Şimdi Ara

i7 4790k bu fiyata alınırmı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 4770k 16g ram rx570 ile beraber kullaniyorum division 2 den cs go ya bf 5 e kadar high ultra karışık 1080p de 60fps + oynuyorum ama 1200 TL çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    yeni parçalar hakkında pek yeni bilgim yok 1200 liraya çok daha iyi ve güncel işlemciler alabileceğimi gördüm o yüzden güncel bir sistem toplayacağım o işlemciden kesinlikle vazgeçtim.
  • MaterialScience kullanıcısına yanıt
    Bende o tür oyunları oynayacaktım zaten fakat daha güncel bir sistemlere bakmaya karar verdim.
  • I7-4790K hala alınır kullanılır bir işlemci. Ben çıktığı zaman almıştım. Şu anda RX580 ile 4K UHD çözünürlükte çoğu oyunu Ultra ayarlarda oynuyorum.

Ancak aynı fiyata DDR4 ryzen sistem toplayabiliyorsanız kesinlikle Ryzen alın. Corsair'den 2400 MHZ CL9 olması lazım 2x4 GB kit ram almıştım. Şu anda piyasada 1600 standart ramler mevcut. Kaliteli 0 ram ile sistem yükseltmesi yapmanız oldukça zor.

8 GB bile olsa DDR4 alın. Güncellemeniz daha kolay. Bakkalda bile DDR4 var artık neredeyse.

• Alınmaz.

• 3600 varken saçmalık olur.
  • Ryzen 1600 almaktan başka çareniz yok. Ayrıca bf5 oyununda 4790k modelinden daha iyi performans alacağınızdan emin olabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ..Raptor.. kullanıcısına yanıt
    İ7 4790k hala kullanılır bir işlemci ancak istenen fiyatlara alınır bir işlemci değil. İşlemciye yük zaten çözünürlük yükseldikçe binmez düştükçe biner. Ancak 720p de İ7 4790k gibi işlemci rx580 ile darboğaz olmaz. Ayrıca 4k ultra ayarlarda rx580in 60fps verebileceği oyun olsa olsa CSGO gibi oyunlardır. Gta, w3, ac, pubg, pcars gibi oyunlarda 1440p ultrada bile 60fps vermez. 4k 30 fps oynuyorsanız yanlış platformdasınız.

• 2015 de almıştım 4790K yı hala kullanıyorum güzel işlemci. Ama artık para verilmez bence Ryzen a yönelebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

İ7 4790k hala kullanılır bir işlemci ancak istenen fiyatlara alınır bir işlemci değil. İşlemciye yük zaten çözünürlük yükseldikçe binmez düştükçe biner. Ancak 720p de İ7 4790k gibi işlemci rx580 ile darboğaz olmaz. Ayrıca 4k ultra ayarlarda rx580in 60fps verebileceği oyun olsa olsa CSGO gibi oyunlardır. Gta, w3, ac, pubg, pcars gibi oyunlarda 1440p ultrada bile 60fps vermez. 4k 30 fps oynuyorsanız yanlış platformdasınız.
    Bilgisayarda Farming Simulator 2019, Euro Truck Simulator 2, American Truck Simulator, World of Warships vs oynuyorum hocam. Hepsi 4K Ultra ayarlarda.

Bu kadar sabit 60 fps diye çözünürlük düşmeye gerek yok, 30-60 arasında dolanıyor fps.

Dediğim gibi işlemci hala oldukça iyi ancak DDR3 nesli olması fiyatından çok daha büyük bir problem. Benimde ram ihtiyacım var ancak DDR3 kaliteli bir ram bulmak çok büyük bir problem.

Ayrıca 2. El Z platform yerine 0 alt seviye board her türlü tercih edilir. Sıfır bir kere herşeyden önce.

Birde ilave yapalım I7-4790K'yı ilave soğutucu olmadan stok fanla kullanmanız imkansız. Soğutucu masrafı da var bu işlemcinin

• Hocam elinde 3. Nesil destekleyen anakart varsa daha ucuza 3770 bulmaya çalış, emin ol 4790k ile 3770 arasındaki fiyat farkına performans farkı değmeyecektir.

• Evet elimde 3.Nesil destekleyen anakart ve ram var sadece işlemci ve ekran kartı almam gerekiyordu 3770 500-600 lira civarı 4790k ise 700-800 civarı ben pek işlemci piyasasından anlamam o yüzden foruma yazmıştım zaten pubg gibi oyunlar oynamıyorum ara sıra belki bf5 oynarım o kadar onun haricinde hoi4,coh2,csgo gibi oyunları oynarım eğer senin işini görür dersen 1500-1600 liraya ekran kartı ile birlikte kapatırım ama forumdaki birçok arkadaş 4.nesili bile önermiyor 3.Nesil beni bu oyunlarda sevindiricekmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skanderbeg -- 26 Nisan 2020; 15:33:25 >
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    Hocam benim oyunları ultrada oynama gibi takıntım yok amacım şuanki işlemcimden daha iyi işlemci almak şuanki işlemcim i5 7300hq zaten ben genellikle oyunları lowda oynarım kaldırsa bile çünkü benim için fps daha önemli grafiklerin yüksek olması bana oyunlarda herhangi bir haz vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skanderbeg

Evet elimde 3.Nesil destekleyen anakart ve ram var sadece işlemci ve ekran kartı almam gerekiyordu 3770 500-600 lira civarı 4790k ise 700-800 civarı ben pek işlemci piyasasından anlamam o yüzden foruma yazmıştım zaten pubg gibi oyunlar oynamıyorum ara sıra belki bf5 oynarım o kadar onun haricinde hoi4,coh2,csgo gibi oyunları oynarım eğer senin işini görür dersen 1500-1600 liraya ekran kartı ile birlikte kapatırım ama forumdaki birçok arkadaş 4.nesili bile önermiyor 3.Nesil beni bu oyunlarda sevindiricekmi ?
    Hocam ryzen 1600 diyoruz?? Bahsettiğin hiçbir işlemci ryzen 1600 kadar bf5 te iyi değiller. Minimum fpsleri çok daha kötü. Bu da ryzen 1600 den daha güçsüz oldukları için böyle. Önümüzdeki yıl gelecek oyunlarda 4/8 işlemciler daha da kötü sonuçlara imza atacaklar. Satın o anakartı. B450 am4 anakart alsanız zaten ryzen 1600 ömürünü doldurduğunda uygun bir 3900x alırsınız gücü aşağı yukarı 3e 4e katlarsınız. Ne işiniz olur çöp intel anakartlarıyla Allah aşkına :)

• 1200 e 4790k alacagima batti balik yan gider deyip 5960x ve x99 sistem kurarim.
    Madem ki kaziklanacam bari class inc. olsun..

• bütçeye göre 1600 veya tercihen 3600 alınmalı. çok eski nesillere aşırı fiyat isteyenlere para kaptırmayın. adı intel ve i7 diye 4/8lere aşırı fiyat çekiyorlar. özellikle 3. nesil amd işlemcileri o seviyede gayet iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skanderbeg

Evet elimde 3.Nesil destekleyen anakart ve ram var sadece işlemci ve ekran kartı almam gerekiyordu 3770 500-600 lira civarı 4790k ise 700-800 civarı ben pek işlemci piyasasından anlamam o yüzden foruma yazmıştım zaten pubg gibi oyunlar oynamıyorum ara sıra belki bf5 oynarım o kadar onun haricinde hoi4,coh2,csgo gibi oyunları oynarım eğer senin işini görür dersen 1500-1600 liraya ekran kartı ile birlikte kapatırım ama forumdaki birçok arkadaş 4.nesili bile önermiyor 3.Nesil beni bu oyunlarda sevindiricekmi ?
    hayır yanlışın var kimse sana bu devirde haswell işlemci kullanılmaz demedi. 4790k ve z97 ya da z87 çip set vereceğin para ile 1600af(12nm) ve b450 al dendi dostum. Yoksa 4790k taş gibi işlemci ama 1600af varken alınmaz
  • Elimde sıfır msi z87 mpower max var. z87 satıp satmama konusunda kararsız kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.