Şimdi Ara

İ30-C4-Focus hangisi,neden ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hyundai İ30 1.4 CVVT Team --- 28.276 tl

Yeni Focus Comfort 5K 1.6i 100PS --- 30.205 tl

C4 1.4i SX 5K ---- 31.616 tl

Hangisini tavsiye edersiniz,,benzinli manuel C sınıfı bi araç alınacak fazla donanım istenmiyor ve yılda 6-7 bin km yapılacak,2. eli hiç önemli değil ve küçük şehirde kullanılacak maksimum 30-31 bin lira civarında olacak...

• i30 alırım ben olsamki baz donanımda en fazla donanım ondan vardır+yeni kasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

i30 alırım ben olsamki baz donanımda en fazla donanım ondan vardır+yeni kasa
    Bu üçü içinden kesinlikle focus derim..

Diğerleri rakip olamaz focusa 1.4 motor ve 2.eli pek parlak olmayan modeller İ30 ve C4.
  • quote:

focus kalıte olarak bıraz daha on planda bana gore....

ama c4 uzun sure tanıma sansım oldu cok guzel ve etkıleyıcı bı arac makyajlı kasası ıle gorunum olarakda dahda ıyılestı ve ayrıca ıc genıslıgı ve sessızlıgı ıle ve yakıt tuektımı ıle bence gayet ıyı bı tercıh olur....

i30 da genel olarak cok hos bı arac hem tasarım hemde kalıte olarak....

focusun buyuk ıhtımalle bı sene sonra kasa degıstırcek olması c4 ve i30 u on plana cıkarır yoksa focusu onerırım...

c4 u cok beyenıyorum ama hem i30 un fıyat olarak uygun olması hemde daha guncel bı kasa olması sebebıyle tercıhım i30 olurdu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bencn17 -- 18 Aralık 2009; 0:17:33 >
  • quote:

Hyundain donanımı hakkında bir fikrim yok ama bu seçtiğin hyundai baz donanımlı olan versiyonu ise focus öneririm. Focus 1.6 dır ve üzerindeki zetec-s motor daha performanslıdır. En büyük özelliği sorunsuzuluğu ve kırmızı devir çizgisinin olmayışı yani motor korumaya girmemesidir. Bu sayede araç tokatlamak kolaylaşır. Ayrıca focus güvenlikte 5 yıldızlıdır i30 ise 4 yıldızdır. Yol tutuşunda sınıfında referans gösterilen bir modeldir. İkinci el değeri olarakta istenmemiş ama ford daha prestijlidir. Ama tahminim şirket araçlarında focus bolluğu nedeniyle hyundai ile aynı seviyede bir fiyatları olacaktır. C4 ü karşılaştırmaya almadım çünkü fransız araçlarına antipatim var. Daha doğrusu parayı kazanma ve satış yöntemlerine...

• quote:

Orijinalden alıntı: acr

Hyundain donanımı hakkında bir fikrim yok ama bu seçtiğin hyundai baz donanımlı olan versiyonu ise focus öneririm. Focus 1.6 dır ve üzerindeki zetec-s motor daha performanslıdır. En büyük özelliği sorunsuzuluğu ve kırmızı devir çizgisinin olmayışı yani motor korumaya girmemesidir. Bu sayede araç tokatlamak kolaylaşır. Ayrıca focus güvenlikte 5 yıldızlıdır i30 ise 4 yıldızdır. Yol tutuşunda sınıfında referans gösterilen bir modeldir. İkinci el değeri olarakta istenmemiş ama ford daha prestijlidir. Ama tahminim şirket araçlarında focus bolluğu nedeniyle hyundai ile aynı seviyede bir fiyatları olacaktır. C4 ü karşılaştırmaya almadım çünkü fransız araçlarına antipatim var. Daha doğrusu parayı kazanma ve satış yöntemlerine...

Alıntıları Göster
    i30 da focus gibi 5 yıldızlı bir modeldir.o konuda bir sıkıntınız olmasın.kullandığı motor da 1.4 olmasına rağmen 109 beygire sahip bir ünite.tork değeri itibariyle focus comfortta kulanulan 100 beygirlik üniteden 1kgm/d/dk kadar düşük olsa da gayet yeterli performansı verecektir.yakıt tüketimi de gayet güzel,yeterli gözüküyor.bence bu 3 model arasında hem fiyatı daha uygun hem de kasası daha güncel olan i30 u almamak için bir neden yok.yalnız şunu da eklemek isterim ki ben olsam i30 un 90 beygirlik dizel ünitesini de gözardı etmezdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sipiralli

i30 da focus gibi 5 yıldızlı bir modeldir.o konuda bir sıkıntınız olmasın.kullandığı motor da 1.4 olmasına rağmen 109 beygire sahip bir ünite.tork değeri itibariyle focus comfortta kulanulan 100 beygirlik üniteden 1kgm/d/dk kadar düşük olsa da gayet yeterli performansı verecektir.yakıt tüketimi de gayet güzel,yeterli gözüküyor.bence bu 3 model arasında hem fiyatı daha uygun hem de kasası daha güncel olan i30 u almamak için bir neden yok.yalnız şunu da eklemek isterim ki ben olsam i30 un 90 beygirlik dizel ünitesini de gözardı etmezdim.

Alıntıları Göster
    i30'a bindim, hem dizel, hem benzinlisine. Bensinlisi LPG'liydi ve motoru gayet yeterli, yakıtı çok cimriydi, 5 yıl garantisi de hediye gibi. Bu aracı LPG'li alırsanız az yakan ve garantisi devam eden LPG'li bir otomobiliniz olur.

Fakat şahsi kanaatim bir daima FORD FOCUS'tan yana olurdu, hem de TITANIUM modelinden, aradaki farkı ödemenizi öneririm.

• quote:

Alıntıları Göster
    yazdıklarınız içinde ilk tercih bence focus olmalı,ama i30 dizeli de düşünebilirsiniz,31200 gibi liste fiyatı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: zfmh-000

yazdıklarınız içinde ilk tercih bence focus olmalı,ama i30 dizeli de düşünebilirsiniz,31200 gibi liste fiyatı var.

Alıntıları Göster
    hyundai i30 1.4 109hp atmosferik motoru gerçekten çok güzel ve yakıt tüketimide çok iyi taner beyin dediği gibi eğer focus alacaksanız titanium almalısnız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superxp

hyundai i30 1.4 109hp atmosferik motoru gerçekten çok güzel ve yakıt tüketimide çok iyi taner beyin dediği gibi eğer focus alacaksanız titanium almalısnız.

Alıntıları Göster
    Focus yol tutuş ve motorda iyidir. Ama kasa değiştirecek. Hyundai daha taze ve servis garantisi iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erakcora

Focus yol tutuş ve motorda iyidir. Ama kasa değiştirecek. Hyundai daha taze ve servis garantisi iyi.

Alıntıları Göster
    Ford un 1.6 100hp ile İ30 un 1.4 109hp lik motorlarını karşılaştırınca Ford motor konusunda biraz geri kalmış olacaktır. ama yol tutuş ve konfor olarak üstündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superxp -- 18 Aralık 2009; 11:17:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: superxp

Ford un 1.6 100hp ile İ30 un 1.4 109hp lik motorlarını karşılaştırınca Ford motor konusunda biraz geri kalmış olacaktır. ama yol tutuş ve konfor olarak üstündür.

Alıntıları Göster
    Focus
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fastdriver.

Focus

Alıntıları Göster
    Yaşı ilerlemiş emekli aile kullanacak arabayı o yüzden lpg kesinlikle istenmiyor ve araç donanımlı olsa bile kullan(a)mayacaklarını biliyorum,biraz yere basan ve onların yaşına uygun bi araç lazım o yüzden C sınıfı bakıyoruz,mevcut koşullarda focus titanyum mümkün değil.Sanırım İ30 ağır basıyor,focusla arasında 2000 lira fark olması da önemli tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: absebd

Yaşı ilerlemiş emekli aile kullanacak arabayı o yüzden lpg kesinlikle istenmiyor ve araç donanımlı olsa bile kullan(a)mayacaklarını biliyorum,biraz yere basan ve onların yaşına uygun bi araç lazım o yüzden C sınıfı bakıyoruz,mevcut koşullarda focus titanyum mümkün değil.Sanırım İ30 ağır basıyor,focusla arasında 2000 lira fark olması da önemli tabii.

Alıntıları Göster
    focus çünkü alman
  • Tamamen aynı donanımda olsalar düşük tüketim ve 5 yıl garanti için İ30 derdim. Ama Focus Comfort modelinde donanım İ30 a göre biraz daha fazla gibi. En azından Hız sabitleme, sis farı, deri direksiyon gibi benim sevdiğim detaylar var. İ30 da mp3 çalar ve park sensörü fazladan. Tüketim değerleri (Ş.i-Ş.d-Krm) İ30 için 7-5.2-6.1, Focus için 8.7-5.4-6.6. Diğer taraftan Focus İ30 dan daha uzun süreden beri yollarda olmasına rağmen tasarımı çekici ve muhtemelen 2. elde de daha fazla rağbet görüyor. Euro-Ncap te ikisi de 5 yıldızlı. Hyundai bayileri kampanya var diye fazla bir indirim yapmıyor. 28 e alıp hediye almaya çalışın. Zaten birebir aynı olan Ceed in bile liste fiyatı 30.900 bu yüzden Hyundai nin kampanyası gerçekten çok cazip duruyor. Ford da belki biraz daha pazarlık payı olabilir. Bence İ30 da olsa Focus da olsa iki araç da güzel ve kaliteli araçlar test edip hangisi içinize sinerse onu alın.

quote:

Hyundai İ30 1.4 CVVT Team --- 28.276 tl

Hangisini tavsiye edersiniz,,benzinli manuel C sınıfı bi araç alınacak fazla donanım istenmiyor ve yılda 6-7 bin km yapılacak,2. eli hiç önemli değil ve küçük şehirde kullanılacak maksimum 30-31 bin lira civarında olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 18 Aralık 2009; 15:27:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Tamamen aynı donanımda olsalar düşük tüketim ve 5 yıl garanti için İ30 derdim. Ama Focus Comfort modelinde donanım İ30 a göre biraz daha fazla gibi. En azından Hız sabitleme, sis farı, deri direksiyon gibi benim sevdiğim detaylar var. İ30 da mp3 çalar ve park sensörü fazladan. Tüketim değerleri (Ş.i-Ş.d-Krm) İ30 için 7-5.2-6.1, Focus için 8.7-5.4-6.6. Diğer taraftan Focus İ30 dan daha uzun süreden beri yollarda olmasına rağmen tasarımı çekici ve muhtemelen 2. elde de daha fazla rağbet görüyor. Euro-Ncap te ikisi de 5 yıldızlı. Hyundai bayileri kampanya var diye fazla bir indirim yapmıyor. 28 e alıp hediye almaya çalışın. Zaten birebir aynı olan Ceed in bile liste fiyatı 30.900 bu yüzden Hyundai nin kampanyası gerçekten çok cazip duruyor. Ford da belki biraz daha pazarlık payı olabilir. Bence İ30 da olsa Focus da olsa iki araç da güzel ve kaliteli araçlar test edip hangisi içinize sinerse onu alın.

quote:

hiç düşünmeden i30 alırdım. Hemdemetalik kırmızısı f tadından yenmez valla.

• quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

hiç düşünmeden i30 alırdım. Hemdemetalik kırmızısı f tadından yenmez valla.

• quote:

quote:

Tamamen aynı donanımda olsalar düşük tüketim ve 5 yıl garanti için İ30 derdim. Ama Focus Comfort modelinde donanım İ30 a göre biraz daha fazla gibi. En azından Hız sabitleme, sis farı, deri direksiyon gibi benim sevdiğim detaylar var. İ30 da mp3 çalar ve park sensörü fazladan. Tüketim değerleri (Ş.i-Ş.d-Krm) İ30 için 7-5.2-6.1, Focus için 8.7-5.4-6.6. Diğer taraftan Focus İ30 dan daha uzun süreden beri yollarda olmasına rağmen tasarımı çekici ve muhtemelen 2. elde de daha fazla rağbet görüyor. Euro-Ncap te ikisi de 5 yıldızlı. Hyundai bayileri kampanya var diye fazla bir indirim yapmıyor. 28 e alıp hediye almaya çalışın. Zaten birebir aynı olan Ceed in bile liste fiyatı 30.900 bu yüzden Hyundai nin kampanyası gerçekten çok cazip duruyor. Ford da belki biraz daha pazarlık payı olabilir. Bence İ30 da olsa Focus da olsa iki araç da güzel ve kaliteli araçlar test edip hangisi içinize sinerse onu alın.

quote:

1.)Düzeltmeler için teşekkürler. Aklımdan çıkmış. Euro Ncap 4 yıldız olayına açıklık getireyim. Hyundai i30 ilk çıktığında ncapten 4 yıldız almıştı sonradan bir defa daha teste girdi bu sefer 5 yıldız aldı. Bunu unutumuşum.
    2.)Focus 1.6 100 beygirlik motor bir çok 1.6 115 beygirlik motordan daha iyi ve gücünü belirli bir devirden sonra gösteren hızlı bir motordur. Kaldıki 1.4'lük atmosferik motor 109 beygir bile olsa zetec-s ile kıyas kabul etmez yakıt tüketiminde 1.4 lük hyundai motorun avantajını olabilir.

• quote:

Alacak teyze ile amcayı bir hyundi bayisine götür ve i30'u test etmelerini sağla. Zaten ondan sonra kararlarını çok net bir şekilde vereceklerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acr

quote:

quote:

quote:

1.)Düzeltmeler için teşekkürler. Aklımdan çıkmış. Euro Ncap 4 yıldız olayına açıklık getireyim. Hyundai i30 ilk çıktığında ncapten 4 yıldız almıştı sonradan bir defa daha teste girdi bu sefer 5 yıldız aldı. Bunu unutumuşum.
    2.)Focus 1.6 100 beygirlik motor bir çok 1.6 115 beygirlik motordan daha iyi ve gücünü belirli bir devirden sonra gösteren hızlı bir motordur. Kaldıki 1.4'lük atmosferik motor 109 beygir bile olsa zetec-s ile kıyas kabul etmez yakıt tüketiminde 1.4 lük hyundai motorun avantajını olabilir.

Alıntıları Göster
    Benzinli düşünmeyin derim seçiminizi i30 dizelden yana kullanın. 31 binden başlıyor fiyatları. Hem ekonomik gezilir ayrıca satarken elden çabuk çıkar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.