Şimdi Ara

i5 4690K için anakart önerisi ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    R7 265 2gb 256 bit ekran kartı
    8+4 gskill 1600 mhz ram
    Xigmatek 80 plus 600W

Bu parçalar ile kullanacağim 4690K işlemci ve bi anakart alacağim fakat anakart konusunda kararsizim.Oyun amaçlı kullanıyorum bi miktar oc yapacağim yardimci olursaniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• parana göre z97 çipsetli herhangi bir anakart alacaksın
  • Ne kadar oc yapmak istediğine bağlı.

Eğer 200 300 mhz oc yapacağım dersen h81 bile olur.Usb girişleri sana uygun bul birtane kullan.
  • Aslında o/c işi %90 oranla işlemcinin takoz olup olmamasına bağlı veya ne kadar takoz olduğuna bağlı. Tamam mosfet ve faz yapısı da önemli; anakartın üzerinde soğutma da önemli bunu biliyorum. Ama eğer o/c'a duyarlı çok iyi bir işlemci denk gelirse z97 pc mate bile en az 4.3-4.4 ghz'e kadar çıkartabilir seni, şimdi hemen gelip beni eksileyecekler; bunu canlı olarak başka bir tanıdğımda onun i5 4670k'sı ile gördüm. Bunun dışında ezbere konuşursak o/c için başlangıç olarak en az bir z97 g55 sli gerekiyor sonrasında bir üst seviyesi Z97S Sli plus ve ondan sonra gaming 3 - 5 - 7 ... diye gider. Paran hangisine yetiyorsa onu al bence. Killer Ethernet'in bir numarası yok o yüzden Gaming alma sadece ona bakarak.
  • Aslinda suan g3258 vs h81-D ile kullabiyorum bu sistemi ama işlemci yetmediği için değistiricem.Anakartta pek bi basit gibi geliyor açıkcasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.