Şimdi Ara

i5 4460,i7 4770k, i5 4690k yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar İşlemci satın alacağım fakat kararsız kaldım bazı facebook grup'larda i5 4460 i7 4770k ile fazla bir performans artışı yokmuş ve F/P ürünü diyorlar sizce öylemidir beni nereye kadar götürebilir ?

• Bende bugun aldim bakalim. Yanina tak ssd tak hyper kingstn . Anakart standart bile alsan ucarsin. Yani i5 seni ucurur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saydığınız işlemcilerin arasındaki fark kullanım alanına göre değişkenlik gösterir. Salt oyun amacıyla soruyorsanız üçünün arasında pek bir fark göremezsiniz; ancak render yapacağım derseniz 4770K ideal seçim olacaktır. İşin bir de hız aşırtma (overclock) boyutu var ki böyle bir amacınız varsa 4460'ı çarpan kilidinin kapalı olması, yani OC yapılamaması sebebiyle kafadan elemeniz gerekiyor. Kısacası, kullanım alanınız ve beklentinizin ne olduğuna karar verdiğiniz anda seçim yapmış olacaksınız.
  • i5 4670K düşündüm hocam :)
  • i5 4460'ı düşünmeyin bile.

https://www.youtube.com/watch?v=mSD40aoNRIc

i7 920'nin 2008 çıkışlı olduğunu düşünerek bu videoyu izlerseniz her şey daha net oturur. i5 4460, yavaş bir işlemci. Ben bunu deyince kızıyorlar ama diyorum ki bende, 2. elde 150 liraya düşen 7 küsür yıllık işlemci oyunlarda zaman zaman 30fps'e varan fark atıyorsa, o işlemci benim için yavaş demektir. Benzer işlemciler alanlar 3 sene de bir sistem değiştirip sonunda konsol çok güzel demeye başlıyor. Yavaş işlemci önerme lobisi var forumda ve facebook'ta.

Çarpanı açık işlemciler daima idealdir.

4690k almayı düşünün, 4670k'yı boşverin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Anarsist_

i5 4460'ı düşünmeyin bile.

https://www.youtube.com/watch?v=mSD40aoNRIc

i7 920'nin 2008 çıkışlı olduğunu düşünerek bu videoyu izlerseniz her şey daha net oturur. i5 4460, yavaş bir işlemci. Ben bunu deyince kızıyorlar ama diyorum ki bende, 2. elde 150 liraya düşen 7 küsür yıllık işlemci oyunlarda zaman zaman 30fps'e varan fark atıyorsa, o işlemci benim için yavaş demektir. Benzer işlemciler alanlar 3 sene de bir sistem değiştirip sonunda konsol çok güzel demeye başlıyor. Yavaş işlemci önerme lobisi var forumda ve facebook'ta.

Çarpanı açık işlemciler daima idealdir.

Kararsız kaldım söylediğinize,
    quote:

demişsiniz, 4790k mı demek istediniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.