Şimdi Ara

Hyundai boş dvd aldım VERBATİM çıktı :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cmc ler 5 para etmez cd nin üzerindeki kabartmalar herne olursa olsun markası önemsiz gercek önemli olan kodları en iyi sorunsz yüksek hızda yazma tamamlama misubishi nin mmc 004 ler en iyi kalite taio yuden ler veriyor
  • yarın gidemem de dvdviye büyük ihtimal pazartesi testimiz burada olur
  • verbatim çok kaliteli bir markamı?
  • arkadaşlar bugün gittim hyundai yi temin ettim 1 adet adama da diyorum test edeceğim iyi ise geleceğim fln işte test sonuçu içerik resim ve kısa kısa videolardan oluşuyor sizce 40 kuruşa bu dvd iyi mi ayrıca üzerinde 12X yazmasına rağmen 16X i destekliyor ama 1 tane aldığım için yanarsa diye 8X de yazdırdım
     Hyundai boş dvd aldım VERBATİM çıktı :)
    8X le test

benchmark testi
    bir de okuma testinde c1/c2-PI/P0 dye bir bölümde yaptığımda en sonlara doğru hatalı ve kötü diye yerler çıkıyor %99.3 fln iyi çıkıyor. fakat o hatalı veya kötü denen dosyaları çok rahat biçimde okuyor kopyalıyorum ama okuma testi yaptığımda hepsi yeşil nasıl oluyor bu iş ?

bu da 4.06 nero testi yukarıdaki 7'ydi

benchmark testi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaYNoX -- 14 Ocak 2007; 21:42:29 >

• valla ben maxelden şaşmıyom Allah ne verdiyse yazıyorum daha bi tane yananını görmedim 10 tane tekrar yazılabilen dvd almıştım birisini kullanıyom sürekli heralde 15-20 kere yazdım sildim dvd yi hala tık yok
  • Ben zamanında 10 tane hyundai dvd alıp 9 tanesini çöpe attığımı biliyorum.Hyundai dvd denince kaçıyorum
  • Test sonucu genel olarak fena değil

Fakat verbatim mcc04, benq 1650 ve aynı firmware kullanılarak yapılan testte

pi failers 30-40 arası
    pi errors 2000-3000 arası test gördüm forumların birinde

Karşılaştırınca sonuçlar verbatim mcc04 e göre epey kötü
  • sonuç olarak 40 kuruşa gider heralde bu dvd yarın alayım bi 50 li cake box
  • @RaYNoX yeri bulmuşun testi de yapmışın ellerine sağlık bende bu hafta içi 2-3adet daha 50li box alıcam dursun bi kenarda hyundaidan şikayetim yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMXex

Ben zamanında 10 tane hyundai dvd alıp 9 tanesini çöpe attığımı biliyorum.Hyundai dvd denince kaçıyorum

test sonuçları iyi.
    ama geçmiş deneyimlerim hyundai denememe bile izin vermiyor :)
    Bu arada medya yakmamak kalite göstergesi değil. önemli olan kalite testlerinden aldıgı puan (PI Error ve Failure ların sayısı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: RaYNoX

arkadaşlar bugün gittim hyundai yi temin ettim 1 adet adama da diyorum test edeceğim iyi ise geleceğim fln işte test sonuçu içerik resim ve kısa kısa videolardan oluşuyor sizce 40 kuruşa bu dvd iyi mi ayrıca üzerinde 12X yazmasına rağmen 16X i destekliyor ama 1 tane aldığım için yanarsa diye 8X de yazdırdım
    8X le test

benchmark testi
    bir de okuma testinde c1/c2-PI/P0 dye bir bölümde yaptığımda en sonlara doğru hatalı ve kötü diye yerler çıkıyor %99.3 fln iyi çıkıyor. fakat o hatalı veya kötü denen dosyaları çok rahat biçimde okuyor kopyalıyorum ama okuma testi yaptığımda hepsi yeşil nasıl oluyor bu iş ?

bu da 4.06 nero testi yukarıdaki 7'ydi

benchmark testi

test sonuçları açıkçası berbata yakın burada iyi göründüğüne bakma diske sadece 3 gb yazmışsın 3500 mb dan sonra bu kalitesiz diskler asker bavulu gibi düşmeye başlıyor testi 10 puanla bile tamamlayamıyorlar. açıkçası piyasada hesaplı fiyata gerçekten kaliteli boş dvdler yok.

• ben de max 3.5 yazdırırım o zaman, verbatimler çok pahalıya geliyor ya
    çok önemli arşivlik dosyalar için teknosadan verbatim alırım 18 liraya
    oyundu diziydi için hyundai
  • Sonuçlar kötü falan değil, gayet yeterli, üstelik arkadaş scan testini 8x'de yaptırmış ki genelde 4 veya 5x'de yapılır. Aynı DVD'yi bi de 4 veya 5x'de taratıp sonuçları tekrar gönderebilir misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fixx

Sonuçlar kötü falan değil, gayet yeterli, üstelik arkadaş scan testini 8x'de yaptırmış ki genelde 4 veya 5x'de yapılır. Aynı DVD'yi bi de 4 veya 5x'de taratıp sonuçları tekrar gönderebilir misin?

Bunu nerden çıkardın testleri herkes 8x de yazıyor. Neronun test programında 5x seçeneği yok zaten
  • Yazma değil okuma yani scan işleminin 4 veya 5x'de yapılması lazım.
  • quote:

Sonuçlar kötü falan değil, gayet yeterli, üstelik arkadaş scan testini 8x'de yaptırmış ki genelde 4 veya 5x'de yapılır. Aynı DVD'yi bi de 4 veya 5x'de taratıp sonuçları tekrar gönderebilir misin?

yanlışın var senin hangi sitede böyle test yapılıyor bu forumdaki boş medya test konusundaki bütün testlerde son hızda yapılır ayrıca puanları aşırı şekilde etkilemez okuma hızı. hem şöyle düşün dolu bir medyayı sürücüye koyduğunda sürücü dur ben şunu bir yavaşça okuyummu der yoksa okuyabildiği en yüksek hızdamı saldırır?
  • quote:

Yazma değil okuma yani scan işleminin 4 veya 5x'de yapılması lazım.

harici bileşenlerde 40 sayfalık bir konu var, yada cd freaks forumlarına bak herkes 8x de okuma testi yapıyor.
    ben nero cd-dvdspeed4.7.0.0 kullanıyorum. test seçeneklerinde 5x yok
  • Bakın ben de o sitelere giriyorum ve o sitelerde hep scanlerin 4x veya 5x'te yapılması önerilir. Buyrun size rastgele girdiğim bi konudaki scanler:http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=180367&page=3. Ben sadece öylesine tıkladım bi tanesine, siz hangisine istiyorsanız girebilirsiniz burdan: http://club.cdfreaks.com/forumdisplay.php?f=61.

Ayrıca okuma hızı da yazma hızı da puanları aşırı şekilde etkiler. Zamanınız ve medyanız varsa bunu deneyebilirsiniz, ayrıca mantıken de biraz düşünerek çıkarabilirsiniz. Bi medyayı sürücüye koyduğumuzda tabii ki de okuyabileceği en yüksek hızda okur ancak zaten burdaki scanler çok derine inilmiş hatalardır, bunların zaten tümüne yakınını sürücü kendi hata düzeltme mekanizmasını kullanarak düzeltebilir, siz şimdiye kadar herhangi bi DVD-RW gördünüz mü yazdığı dvdleri okunmayan? Ama iş özel kalite testlerine gelince açıkca görülüyor aradaki fark, ancak tabi bunu normal bir kullanıcı fark etmez(normal kullanıcıdan kastım, normal kullanımda hiçbirimiz fark etmeyiz).

• bugün aldım 50 lik arkla bölüştük 4GB üstü yazdırdım sonuçlar böyle
    quick 16x ve 6x testi

16X C1-C2 / PI-PO testi
    benchmark
    bu arada dosyaların hepsi m.p.3

ayrıca aslında bu kadar kafaya takmamak lazım galiba bu işi. arkadaşımda imitation mu ne diamond lar adını sanını bilmediğim bir kaç marka daha dvdlere yazılmış divx ler var çizik içinde 2 yıllıktır heralde hemen hemen hepsi daha okuma sorunuyla karşılaştığını görmedim. kaldı ki bu Hyundai'nin Dıamond dan kat kat daha iyi olduğunu sanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaYNoX -- 17 Ocak 2007; 16:56:06 >

• En son testler sonuçlar çok güzel. Yanlız şuan piyasada en az hata oranına sahip yazıcı ile yazmışsın. Başka sürücülerlede sonuçları görmek lazım.

Yinede 40 kuruşa iyi mal.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.