Şimdi Ara

HP PAVILION XR566EA DV6-3113st Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HP PAVILION XR566EA DV6-3113st almayı düşünüyorum. Özellikleri aşağıda, fiyat olarak 1268 tl'ye geliyor. Ürünle ilgili önerileriniz nelerdir?

Marka HP
    Model Pavilion dv6-3113st i5-460M 3GB 320GB 15.6" BTH 1GB HD5650 W7HB
    Ürün Kodu XR566EA
    İşlemci Markası Intel®
    İşlemci Tipi Core™ i5-460 İşlemci
    İşlemci Hızı 2,53 GHz,Max Turbo Frequency 2.8 GHz
    İşlemci Cache 3 MB
    İşlemci FSB (Veri Yolu) -
    Ekran Boyutu 15,6 inç ( 39,6 cm )
    Ekran Tipi Yüksek Çözünürlüklü LED HP BrightView Ekran
    Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
    Ekran Kartı ATI Mobility Radeon™
    Ekran Kartı Hafızası 1 GB DDR3 Paylaşımsız olmak üzere 2234 MB'a kadar toplam grafik belleği
    Grafik İşlemcisi HD 5650
    HDMI Var
    Sistem Belleği 3 GB DDR3 (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MB)
    Bellek Tipi DDR3
    Max Bellek 8 GB'a kadar DDR3 belleği destekler
    Disk Kapasitesi 320 GB
    Disk Hızı 7200 Rpm
    Disk Arabirimi SATA
    Optik Sürücü SATA optik sürücü: Çift Katman Destekli LightScribe SuperMulti DVD±R/RW
    Doğrudan bilgisayarınızdan LightScribe ile ipek ekran kalitesinde disk etiketleri oluşturun: Yakın, çevirin ve tekrar yakın.
    Modem Yok
    Ethernet Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    Wireless 802.11 b/g/n
    Bluetooth Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    FireWire Yok
    E-Sata 1 eSATA + USB bağlantı noktası
    Seri Port Yok
    Usb Portu 4 USB 2.0 bağlantı noktası (4. eSATA bağlantı noktasıyla paylaşılır)
    Express Kart -
    Video Portu 15 pinli VGA video konnektörü
    Klavye Tam boy klavye
    Hoparlör Stereo hoparlörler
    Kart Okuyucu Secure Digital (SD) kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için beşi bir arada tümleşik Dijital Ortam Okuyucusu
    Kamera Tümleşik Dijital Mikrofonlu HP TrueVision Web Kamerası (VGA düşük ışık)
    Parmak İzi Okuyucu Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Yüz Tanıma -
    Touchpad Açma/kapama düğmeli dokunmatik HP clickpad
    Uzaktan Kumanda -
    3G Yok
    Diğer Özellikler -
    İşletim Sistemi (Yazılım) Windows® 7 Home Basic 64-bit
    Paket İçeriği Notebook,Pil,Adaptör
    Çanta Yok
    Boyut (G x D x Y) 24,5 cm (U) x 37,8 cm (G) x 3,08 cm (min. Y) / 3,60 cm (maks. Y)
    Pil Teknolojisi 6 hücreli Lityum-İyon (Li-Ion) pil
    Pil Ömrü -
    Ağırlık 2,49 kg
    Garanti Süresi 24 Ay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenos -- 14 Mayıs 2011; 22:50:04 >

• iyi bi alet dostum iş görür ekran kartıda mobil olarak iyi kartlardan işlemciside orta halli ama iyi iş görür hayırlısı olsun verim sağlarsın
  • f/p olarak iyi bir alet.. özellikleride orta halli gibi durmuyor.. i5 işlemci orta halli olduysa vay dünyanın haline.. :)
  • Karar veremedim birde dün bunu buldum işlemci ve ram olarak daha yüksek. Ayrıca klavyede numpad mevcut bu benim için önemli bi unsur. Fakat incelediğime göre klavye ve ses kalitesi için iyi olmadığını söylemiş kullanıcılar. Hpyi bire bir inceleme imkanım oldu fakat bu ürünü nette gördüm. Bunun için ne düşünüyorsunuz kasası beğendim hp kadar gösterişli olmasada güzel. Fiyat olarakta hemen hemen aynı 30 - 40 lira oynuyor hp ile. Hpyi görerek alacağım diğerini netten sipariş edeceğim :/

Dell 5010-H48H43

İşlemci Tipi Core™ i5-480M
    İşlemci Hızı 2.66 GHz, Intel Turbo Boost Tek. (maks.) 2.93 GHz
    İşlemci Cache 3MB
    İşlemci FSB (Veri Yolu) -
    Ekran Boyutu 15.6"
    Ekran Tipi HD WLED
    Ekran Çözünürlüğü 1366X768
    Ekran Kartı Ati Mobility Radeon
    Ekran Kartı Hafızası 1 GB Paylaşımsız Grafik Belleği
    Grafik İşlemcisi HD5650
    HDMI Var
    Sistem Belleği 4 GB (2*2048)
    Bellek Tipi DDR3 1333 MHZ
    Max Bellek 8 GB
    Disk Kapasitesi 320 GB
    Disk Hızı 5400 RPM
    Disk Arabirimi SATA
    Optik Sürücü 8X DVD+/-RW
    Modem -
    Ethernet 10/100 Ethernet Lan
    Wireless Dell Wireless 1501(802.11g/n)
    Bluetooth Dell Europe Bluetooth 365 Card
    FireWire Yok
    E-Sata 1*USB 2.0/ESATA COMBO
    Seri Port Yok
    Usb Portu 3*USB 2.0
    Express Kart Yok
    Video Portu 15 pinli VGA video konnektörü
    Klavye Numerik TR Q Klayve
    Hoparlör Dahili stereo Hoparlör
    Kart Okuyucu 7 in 1 card reader
    Kamera 1.3 MP
    Parmak İzi Okuyucu Yok
    Yüz Tanıma Yok
    Touchpad Var
    Uzaktan Kumanda Yok
    3G Yok
    Diğer Özellikler -
    İşletim Sistemi (Yazılım) Windows 7 Home Basic (64 BIT)
    Paket İçeriği Kitapçıklar - Pil - Şarj aleti
    Çanta Yok
    Boyut Genişlik 376 mm,Derinlik 262 mm,Yükseklik 32 mm
    Pil Teknolojisi 6-Cell 48W/HR Li-ion
    Pil Ömrü -
    Ağırlık 2.7 kg
    Garanti Süresi 2 Yıl Yerinde Servis

• dell hakkında pek bilgiye sahip değilim sağlam bilgisayar diyorlar ama.. ben kullananlardan fikir al derim.. hp tahminimce multimedia olarak dell den daha iyidir..
  • Peki size göre aradaki işlemci farkı çok önemlimi? Ram sonrada ilave edebilirim pek sorun etmiyorum hadi numpad'ide bi şekilde geçiştirilir. 480M ve 460M arasında performans farkını hissedermiyim?
  • direk benim fikrimi soruyorsanız ben i3 işlemci kullanıyorum :) i5 işlemci aramıyorum.. bazı insanlar vardır takıntılıdır bu konuda.. testlerde 2 puan eksik çıkacaktır ona kafayı takacaktır.. eğer böyle biri değilsen bence imkanı yok anlamanın.. ram bile ilave etmene gerek yok diye düşünüyorum ben.. bence bu şekilde bir çok uygulama ve oyunu çalıştıracaktır.. tabi ekran kartının bütcesi dahilinde..
  • aslında bende takıntılı değilim i3 veya i5 fakat bütçem dahilinde de fiyat ve performans olarakta iyi bişeyler alayım istiyorum :) az kaldı çıkıp bimeks'e gitmeme sanırım hp'yi alıcam :) görerek almaktan yanayım ayrıca sorun olduğunda kargo v.s. ile uğraşmak zor geliyor.
    Aşağıdaki notebookta hoşuma gitti fakat işte bütçeyi biraz aşıyor 1522,61 TL KDV dahil gibi bi fiyat cıkıyor arada 300 lira fark var :(
    Dell inspiron 5010 (G48H45)
    Intel®Core™ i5480M2,66 GHz2.93 Ghz max.4 GB500 GB5400 rpm15,6"1 GB1366 x 768 px1GB ATI Mobility Radeon HD 5650...

Oyun konusunda bi zorluk yaşamam sanırım hp alırsam. Zati ben oyun pek oynamıyorum ama kardeşim oyun meraklısı.
  • bana göre iki bilgisayar arasında 300 liralık fark yok.. fiyatı gördükten sonra direkt hp diyebilirim.. mesela ben i3 kullanıyorum.. istesem i5 i7 tercih edebilirdim fakat benim için internet bilgisayarı internet ve bazı uzaktan baglantı işleri için kullanmam gerektiğinden i3 işlemcinin yeterli olduğunu ve bilgisayarımda o/b intel ekran kartının yeterli olacağını düşündüm.. kendime öyle bir bilgisayar aldım.. bu konuda tercih birazda size kalıyor.. bilgisayar alırken özelliklerinin yüksekliğinin fazlalığını ararken hangi amaçla bilgisayarı alacağımızı hatırlarsak daha rahat tercih yapabiliriz kanaatindeyim..
  • Çok kararsız kaldım sizleride yoruyorum istemeden kusuruma bakmayın.
    1296 liraya birde acer buldum buda işimi görecek tipte :)

Acer AS5742G-5463G50MNKK
    İşlemci Üreticisi Intel® İşlemci Modeli Core™ i5 İşlemci Numarası 460M İşlemci Hızı 2,53 GHz İşlemci Hızı-Hızlandırılmış Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile maximum 2.80 GHz Bellek 3 GB Disk Kapasitesi 500 GB Disk Dönüş Hızı 5400 rpm Ekran Boyutu 15,6" Ekran Kartı Belleği 2 GB Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768 px Ekran Kartı Nvidia GT 420M 2048MB-DDRIII İşletim Sistemi Windows 7 Home Premium Ağırlık 2,80 kg Ön Bellek (L2 Cache) 3 MB Veri yolu Hızı 1066 MHz
  • est. yorulma olarak değilde.. yazdığım şeyler genel şeyler zaten.. karar tamamen sizin.. hp ve acer arasında kaldıysanız.. özellikten ziyade ekstra özelliklerine ve hangi markanın servisi daha iyi onu araştırın.. kararınızı ona göre verebilirsiniz.. birde bilgisayarları görerek almak tabiki daha güzel olay..
  • peki dell'i eledim o halde yarın ilk işim gidip ikisini görmek olacak. Acer daha önce kullandım sorun yaşamadım. Kararı yarın yakından gördüğümde vereceğim ilgin için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.