Şimdi Ara

HP Pavilion DV6 3040st inceleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
8.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu yeni DV6-30xx serisinde sorun teşkil edebilecek bir problem var mı? i7, 4gb, 7200rpm, 5650 olanlarda.

Isınma, fan problemi veya fan sesi, kasa malzemesi, ölü piksel vb.
  • Selamlar, ben de kadıköy bimeks ten biraz da satıcının yanlış yönlendirmesi sonucu dv6 3040st aldım; bluetooth lu versiyon istiyordum da... Ama geri vermekten vazgeçip bilgisayarı kullanmaya başladım. artılar genelde yazılmış ben eksileri paylaşayım dedim.

- ısınma sorunu; bence yaz aylarında daha da kendini belli edecek bir sorun, belki macbook prolardaki gibi çift fanlı bir soğutma sistemi tasarlayabilirlerdi, her halde fiyat/maliyet hesaplarıyla alakalı.. bizim içinse ekstra masrafla çözülebilir gibi...
    - genel olarak bluetooth özelliğinin fiyat ayarlaması yapmak için çıkarılıp eklenmesini hp'nin ya da distribütörlerin hatası olarak görüyorum; beni kablolardan kurtaran bir özellikti, ayrı bir aparat kullanmak can sıkıcı olacak...
    - hdd ışığının yerini değiştirmek radikal bir yaklaşım olsa da akılcı değil, bari tamamen kaldırsalardı; maliyet düşerdi :P
    - uzaktan kumanda gibi kullanışlı bulduğum özelliklerin yeni pavilion serisinde kaldırılmasını hoş karşılamadım.
    - dahili hoparlörlerin ses kalitesi eskiye nazaran çok kötü; iyi tiz ses vermek yeterli bir durum değil.
    - klavyenin solunda bulunan tuşlar alışılmaması gereken ve hatalı bulduğum bir yerdeler; ctrl tuşuna bastım sanırken karşımda hesap makinesini bulmak rahatsız edici...
    - internette ürün resimleri olarak halen yanlış yönlendirici resimler kullanılıyor, bu resimlere bakınca ekran sanki macbook prolardaki gibi çerçevesizmiş gibi görülüyor ama değil, en azından buraya getirilen modeller değil; bir çok kişi için önemli olmasa da yanıltıcı ve etik olmayan bir tutum.
    - 3gb ram ile ilgili bir sorun var ama henüz tam inceleyemedim; performans puanının 5.5 olmasını da garip buldum. ram artırınca ya da değişince iyi bir artış olur mu yoksa bu böyle mi?
    - ekranda özellikle ati gpu ile çalıştırınca bazı açılardan garip bir aydınlık karıncalanma görüntüsü var. ama intel gpu kullanırken kayboluyor gibi; başka farkeden arkadaş var mı yoksa bu bir sorun mu?

Şimdilik eksi olarak gördüklerim bu kadar, bunlara rağmen bilgisayarı sevdiğim için artılar ağır basıp değişim yapmadım.
    yalnız ses kartıyla ilgili kimsenin bahsetmediği bir sorunum var; kulaklık kullanırken sağ taraftan boğuk ve daha az ses alıyorum, eski compaq bilgisayarım da hd ses kartlı olduğundan birebir karşılaştırabiliyorum ve dv6da bariz derecede düşük ve kalitesiz bir ses çıkışı var. bana ilk başta yazılım ya da sürücü sorunu gibi gelse de sürücü ve bios güncellemelerini yapıp resetleme ile ilgili herşeyi denememe rağmen durum değişmedi; sağ kulaklıktan ve de dahili hoparlörden de daha az ve kötü bir ses çıkıyor. internette hp forumunda sesle ilgili epey sorun vardı ama sağ taraftan az ses nadir bir durum gibi görülüyor.
    Bu tarz bir sorunla karşılaşan ve çözebilen bir arkadaş var mı? yoksa bana değişim ya da servis yolu mu gözüküyor?

biraz uzun bir yazı oldu

teşekkürler

• 1) ses konusunu bir türlü çözemedim yalnız bazı filmlerde ve oyunlarda ses yeterli olurken bazılarında düşük çıkabiliyor...dolby özelliklerini ayarlamama veya kapatmama rağmen değişen birşey yok şimdilik alıştım gibi.
    2) çeşitli internet sitelerinde hdmi yokmuş gibi yazılmış ama üzerinde mevcut...
    3) bu arada bahsedilen karıncalanma olayını bende farkettim daha çok internet explorer çalışırken meydana geliyor.
    4) prize takılı iken kasa üzerinde(ekranın arkasındaki metal yüzey) elini gezdirdiğinde sanki titreşim yayılıyor sanki elektrik kaçağı gibi, topraklanmamış prizden kaynaklanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobylite

1) ses konusunu bir türlü çözemedim yalnız bazı filmlerde ve oyunlarda ses yeterli olurken bazılarında düşük çıkabiliyor...dolby özelliklerini ayarlamama veya kapatmama rağmen değişen birşey yok şimdilik alıştım gibi.
    2) çeşitli internet sitelerinde hdmi yokmuş gibi yazılmış ama üzerinde mevcut...
    3) bu arada bahsedilen karıncalanma olayını bende farkettim daha çok internet explorer çalışırken meydana geliyor.
    4) prize takılı iken kasa üzerinde(ekranın arkasındaki metal yüzey) elini gezdirdiğinde sanki titreşim yayılıyor sanki elektrik kaçağı gibi, topraklanmamış prizden kaynaklanabilir.

ses ile ilgili olarak epey bir uğraştım. kulaklık ve hoparlör seçeneklerinde sağ/sol ses düzeyi ayarı var ve bu standart durumda sağ taraf 1 kademe daha aşağıda olarak duruyordu, iki tarafı eşitleyip sesi açıp kıstığımda bu denge yine bozuluyordu. Bu da yazılımsal sorun tezimi güçlendirdi. Hp sitesinden en son sürücüyü indirip yükledim, idt hd sound özellik penceresinden bir çok ayarı değiştim daha doğrusu kapattım( dolby efektleri güç yönetimi vs.). Ses ile ilgili olabilecek klite codec pack in 64bit 3.90 normal 6.40 sürümünü yükleyip ses codec ayarlarını epey bi değiştirdim, sonuç olarak winamptan ekolayzırlı ve stereo tool lu öyle bir ses aldım ki muhtemelen tiz bas frekans aralığı olarak şu ana kadar her hangi bir cihazda denediğim en iyi sesi elde ettim diyebilirim. bendeki sağ sol denge farkı yine vardı ama epey azalarak ve kabul edilebilir bir seviyeye düşerek... epey bir süre müzik dinledim çünkü ses gerçekten kaliteliydi...
    Sonra n'oldu? mutluluğum çok süremedi bir kaç gün sonra muhtemen comodo antivirüs yüzünden sistem çöktü, sistem kurtarma ve geri yüklemeyle win7 tekrar başladığında her şey ve sürücüler eski ayarlarına döndü ve de en kötüsü ses de... şimdi tekrar ayarları yapmaya çalışacağım ama uğraşmaya çok hevesim yok, şu ince ayar olayları işkence gibi gelmeye başladı.. hangi değişiklikler sonuç veriyor bilemiyorum...

hdmi var henüz denemedim inşallah sorunsuzdur, ayrıca internette genel olarak bu makinede 3 usb girişi olduğu yazılı halbuki 4 tane var; biri eSATA girişiyle combo olarak var, yani eSata girişinden de usb cihazınızı bağlayabilirsiniz; çok sağlıklı olmadığı için mi kimse özellik olarak yazmıyor bilemiyorum.
    Bendeki sağ ön usb girişinden 640gb lık harici usb diskimi taktığımda güç yeterli olmuyor, diğer girişlerde sorun yok. umarım bu da bana has bir sorun değildir... makinanın sağıyla ilgili sorunlarım var :P

Ekrandaki aydınlık karıncalanma olayı dik bakış açısında olmadığı için bende sorun yaratmıyor, çapraz üst gibi açılardan bakınca özellikle beyaz alanlarda var; daha önce almayı düşündüğüm samsung modelindeki fluluk sorunu yanında hiç bir şey...

kasa üzerindeki dokunma titreşimi dediğiniz gibi topraklamadan olsa gerek. sözde bendeki hat topraklı ama ülkemizde topraklama saksıya kabloyu sokma ya da kalorifer peteğine/musluk bataryasına kabloyu sarma düzeyinde olduğundan çok şaşırmıyorum, kimbilir elektrik ustası nasıl topraklama yapmıştır, muhtemelen bağlı bile değildir.. umarım bize ve cihazlara zarar gelmez..

bu arada sonbahar geldi havalar serinledi kasa da serinledi, ısınma sorununa gelecek yaza kadar veda ettiğimi umuyorum :)

• çok ayrıntılı biçimde ses problemini anlatmışsınız teşekkür ederim, en kısa zamanda bende deneyeceğim. kasadaki elektrik problemi diğer notebook'umda olmadığı için şaşırdım belki de eski kasanın plastik olmasından kaynaklanıyordu. sesle ilgili olarak bazen şarkı veya videolar arasında düzensizlik olabiliyor bazen çok güzel sesler olurken bazen kötü kalabiliyor, sırf bu yüzden acaba kaynaklarım kötü mü diyerek şüphelendim. ama sanırım dediğiniz gibi sürücüleri yükleyerek ayarlamalar yapılarak çok daha iyi seviyelere getirilebilir.
  • Kız ev'lenmiş hocam toki'den

• arkadaşlar benim hp dv6-3040st ww039ea laptopum var özelliklerinde harici ati 5650 gözüküyo ama yönette aygıt yöneticisinde intel gma ekran kartı gözüküyo bunu ati gözükmesi için ne yapmalıyım yardım lütfen.
  • SLM ARKADAŞLAR YA BİXİM LAPTOPTA KAPALIYKEN USBDEN MP3 ŞARJ ETME Şansımız varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.hikmet

SLM ARKADAŞLAR YA BİXİM LAPTOPTA KAPALIYKEN USBDEN MP3 ŞARJ ETME Şansımız varmı

anakarttan elektrik akımı geçmediği sürece mp3 playerınızı şarj edemezsiniz.
  • Hayırlı olsun
  • fan temizleme amaçlı kasayı açtınız mı ? yakında açar mısınız ? haberim olsun
  • Arkadaşlar bende 3040st var. 1 gb lık rami çıkarıp yerine 4 gb takmak istiyorum(2+4 olacak). Kingston 1333 mhz alırsam, sanırım içindeki samsung muş. Çakışma sorunu oluşmaz değil mi?

Birde bilgisayar son 7-8 aydır aşırı ısınmaya başladı bu yüzden sürekli düşük performanslı gpuda kullanıyorum. Sanırım fan aşırı tozlandı, fakat garanti süresi dolmadığı için içini açmak istemiyorum. Tavsiyeniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: d4ng3r

Arkadaşlar bende 3040st var. 1 gb lık rami çıkarıp yerine 4 gb takmak istiyorum(2+4 olacak). Kingston 1333 mhz alırsam, sanırım içindeki samsung muş. Çakışma sorunu oluşmaz değil mi?

Birde bilgisayar son 7-8 aydır aşırı ısınmaya başladı bu yüzden sürekli düşük performanslı gpuda kullanıyorum. Sanırım fan aşırı tozlandı, fakat garanti süresi dolmadığı için içini açmak istemiyorum. Tavsiyeniz nedir?

Gecikme süreleri ve MHz değerleri aynı olduktan sonra marka önemli değil
    Fan temizliği için ısınma şikayetiyle servise gönderin hallederler zira kendiniz cihazı açarsanız garanti dışı kalacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

quote:

Orijinalden alıntı: d4ng3r

Arkadaşlar bende 3040st var. 1 gb lık rami çıkarıp yerine 4 gb takmak istiyorum(2+4 olacak). Kingston 1333 mhz alırsam, sanırım içindeki samsung muş. Çakışma sorunu oluşmaz değil mi?

Gecikme süreleri ve MHz değerleri aynı olduktan sonra marka önemli değil
    Fan temizliği için ısınma şikayetiyle servise gönderin hallederler zira kendiniz cihazı açarsanız garanti dışı kalacaktır

Teşekkürler. Fan temizliği için hiç servise gönderesim yok. 1 aya kadar serviste kalma, servisdeyken oluşabilen fiziksel hasarlar, kişisel önemli bilgilerin mevcutluğu gibi sebepler var.

Çok zor, ulaşılması güç değilse fanı kendim temizlemek istiyorum.

SAYGILAR.

• Videoyu izleyip karar verin
    Servis eskisi gibi yavaş çalışmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

Videoyu izleyip karar verin
    Servis eskisi gibi yavaş çalışmıyor

Hıı En iyisi ben süpürgeyle çektireyim Teşekkürler.

edit: Süpürgeyle çektirdim, Mükemmel değişim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d4ng3r -- 20 Aralık 2011; 21:44:51 >

• Arkadaslar pc hicbir sekilde acilmiyor,harddisk degistigi icin recovery de yok,elinde revovery cd si olan arkadaslar bi yardimci olabilir mi acaba,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.