Şimdi Ara

HTPC macerası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet yeni aldığım LG 47LE7300 tv me taktığım medya playerların tamamından memnun olmamamla başladı her şey (Asus 0player, Seagate Goflex, Iomega bla bla (en berbatı buydu markadan uzak durun), Forex r6a). Dedim boşuna uğraşma topla bir pc olsun bitsin.
    1. Deneme : 600w thermaltake kasa 4gb ddr3 ramli e5700 işlemcili, intel g41 chipsetli, powercolor hd6770 lü sistem.
    Sonuç : Splash Player Motion Ultra özelliğini açmadı 2 çekirdek yüzünden (daha doğrusu açmamayı tavsiye etti). BU ekran kartı olayının yanında hiç kalır. Ati renk ayarlarında YcBr 4:4:4 yapınca (ki filmler için tavsiye edilen bu) ekran kararmaya felan başladı sadece film seyrederken. Başladım araştırmaya bir sürü kişi aynı konudan şikayetçi Renk ayarını 4:2:2 yapınca sorun kalmıyordu. RGB Full Color tavsiye edenler vardı oda olmadı. Sinir olmamak elde değil. Acaba tv demi sorun var derken tv nin hdmi portunun 1.3 olduğunu öğrendim. Dedim ki belki olay ondadır bi ton kablo aldım değişik 1.4 hdmi kablolar. Sonuç nafile. Ati kullanıcıları yabancı forumlarda bu sorunla ilgili özetle şunu yazmışlardı : Ekran kartının dvi çıkışından bağlayın ve seside hdmi üzerinden değilde pc nin ses kartının spdif ından alın felan (yeni ekran kartlarında spdif bağlantı yok). Bant genişliği problemi gibiydi sonuç ama değildi bir çok kablo denemiştim. Sonra acaba benim tv YcBr 4:4:4 uyumlu değilmi dedim baktım uyumlu imiş.
    Çözüm : MSI GT430 ekran kartı denedim en ufak sorun kalmadı. YcBr 4:4:4 film seyretmeye başladım. Ama aklımın bir köşesinde şu SPlash Player olayı kaldı Motion Ultra konusu bunun üzerine sistemi değiştirmeye karar verdim ( BU KARARIMDA YAKINDA ÇIKACAK OLAN DİABLO III Ü DEV EKRANDA OYNAMA İSTEĞİM EN UFAK ROL OYNAMADI )
    2. Deneme : 600w psu lu thermaltake kasa,i5 2320 işlemci, GA-Z68P-DS3 ( msata olayı için aldım ama iyice araştırmadan aldığım için msata ssd lerin henüz ortada olmadığını kartı inceleyince anladım hayal kırıklığı 1), Zotac gtx550ti (Diablo çıkınca sanırım imzamdaki diğer makinemdeki gtx570 le değişecek (gerekirse tabii blizzard ilginç bir firma)), 8gb ddr3 ram, 1 tb seagate 7200.12 32 mb cache sata 3 hdd.
    Sonuç: İmzamdaki sistemlere bakarsanız ben ssd seviyorum. Sata 3 bir hdd yi z68p deki bir sata 3 porta takınca performans beklerim. Kopyalama hızı süperdi kesinlikle sorunsuzdu. Ama HD filmler yani mkv lerdeki sorunlar inanılmazdı takılmalar vs. Önce ekran kartı sandım eski kartlarla denedim hayır sorun o değildi. HDD yi sata 2 porta takana kadar sorun devam etti. Aida 64 sağolsun testlerde erişim süresinin 19ms yi vurması ve random ve buffered read lerdeki düşük sonuçlar çok kötüydü. Evet sata 3 kopyalamada hızlı ama erişim süresinde berbat okuma testlerinin bazılarınde berbat ötesi idi. Sata 2 portuna takınca her şey düzeldi. Biraz araştırma ile bu sorunun seagate HDD lerde rastlandığını buldum. Sonuç olarak yine tam rahat edemedim ve hem sata 3 hem senkron bellek kullanan Team S3 120 gb ssd siparişi verdim. Bakalım z68p ile anlaşabilecekmi. Harddiskimde olması gerektiği gibi depo olarak sata 2 de takılı kalacak.
    Sonuç : Kıssadan hisse HTPC olayında (hdmi 1.4 Tv hariç onda deneme yapamadım(yakında birine LG 55LW650S gelecek onda deneme yapcam)) Ati ekran kartı olmadı bana, Seagate 7200.12 hdd de sata 3 portunda olmadı. İyi ki bunlarla şimdi uğraşmışım oyun çıktığında olsa bunlar kafayı yerdim sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedlam -- 24 Ekim 2011; 4:08:04 >

• paran mı var, derdin var...
  • Abi vallaha iyi sabretmissin :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.