falan halledemem. bir tane kartuş doldurma yerine gidiyim en iyisi onlar halleder heralde.. :)
    keyifli forumlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.