Şimdi Ara

Htc evo 3d arıza için yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler herkeze. Htc evo 3d iki tane cihaz var birinin anakartını yeni değiştik sorunsuz bir anakarttı değişim yaptıktan 2 gün sonra fotoğrafa bakarken yan çevirince görüntü karardı ve birdaha gelmedi sonra açtım tekrar lcd den çıkan 2 flex kablo var biri ince öbürü biraz daha büyük ince olanda sıkıntı yok ama öbürü tam oturmamış ve çapraz şekilde yarım yamalak dışarı çıkmış. Yerine tekrar oturttum ama görüntü geri gelmedi lcd problem olabilir mi diye değiştirdim fakat öbür anakartta çalışıyor yani lcd de problem yok. Sorun ne olabilir sokette de sorun görünmüyor pinlerinde bir problem yok

• çalışmayan anakartta başka bir lcd dene muhtemelen anakartta arıza vardır biliyorum yeni anakart ama bozuk bile çıkabilir...
  • 2 tane lcd var zaten lcd ler sağlam ama yani durduk yere nasıl bir problem olabilir onu anlayamadım. Yani taktığımda flex kablo bir süre sonra yarım ve çapraz olarak dışarı çıkmıştı acaba o kısa devre yaptırabilir mi yollarda pinlerde bir sıkıntı yoktu yada soketin yanındaki komponentlerin dizilimi farklı 2 anakartta ondan mı kaynaklıdır
  • eğer dizilim farklıysa muhtemelen bütün sorun ondan kaynaklanır kısa devre olma ihtimalide var ama dizilim kaynaklı olma ihtimali daha yüksek
  • kısa devre olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Ve kısa devre olmuşsa ne yapmak gerekir. Dizilimle alakalı olsaydı hiç çalışmazdı yaklaşık bi 2-3 gün çalıştıktan sonra dediğim gibi soket tam oturmadığı için yuvasından biraz çıkmıştı ondan sonra gitti ekran
  • Yardım edebilecek kimse yokmu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.