Şimdi Ara

i7 7700K + GTX 1080 Sistem Tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Şöyle bir sistem oluşturdum size. Parçalar gayet güzel, kaliteli ve sağlam. Önce biraz bahsedeyim;

İşlemci Amazon'da yoktu. İşlemci fiyatını TR 'den hesapladım. İşlemci + Amazon 'daki tüm parçaların toplam fiyatı : 10.310,56 TL. tutuyor. Anakart biraz pahalı oldu. MSI X370 Titanium modeli. X370 chipsetinin Asrock X370 Pro. Gaming 'ten sonra en pahalı anakartı muhtemelen. AM4 soketin en az 5 yıl vs. kullanılacağı söyleniyor. Bu durumda 3-4 yıl sonra işlemci değiştirseniz de bu anakart çok fazlası ile iş görür. İsterseniz 50€ daha alt fiyat olan Asus Crosshair X370 modelini de alabilirsiniz. Aslında ben burada anakartı ve ssdyi düşük tutup ekran kartını Gtx 1080 Ti olarak seçecektim. Fakat Amazon 'da yok şuan. İsterseniz; TR 'de İncehesap 'ta var. 3.387,10 TL. fiyatı. Ama founders edition. Yani tek fanlı referans tasarım. Sıcaklık değeleri fazla olur biraz diye uygun görmedim. Vakit var ise 2 hafta falan beklersiniz Gtx 1080 Ti modellerinin yaygınlaşmasını. Ona göre anakartı ve ssdyi düşürüp Gtx 1080 Ti eklersiniz sisteme. Sistemdeki Monitör ise; hem 2K, hem G-Sync, Hem 165Hz, hem de IPS panel monitör. Sistemdeki Ssd ise; Samsung 960 Evo 500GB M.2 3.200mb/S okuma hızına and 1.900mb/S yazma hızına sahip Ssd 'dir. Orada 250Gb yazdığına bakmayın. Ana başlığı öyle olduğu için öyle yazıyor. Ssd 500GB yani. 250Gb ta sizde var mis gibi olur. Ryzen 1700 'ün kendi soğutucus aslında yeterli şuan. Ama yazın yüksek sıcaklık değerleri görürsünüz vs. Belli olmaz diye bir de soğutucu ekledim. AM4 bracketini ise Noctua 'nın kendi sitesinden mail atarak istersiniz eğer soğutucuyu alacak olursanız. Güç kaynağı Evga SuperNova 650W G2 80+ Gold Full Modüler.

Gelelim sisteme;

İşlemci + Amazon 'daki tüm parçaların toplam fiyatı : 10.310,56 TL. tutuyor.

İşlemci : AMD RYZEN 7 1700 Soket AM4 3.0GHz/3.7GHz 20MB 65W - 1.442,03 TL. :https://www.incehesap.com/amd-ryzen-7-1700-islemci-fiyati-34170/

Geri kalan parçalar;

i7 7700K + GTX 1080 Sistem Tavsiyesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevabınız için teşekkür ediyorum, şuan incelemedeyim, acelem yok aslında Ti için bekleyebilirim. Görünüşe göre AMD bu işlemci ile baya yol katetmiş. Eski serilerinde yaşadığım sorunlardan ötürü yaklaşmak istemiyordum.
  • tombalaci_46 T kullanıcısına yanıt
    Aynen. Ryzen 'ler, Fx 'ler gibi kötü değiller performans konusunda. Gtx 1080 Ti ekran kartlarının biraz yaygınlaşmasını beklerseniz iyi olur. Gtx 1080 Ti alırsınız almışken. Monitör de zaten 2K, Gsync, 165Hz ve IPs bir monitör. Uzun, uzun götürür sizi bu sistem.

• Gumruk haric 1500 euro luk Sinirlamayi unutmamak gerek . Son duzenlemede degistiyse bilemem .
    Selam dostum bende bugunlerde sistem diziyorum bence intele yonelme ve o kadar verdigin fiyatlara aldigin urunler bence pek premium degil nerdeyse bende senin kadar belki fazla harcamis alabilirim ama aldigim urunler icimde bi kusku birakmiyor

Benim konfigrasyonum 1070 ile 1080veya Ustu pahali geldi ve ona verecegime mouse/klavye/monitor acisindan cevre birimlerine daha onem verdim.

Bende uzun yillar kullanacagim ve ilerde tek upgrade yapacagim sey ekran kartim olacak gibi gorunuyor belki Psu fakat suanlik hepsi isimi goren ve yetecek derecede

Islemci: Ryzen 1800x
    Anakart: Gigabyte x370 Gaming K7
    Kasa: NZXT H440
    Ekran Karti: Asus Strix 1070 8gb Oc
    Cooler: Corsair H115i
    Ram: Corsair 2x8GB 2400mhz CL10 Dominator Plantium
    SSD: Samsung 850Pro 500gb
    PSU: Corsair RM650x gold certificate
    Monitor: Acer Predator 144hz 1ms 24inch G-Sync 180hz oc
    Klavye: Corsair K70 keyboard
    Mouse: Stellseries rival 700
    Mousepad: Extended Razer Gravity control

Aldigim urunlerin Macaristan fiyatlari su sekilde macaristana gore
    cpu: 180k motherboard:80k Kasa:40k Ekran karti: 150k Ram:56k Cpu cooler:46k ssd:75k psu:36k
    Monitor:130k Klayve:65k Mouse:35k Mousepad:12k

toplam 900k huf macar parasi yapiyor oda yaklasik 11bin TL civarlarinda veya geciyor olabilir. dedigim gibi o kadar butce ayirdiktan sonra birazdaha urunlerinizi premium birseyler secerseniz daha dogru yapmis olursunuz sonucta ikide bir degistirmiyceksiniz. Bu kadar aldiktan sonra niye 1070 diye sorabilirsin belki
    Monitorum 1080p hem o yuzden. hem 1080 fiyatlari fazla(1080Ti lar cikarken 1080 almak akilsizca geldi o yuzden fiyat performans olarak 1070 suan gerekli isimi goruyor)

Bende intel ve ryzen arasinda kalmistim hatta AMD taraftari olan bir insan degilim ama bu fiyatlara intel almak yerine Ryzena yonelip gelecegi guvenceye almak daha iyi dedigim gibi o kadar fiyat verdikten sonra biraz daha kaliteli birseyler almaya karar verin sizi daha mutlu edecegine eminim.

yardimci olabildiysem ne mutlu

• trumpet kullanıcısına yanıt
    Aynen. Ben bunu hep unutuyorum. 1.500€ 'nun üzeri ticarî ithalât olarak sayılıyor. Ekstra Gümrük İlk Md. 'ne gitmek falan gerekir. Bir sürü ıvır, zıvır. Fazladan vergi ücretleri çıkar. Belki de 1.500€ 'un üzerinin tahsilî yapılmıyordur. Amazon konusunda bir sormak lâzım 1.500€ üzeri alışveriş yapanlar var mı diye. Varsa da süreç nasıl işlemiş diye. Amazon üzerinden full sistem dizenler var forumda kendilerine. Sanırım ayrı ayrı sipariş verip kargolatmış olabilirler. Konu sahibi arkadaş ta ayrı ayrı sipariş versin. Hatta olmadı 1 gün ara ile ayrı ayrı sipariş versin. O şekilde sorun olmaz herhâlde. Dediğim gibi Amazon konusunda vardır elbet bu tutardan yukarıda alışveriş yapanlar. Çünkü Amazon'dan kendine full sistem dizenler vardı forumda. Aklıma gelmiyor kullanıcı adları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 18 Mart 2017; 8:53:28 >
  • corsair venegance lpx siyah model olanını alma hocam asusun sitesinde desteklediği görülüyor ama siyahlar x99 da çalışıyor. kırmızı olan modeli al.
  • Konuya balıklama dalıyorum intel gördüm girdim, abi Ryzen al gitsin inteller çöp durumuna geldi. Ryzen 7 nin en alt modeli yeterde artarda (8çekirdek 3 ghz 65 TDP daha neolsun)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erssag

corsair venegance lpx siyah model olanını alma hocam asusun sitesinde desteklediği görülüyor ama siyahlar x99 da çalışıyor. kırmızı olan modeli al.

Herkese yorumları için teşekkür ederim AMD Ryzen araştırdım baya iyi duruyor, hocam ram konusunu biraz daha açarmısınız? Kırmızı ramler DDR3 ben DDR4 olanını bulamadım link atabilirmisiniz aceba? Benim kartımla tam uyumlu sorunsuz çalışabilecek ram modelini? Teşekkürler.
    hocam benimde bilgim yok forumda denk geldim de okudum birisi amazondan toplamış. ramleri bahsettiğin siyah olanından almış anakarta uymamış. yok asusun sitesinde desteklediği yazıyordu felan demiş. ama çalışmamış yani. normalde bakılınca sadece renk farklılığı olaraktan görünüyor ama öyle değilmiş. kırmızı olan lar çalışıyor.

kırmızı model bu. amazonu bilmiyorum
    http://www.hepsiburada.com/corsair-vengeance-lpx-16gb-2x8gb-3000mhz-ddr4-ram-cmk16gx4m2b3000c15r-p-BD804013?magaza=technostore&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CK71ufud4NICFUMTGwodP2ENLg

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.