Şimdi Ara

HP Pavilion DV5-1002ET FM385EA Kullanıcı Başlığı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
22.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben kuzenime bu ürünü Hs'den almıştım, Arena Bilgisayarın getirdiği ürünler

Hs bizim cihazla birlikte bu modelden 6 tane satmıs ve hiçbirinde pil ile ilgili problem yaşanmamış, sadece ısınma sikayetinden dolayı gelen olmuş.

Biraz geç oldu ama haber vermek istedim.

Sanırım bir partide problem vardı, yeni gelen parti sorunsuz gibi şimdilik...
  • ben hp dv5 1002 serisi alalı 15 gün oldu ısınma sorunu var şarj almama sorunu var bağlanma sorunu 1,2 defa yaşadım aldığım yere götürdüm yeniden kurulum yapılar birdaha bu sorunlar olmaz dediler fakat bağlanma sorunu hariç aşırı ısınma ve elektriğe takılı iken şarj etmiyor ne yapmam lazım
  • merhaba mustafa bizde aynı sorunları yasadık sen nerden aldın pc ni ben 2 kere değiştirdim sonra servise gönderdiler gercekten böyle bir sorun olup olmadığına bakacaklar ama 3 gün oldu böyle bir sorun yok diyorlr ama bende senin yasadığın sorunarın aynısını yasadım ve yasıyorum bana ulaş konuşalım istersen nupel23@hotmail.com
  • merhaba arkadaşlar HP Pavilion dv5-1002et model arkadaşım almış hdd C 150gb D10 gb gibi bölmüşler zaten D'de recovery geri yükleme backupu vardı bizde C'yi bölelim derken sistemi komple yok ettik..
    elimizdeki vista ultimate dvdsi ile kurdukhttp://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=2093&lc=en&dlc=en&cc=us&lang=en&product=3770417
    adresindeki sürücüleri kurduk vs sorun yok gibi çalışıyor şuan performansda iyi durumda..

fakat benim 2adet sorunum var bu laptopta saatin orda wifi yazan bi simge çıkıyormuş şuan o bizde yok.. onun için ayrı bir yazılım gerekli sanırım ama ismi nedir bilmiyorum araşltırdığıma göre hp wireless asistant olabilir fakat kurarken hata verdi kuramadım..

birde parmak izi okuyucusu yazılımı nedir kullanılan araştırdım verisoft acces manager diye bir yazılım kurdum onda şifre girmek için bir yer bulduk fakat parmak izi şifrelemek için bir yer bulamadık sürümü farklımıdr başka bir yazılımmıdır bilemiyorum..

elinde bu model laptopu olan varsa c:/swsetup içindeki sp39351 gibi tüm sürücü kodlarını yazabilirse onlardan sürücüleri ve yazılımları tekrar kontrol edip kurmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweetHome -- 12 Eylül 2008; 23:12:16 >

• Arkadaşlar bu laptopu alalı bir hafta kadar oldu . Isınma problemi dışında hiç bir sorunum yok. Çok da güzel bağlanıyor wifi 80 mt den çok rahat çekiyor. Hiç bir problemim yok. Sarj olayına gelince 2,5 -3 saat çok rahat götürüyor beni. Ama nete bağlı olmuycaksınız ve güç seceneği ortadaki seçili olduğu zaman. Performans olarak da çok iyi bir makina. Isınma olayına gelince bu makina beni 2.5 yıl bilemedin 3 yıl götürür. Eğer bilgisayarınız ısındıktan sonra resetlemiyorsa kendini veya bilgisayarınız altından koku vs. gelmiyorsa değiştirmeye değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taner_06 -- 14 Eylül 2008; 9:45:14 >
  • Arkadaslar dun aksam aldım 2 saat calıstırdım yanıyodu makına cok fazla ısınıyo masanın uzerındeydı kaldırdım elımı masaya koyamadım adeta onun dısında dokunmatık ses acma tusu takılıo ses acma (+) da takılı kalıyo res atmak zorunda kalıyorum bende basına gelen varmı ısı problemını napıyım deıstırıyımmı?
  • slm arkadaşlar teknosadan bu ayın 7 sinde bu üründen bende almıştım aldıgım laptop aşırı ısınma problemi ve adaptorun giriş yerinden ses geliodu geri götürdüm deiştirdiler...Verdikleri ikinci laptoptada aşırı ısınma Pilin şarj olmaması ve ses tuşlarının takılı kalma problemlerini yaşadım ve tekrar teknosaya götürdüm ilk ürünü deiştirdikleri için ikinci üründe tedarikçiyi firmaya göndermeleri gerekiomuş gönderdilerde ayın 10 undan beri haber bekliyorum...Tedarikçi Firmada aynı üründen varsa yenisini göndericekmiş yoksa başka bir model alabiliyormuşum...Burda sormak istedigim benim gibi ürünü tedarikçi firmaya giden arkadaşlar varmı varsa teknosadan kaç günde haber geldi...Kanuni süre30 iş günü bukadar beklermiyim bir haftadır bekliorum sıkıldım dahada beklemek isitemiyorum o yüzden bi soriyim dedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y.C.g -- 16 Eylül 2008; 20:38:04 >
  • bennde aldım bu üründen hiç ısınma problemi var ama suda bi gercek hiç donmada yok amd intel gibi deil daha yüksek ısılara dayanabiliyor ve performansında bi düşmede olmuyor
  • şu anda mausepad de sorun çıktı,, sol tıklama yerine pad e tıklama olayı olmuyo şimdi,,hayatımın hatasını yaptım ben HP ürün almakla,,, basit çin işi olmuş HP, kesinlikle HP yi tavsiye etmiyorum,,
  • merhaba
    bende bu bilgisayarı 3 haftadır kullanıyorum.. sadece fazla ısınıyor başka bır sorun yaşamadım.. işlemci sıcaklığı internette dolaşırken ve güç tasarrufu seçiliyken 60 derece civarında seyrediyor. oyun oynarken falan daha da ısınıyor.. normalde işlemcinin çalışma sıcaklığıyla ilgili bir bilgi bulamadım.. kaç dereceye kadar normal bilen varmı?

sadece fazla ısınıyor diye geri vermek istemiyorum..?
  • merhaba arkadaşlar bende makinayı alalı 3 gün oluyor şimdilik hiçbir sorun yok ne wireless ne şarj açısından
    ama sadece sanki gereğinden fazla ısınıyor gibi 1 saatlik crysis yada race driver grid oynadıktan sonra gpu 50-53 derece işlemciler 80-90 derece arası oluyo
    ama performanstan bi düşüş yok rahcak ın dediği gibi fazla ısınıor die geri vermek istemiorum :)
  • Soğutucu alarak ısınma sorununu büyük ölçüde halledebilirsiniz. Biz bu sekilde ısınma sorununu hallettik.
  • amd'nin bu seri işlemcileri 105 dereceye kadar çıkabilirmiş ve bu durum ciddi bir tehlike arz etmiyormuş. bunu bana leptobu ladığım yerdeki yönetici arkadaş söylemişti. internetten de araştırdığımda bu değerleri gördüm. ama yinede bu sıcaklığı görürsen makineyi dinlendirmeni tavsiye ederim. birde elektiriğe takılı iken güç tasarrufu modunu kullanmanı tavsiye etmem. çünkü işlemcinin çalışma hızını düşürüyor. onun yerine dengeliyi kullanabilirsin. bir de soğutuculara bakmanı tavsiye ederim.
  • merhaba,

bende bir iki oyun oynadıktan sonra 85 derece falan gördüm.. performansta bir değişiklik hissetmedim ama klavye ve bileklerine denk gelen bölge baya ısınıyor ve kullanırken rahatsızlık veriyor.. hele ki altına neredeyse el deydiremiyorum.. kucakta falan kullanmak imkansız gibi..

sogutucu kullananlar bu modele uygun özellikle kucakta falan da kullanılabilecek gibi birşey varsa tavsiye edebilirmi? piyasa da baktım ama aklım karıştı.. en güzeli kullananların tavsiyesini almak..

bir de bilgisayar bozulmasa bile gidip ben bunu kullandım beğenmedim değiştirmek istiyorum başka marka alacağım desem ne olur?? böyle bir hakkımız varmı? varsa aldıktan sonra ne kadar zaman içinde yapabiliriz? şu anda yurtdışındayım bilgisayarı bursa vatan bilgisayardan almıştım..

teşekkürler..
  • xp kuran arkadaşlar. Xp driverlarını temin edebileceğim bir link verebilir misiniz? Xp kurmaya değer mi bir de bununla ilgili birşeyler yazarsanız buna göre hareket edeceğim. Isınma sorunu bende de var. Dokunmatik tuşlar adam gibi çalışmıyor. Bataryada sorun yok şu ana kadar. Fan sürekli çalışıyor hiç sessiz değil alet...
  • xp kurulursa garanti kapsamından çıkarmı? bu konu önemli ,,
  • arkadaşlar ben 15 gün önce hp pavilion dv5-1002 aldım ve aldıktan sonra ekrana bi şeyler oldu renkler birbirine girmeye başladı şimdi ben bu bilgisayarı göndersem farklı bir modelle değiştirme imkanım olur mu teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: nupel23

MERHABA ARKADSLAR HP DV5-1002 ET SERİSİNİ SAKIN ALMIYIN ÇÜNKÜ BÜTÜN SERİLERİNDE SORUN VAR BEN 3 KERE ARKADASIM 2 KERE DEĞİŞTİRDİK SORUN HALA DEVAM EDİYOR BATARYA BELLİ BİR SÜREDEN SONRA ŞARJ ALMIOYR BAZEN BİR BAKIYON ALIYOR BAZEN ALMIYOR MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARDIM DEĞİŞEN BİR SEY YOK O SERİ KESİNLİKLE HATALI HABERİNİZ OLSUN

bahsettiğin şey düşündüğüm şey ise; o bir hata veya sorun değil.. bilgisayar belli bir sıcaklığı aşınca bataryanın zarar görmemesi için şarj etmiyor, kendini koruyor yani.. ısı azalınca denersen şarj oldugunu göreceksin
  • quote:

arkadaşlar ben 15 gün önce hp pavilion dv5-1002 aldım ve aldıktan sonra ekrana bi şeyler oldu renkler birbirine girmeye başladı şimdi ben bu bilgisayarı göndersem farklı bir modelle değiştirme imkanım olur mu teşekkürler

öncelikle aldıgın yere danış; öyle bşr hakkının olup olmadıgını öğren.. eğer çözüm bulmazsan servise götür.. sorunun hallolunca çok memnun kalacağın bir bilgisayar
  • öncelikle aldıgın yere danış; öyle bşr hakkının olup olmadıgını öğren.. eğer çözüm bulmazsan servise götür.. sorunun hallolunca çok memnun kalacağın bir bilgisayar

kardeş sağolasın ben bu bilgisayar hakkında pek bi bilgi sahibi değilim eğer biliyorsan aleti beni biraz aydınlatır mısın
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.